Serwonapedy

Serwonapedy AC, Servonapedy DC, Easy Servo

Serwonapędy to w dzisiejszej technice przemysłowej bardzo ważne układy wykonawcze. Zestaw składa się z sterownika, silnika oraz enkodera zamontowanego na wale silnika. Przetwornik obrotowy wykorzystywany jest  tutaj jako element sprzężenia zwrotnego. Przy wykorzystaniu zaawansowanego sterowania pozwala to między innymi na kontrolę pozycji wirnika silnika oraz na szybsze pozycjonowanie całego układu. Na duże prędkośći oraz przyśpieszenia podczas pracy silnika ma wpływ również jego specjalna budowa oraz zastosowane materiały. Wykorzystanie silnych magnesów, pozwoliło na zmniejszenie masy wirnika, co przełożyło się na obniżenie moementu bezwładności. Brak tradycyjnych szczotek znacząco wydłużyło żywotność całego układu napędowego.       

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo kilka serii serwonapędów, których dobór będzie uzależniony od ich konkretnego przeznaczenia. Będą to między innymi Serwonapędy hybrydowe , które stanowią połączenie silników krokowych z enkoderem. Połączenie takie z wykorzystaniem zaawansowanych technik sterowania, pozwliło na stworzenie doskonałej alternatywy dla klasycznych serwonapędów. Będzie to doskonałe rozwiązanie nie tylko tam, gdzie cena ma znaczenie. Ciekawym rozwiązaniem bedą również zintegrowane serwosilniki serii iSV, które pozwalają na oszczędność miejsca oraz ułatwiają proces łączeniowy.     

Wszystkie serwonapędy proponowane w naszej ofercie są przeznaczone do pracy ciągłej. Przy ich doborze należy uzwzględnić jaki moment oporowy występuje w układzie. Należy zwrócić szczególną uwage na to, aby silnik nie pracował stale w przeciążeniu, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia silnika jak i sterownika. Róni ważną rzeczą jest dobranie prawidłowego źródła zasilania zapewniającego  odpowiednie napięcie oraz moc.
Do wszystkich serii serwonapędów dostępne są gotowe przewody połączeniowe ( silnikowe oraz enkoderowe ).

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą naszych  serwonapędów.

Rozwiń opis
Zwiń opis