Filters
Filtruj

zakres regulacji

zakres regulacji

Napięcie znamionowe [V]

Napięcie znamionowe [V]

Ilość biegunów

Ilość biegunów

Czas realizacji

Czas realizacji

Nowe i Polecane

Wyłączniki silnikowe

Wyłączniki silnikowe

Wyłączniki silnikowe służą do zabezpieczenia silników indukcyjnych trójfazowych oraz jednofazowych. Wyłączniki silnikowe zabezpieczają silniki przed skutkami przeciążenia silnika, zablokowania wału, pracy w przeciążeniu, a także zwarciem na silniku.  Występują one w wersji montowej na szynę DIN, oraz w specjalnych obudowach zabezpieczających przed warunkami atmosferycznymi. 

Dobór wyłącznika silnikowego jest bardzo prosty: należy sprawdzić prąd znamionowy silnika na jego tabliczce znamionowej, a następnie dobrać zabezpieczenie, które oferuje przedział prądowy obejmujący silnik, z którym będzie pracował. Wyłączniki silnikowe posiadają przełącznik obrotowy, którym nastawiamy prąd silnika. Należy ustawić dokładnie prąd znamionowy silnika. 

Wszystkie wyłączniki silnikowe z naszej oferty posiadają deklarację zgodności z podstawowymi normami bezpieczeństwa, są skonstruowane tak, aby możliwe było sterowanie nimi w sposób ręczny. Część z oferowanych przez EBMiA wyłączników silnikowych posiada również specjalne obudowy, które gwarantują ich pełną szczelność oraz możliwość pracy w bardzo trudnych warunkach, to znaczy przy wysokim zapyleniu oraz dużej wilgotności.

Oferowane przez nas wyłączniki silnikowe to produkty markowe, niezawodne, dzięki czemu gwarantują one bezpieczeństwo tak ważnych podzespołów jak silnik.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.