Części maszyn

Kategoria mechaniki obejmuje dwa zasadnicze działy, czyli wytrzymałość materiałów oraz mechanikę ogólną. W naszym sklepie, mechanika to bardzo szeroki zakres narzędzi, urządzeń oraz części, które wpływają na oczekiwaną pracę zakładów, fabryk, umożliwiają produkcję przemysłową na dużą skalę, ale także są niezbędne dla użytkowników indywidualnych.
 

Niezwykle istotnymi elementami mechanizmów są łożyska, prowadnice liniowe, tuleje ślizgowe czy elementy toczne, które gwarantują precyzyjną i bezusterkową pracę maszyn i urządzeń wyspecjalizowanych. Przykładem niech tu będą łożyska kulkowe czy zespoły łożyskowe.
 

Montaż silników nie odbyłby się zaś bez przekładni ślimakowych, które muszą być bardzo trwałe i odporne na tarcie, narażone na wszelkie nieprawidłowości związane choćby z samą konstrukcją.
 

W dziale mechanicznym naszego sklepu, otrzymają Państwo także elementy sterujące. Za ich pomocą możliwe jest sterowanie maszyną oraz wszelkimi jej parametrami. W ich skład wchodzą na przykład pokrętła sterujące, dźwignie przełączające, tuleje, wózki rolkowe czy poziomice oczkowe.
 

Warte uwagi będą także zestawy kołowe, ale też wszelkiego rodzaju prowadnice liniowe i prowadnice szynowe wysokiej jakości od renomowanych producentów, jak i HIWIN, IKO, INA, NSK, SKF, Star, Abba, THK, Bosch Rexroth. Podobnie ważną funkcję odgrywają pasy zębate oraz koła zębate, które dopasowujemy zgodnie z potrzebami użytkowników.
 

Mechanika naszego sklepu to również wszelkie drobne elementy, jak uchwyty, zawiasy, piasty do przyspawania, śruby, wpusty, napinacze. Bez tych wszystkich części, które nie są imponujących rozmiarów, trudno byłoby mówić o ukierunkowanej pracy, precyzyjnej i bezawaryjnej. Każdy element doskonale ze sobą współgra, wpływając na całość działania mechanizmów.
 

Nie sposób nie wspomnieć też o bardziej zaawansowanych technicznie akcesoriach, jak choćby dźwigniki śrubowe. Oferujemy wysokiej jakości dźwigniki śrubowe wykonane przez polskich producentów, które spełniają wszelkie wymagania użytkowników. Zapewniają bardzo dużą precyzję pozycjonowania i duży możliwy przesuw elementu napędzanego. Istnieje przy tym możliwość wielu kombinacji udźwigu, prędkości podnoszenia, długości i średnicy śruby trapezowej. Przemieszczenia w pionie oraz w poziomie nie będą stanowić już żadnego problemu.
 

Nasz sklep oferuje też stoły i moduły liniowe wykorzystujące łożyska iglidur®. Są one dostępne w wielu konfiguracjach. Moduły śrub pociągowych są bezsmarowe, bezobsługowe i mogą być w całości zoptymalizowane zgodnie z wymaganiami użytkowników, co jest ich wielką zaletą.
 

Wszystkie elementy mechaniczne dostępne w naszym sklepie, wpływają na zakres i powodzenie prowadzonych prac mechanicznych. Są wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów, co zdecydowanie podnosi ich wartość. Sprzęgła na szeroką skalę stosowne w automatyce i budowie maszyn, przeguby czy tuleje mocująco-zaciskowe, to tylko nieliczne przykłady tych elementów, które Państwu zgodnie z Waszymi potrzebami polecamy.

Rozwiń opis
Zwiń opis

Subkategorie Części maszyn