Automatyka i sterowanie

Oferujemy pełen zakres części, elementów oraz urządzeń, które przyczyniają się do wyeliminowania udziału człowieka w bezpośredniej pracy produkcyjnej. Są to więc systemy, które przejmują kontrolę nad sterowaniem maszynami oraz urządzeniami przemysłowymi.

Proponujemy zatem wysokiej jakości silniki krokowe, które z powodzeniem stosuje się nie tylko w automatyce, ale także mechanice, robotyce, systemach sterowania ruchem czy urządzeniach IT. Kolejnym istotnym elementem będą serwonapędy, których zadaniem jest kontrolowanie ruchu obrotowego. Wśród nich można znaleźć serwonapędy szczotkowe, serwonapędy bezszczotkowe czy zintegrowane.

Polecamy także uniwersalne urządzenia mikroprocesowe przeznaczone do sterowania pracą maszyny, czyli sterowniki programowalne takich marek, jak Fatek, Array czy Simens.

Trudno tu mówić o ukierunkowanej i skutecznej pracy bez akcesoriów typu panele operatorskie HMI, których zadaniem jest pośredniczenie w wymianie informacji pomiędzy maszyną a człowiekiem. Do ich niezbędnego działania będą stosowane sterowniki PLC.

Zasilanie maszyny to równie ważny proces, do którego potrzeba transformatorów. Posiadamy moduły zasilające, zasilacze impulsowe, transformatory toroidalne, a także dopełniające moduły bezpiecznikowe.

Zwracamy uwagę również na enkodery, liniały oraz systemy pomiaru drogi, które są przystosowane do zliczania i programowania określonych wartości. Ich zadaniem jest obliczenie wartości drogi, jaką przebył element czy dane narzędzie.

Automatyka, to również cała gama mniejszych elementów, bez których nie można by mówić o efektywnym procesie przemysłowym oraz skutecznej pracy. To na przykład złącza elektryczne, które umożliwiają pełną komunikację z maszyną. Precyzyjne zarządzanie napięciem oraz wszelkimi sygnałami w maszynie umożliwiają natomiast przekaźniki czasowe. Dają one stosowność opóźnienia bądź przyspieszania sygnałów w urządzaniach.

W naszym sklepie dostępna jest także wysokiej klasy aparatura modułowa, a więc te elementy, które na dużą skalę znajdują zastosowanie w szafach elektrycznych. Czuwają one nad prawidłowym zasilaniem maszyny, chronią ją przed przegrzaniem oraz kontrolują zmiany zasilania. Do bardziej funkcjonalnego ich użytkowania stosuje się lampki kontrolne, wyznaczniki nadprądowe, ochronniki przepięciowe, wyłączniki różnicowo-prądowe itp.

Proponujemy ponadto czujniki zbliżeniowo-indukcyjne, fotoelektryczne, przewody połączeniowe, magnesy, czujniki temperatury, a nawet systemy mocowania czujników. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba bezdotykowego wykrycia obiektu, na przykład dla kontrolowania zmian temperatury.

Precyzyjny pomiar maszyn i urządzeń stosowanych w automatyce, umożliwiają zaś wszelkie liczniki mierniki i regulatory. Pozwalają na precyzyjny pomiar oraz wysterowanie modułów maszyny według własnego uznania, a także stałe kontrolowanie napięcia, natężenia oraz energii lub parametrów sieci.

W sklepie z taką szerokim asortymentem nie mogłoby także zabraknąć takich akcesoriów jak przewody i kable, które sprowadzamy od zaufanych i markowych dostawców

Rozwiń opis
Zwiń opis

Subkategorie Automatyka i sterowanie