Baterie i akumulatory

Baterie i akumulatory Baterie i akumulatory zakupione w naszym sklepie są gwarancją ciągłej oraz stabilnej pracy wszystkich twoich urządzeń. Niewydajne, niestabilne zasilanie jest przyczyną wielu awarii urządzeń przez nie zasilanych. Dlatego wybór odpowiednich baterii i akumulatorów jest jednym z kluczowych zadań, przy konstruowaniu sieci. Nie można pomylić się przy obliczaniu zapotrzebowania na energię, czy wymaganych napięć dla twojego sprzętu.
 
Oferujemy Państwu wiele rodzajów baterii do zasilania różnych urządzeń. Baterie o kształtach: „płaskie”-guzikowe, „paluszki” małe i duże – A, AA, AAA, baterie typu „blok”, sposobie montażu: tradycyjny, na piny, na płytkę drukowaną, do lutowania, ogniwach: litowe, litowo-manganowe, alkaliczne, cynkowo-węglowe, firm: Panasonic, Energizer, Tekcell, Varta, Kinetic, Vipow, Texcus. Jak widać, zapewniamy szeroki wybór oraz dokładny opis każdej baterii, dzięki czemu wybiorą Państwo odpowiednią.
 
Baterie litowe, baterie litowo-manganowe  - charakteryzują się wysokim czasem działania, z powodu dużej „gęstości”. Stosujemy je w urządzeniach które wymagają długiego i stałego zasilania.

Baterie alkaliczne – mają długą żywotność oraz są bezpieczniejsze, jeśli chodzi o możliwość wylania się elektrolitu.

Baterie cynkowo-węglowe – cechuje je niska cena i przeciętny czas działania (maksymalnie 2 lata).
 
Nasze wysokiej jakości akumulatory doskonale nadadzą się do zastosowania komercyjnego jak i przemysłowego. Ich szeroki wybór spełni oczekiwania każdego klienta. Oferujemy akumulatory o napięciu 1.2V, 6V, 12V, pojemności od 0.8Ah do 80mAh, sposobie montażu: do druku, kabel+złącze, konektor, śruba M5 lub M6, o różnych rozmiarach i wagach.
 
Akumulatory ołowiowo-kwasowe (SLA) – dzielą się na klasyczne, czyli takie które między innymi wymagają wymiany elektrolitu, oraz bezobsługowe, które nie zawierają płynnego elektrolitu, nie trzeba go konserwować, oraz mogą pracować w różnych pozycjach (nie ma groźby wylania).

Akumulatory niklowo-kadmowe (NiCd) – charakteryzują się dużą wytrzymałością (cykle rozładowania-ładowania), dużą gęstością energii w stosunku do pojemności oraz szybko się ładują. Ich wadą jest „efekt pamięciowy” – pozorną utratę pojemności w skutek przeładowania, niedoładowania oraz innych zjawisk.

Akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH) – mają jeszcze większą gęstość energii w stosunku do pojemności, niż akumulatory niklowo-kadmowe, ale są mniej żywotne. Nie działa na nie „efekt pamięciowy”.
Rozwiń opis
Zwiń opis