Sterowanie maszyn CNC

Sterowanie maszyn to proces niezwykle zaawansowany i nowoczesny. Dzięki temu rozwiązaniu, przemysł zyskał nowy wymiar i stał się branżą, która zaczęła się prężenie rozwijać. Automatyzacja produkcji i rozwój cyfrowych układów sterujących, to przyszłość wielu dziedzin gospodarki, dlatego konieczne jest wyposażenie w odpowiednie narzędzia, maszyny i elementy, które będą za to odpowiedzialne.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na oprogramowanie CNC-CAD-CAM, które skupione jest na projektowaniu i wytwarzaniu. Ten zintegrowany proces znacznie przyspiesza produkcję, ale także ją unowocześnia. Przykładem takiego oprogramowania jest np. Mach, jaki jest wykorzystywany przy urządzeniach typu: plotery, frezarki, grawerki, tokarki, wypalarki plazmowe, wycinarki styropianu. Przy pomocy programu Mach3 możemy przekształcić komputer w sterownik maszyn CNC. Program Mach3 kreatory pozwala na planowanie powierzchni, próbkowanie, powierzchni, frezowanie tzw. kieszeni w kształcie koła czy prostokąta, frezowanie teksu i wiele innych. EduCAD CNC jest wektorowym programem graficznym. ZW3D 2xMachining natomiast, to bardzo zaawansowany program sterujący, dzięki któremu użytkownicy mogą zarówno projektować modele 3D (możliwości modułu ZW3D Lite), jak również generować obróbki na frezarki do 2,5 osi i tokarki 2 osiowe. Narzędzia CAD pozwalają na tworzenie modeli bryłowych i powierzchniowych za pomocą tradycyjnych operacji.

W ofercie także płyty główne sterowników CNC, które są najważniejszym elementem maszyny i współpracują z programem Mach3, zainstalowanym na zwykłym komputerze PC. Sprzedajemy dwa rodzaje płyt głównych, a mianowicie najprostszą SSK-MB1, która umożliwia podłączenie podstawowych aplikacji 3 osiowej maszyny napędzanej silnikami krokowymi oraz płytę SSK-MB2 pozwalającą na podłączenie 4 osi.

Jako jedni z nielicznych, zapewniamy naszym klientom całkowity i zupełnie darmowy dostęp do projektów maszyn, które udostępniamy po zalogowaniu na stronę. Dajemy Państwu istotną wiedzę, która może być niezbędna dla użytkowników i osób posługujących się maszynami sterowanymi za pomocą oprogramowania CAD.

W przypadku konieczności zbudowania sterowników silników krokowych czy zasilaczy oferujemy pojedyncze płytki drukowane oraz całe zestawy płytek drukowanych. Silniki krokowe i sterownik dostępne są także oddzielnie, wraz z puszkami podłączeniowymi.

Zapewniamy Państwu również całą gamę dodatkowych elementów, jak na przykład zadajniki MPG, jak zadajniki obrotowo-impulsowe. Specjalistom polecamy zaś zestawy do samodzielnego montażu, jak choćby komplet elementów do budowy sterownika KIT SSK-B01, czyli płytka drukowana sterownika wraz z kompletem elementów niezbędnych do zmontowania sterownika SSK-B01.

Na uwagę zasługują również karty LPT, regulator wysokości palnika plazmowego, czujnik długości narzędzia, druk oporowy i wiele innych elementów, które mogą się okazać przydatne w sterowaniu maszynami. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem.

GRATIS!!!

Dla zarejestrowanych  klientów naszego sklepu nieodpłatnie udostępniamy projekty budowy ploterów frezujących ( w kilku rozmiarach) oraz wycinarek plazmowych. Projekty obejmują rysunki techniczne, zestawienia potrzebnych komponentów oraz obszerne opisy. Mogą posłużyć jako wzór do budowy, a co ważniejsze pozwolą Państwu poznać bliżej temat budowy własnej maszyny cnc.

W razie pytań zapraszamy do śmiałego kontaktu. Prosimy kierować je pod adres [email protected] ,zadzwonić 730 35 35 35 lub wypełnij formularz zapytania.  To nic nie kosztuje. Jak możemy Tobie pomóc?

Rozwiń opis
Zwiń opis