Złącza obrotowe

Elektryczne złącza obrotowe

Złącza obrotowe służą do przekazywania sygnałów elektrycznych - zasilanie, sygnały sterujące, pomiarowe - na elementy innych urządzeń, które znajdują się w ruchu obrotowym. Zastosowanie jako przewodnika pomiędzy stykami złącza płynnego metalu niweluje efekt tarcia. Możliwy jest także obrót w każdą stronę bez ograniczeń ilości obrotów. Dodatkową zaletą złączy Asiantool jest ich zwarta, kompaktowa budowa, nierdzewne wykonanie, bardzo mały szum elektryczny, niska oporność, wysoka prędkość obrotowa do 3600 RPM oraz bezstratny sygnał wyjściowy. Tradycyjne złącza posiadają wady, w wielu przypadkach ogranicza się kąt obrotu, aby zapobiec skręcaniu się przewodów elektrycznych. Tańszym alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. pierścieni ślizgowych, pozwalających na pełny obrót lub nawet kilka obrotów.


Poniżej znajduje się oferta złącz, gniazd i wtyków będących w ciągłej sprzedaży. Zapraszamy również do zapoznania się z kartami katalogowymi złącz, w których to przedstawiony jest przekrój złącz oferowanych przez producenta. Podane są tam również parametry elektryczne jak i wymiary mechaniczne złącz.
Wszystkie  serie oferowanych złącz dostępne są w różnych wykonaniach konstrukcyjnych (kołnierze montażowe itp.), w różnych konfiguracjach styków: sygnałowe, sterujące, zasilające. Zaletą tych złączy jest możliwość konfiguracji oraz dostępna duża ilość styków - nawet do 76 w jednym złączu. Istnieje również możliwość przygotowania złącz obrotowych przystosowanych do Państwa wymagań: wersje specjalne w wyższym IP, niestandardowymi przyłączami, mocowaniami itd.. 
 
Rozwiń opis
Zwiń opis