Powrót do Silniki krokowe, sterowniki

Filtruj

Napięcie zasilania min-typ-max [VDC]

Napięcie zasilania min-typ-max [VDC]

Prąd fazowy PEAK  [A] min.

Prąd fazowy PEAK  [A] min.

Prąd fazowy PEAK  [A] max.

Prąd fazowy PEAK  [A] max.

Podział kroków  max.

Podział kroków  max.

Podział kroków  min.

Podział kroków  min.

Regulacja prądu

Regulacja prądu

Możliwość konfiguracji przez PC

Możliwość konfiguracji przez PC

Sugerowane do silników [Nm]

Sugerowane do silników [Nm]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Sterowniki silników krokowych

Ocena: 4.78 / 5 (337 głosy)
Sterownik silnika krokowego

Sterownik silnika krokowego umożliwia sterowanie silnikami krokowymi za pomocą sygnałów kroku i kierunku (STEP/DIR) lub za pomocą wbudowanego zaawansowanego generatora (SSK-B13). Prędkość obrotowa zależy od częstotliwości podanych impulsów kroku, natomiast położenie wału silnika zależy od liczby tych impulsów.  Wszystkie oferowane przez nas sterowniki silników krokowych posiadają układ kontroli prądu płynącego w uzwojeniach silników, co umożliwia zasilanie ich napięciem wyższym niż podane przez producenta silnika. Wyższe napięcie zasilania silnika, przełoży się na większą dynamikę pracy silnika. Każdy ze sterowników silników krokowych umożliwia nastawienie prądu jaki będzie płynął w uzwojeniu silnika krokowego oraz podziału (tzw. mikrokrok). Sterownik silnika krokowego w zależności od modelu umożliwiają nastawę podziału kroków od 1 do 1/256.  Zastosowanie w sterowaniu mikrokroku zwiększa precyzję pozycjonowania, zarazem zwiększając płynność pracy silnika (mniejsze drgania). Zastosowanie optoizolacji wejść sterujących w sterownikach sprawia, że jest możliwe ich sterowanie sygnałami z zakresu 5-24VDC.
W naszej ofercie znajdują się sterowniki dla silników bipolarnych, jednak możliwe jest podłączenie silników z 4-, 6- oraz 8- wyprowadzeniami. Więcej informacji o rodzajach silników oraz o ich podłączeniu do sterowników można przeczytać w tutaj.

Dobierając sterownik silnika krokowego sugerujemy się prądem silnika oraz jego napięciem znamionowym. Więcej informacji o określeniu prądu silnika krokowego można przeczytać tutaj.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z oferowanymi przez nas sterownikami silników krokowych.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.