Wibroizolatory

Wibroizolatory

Wibroizolatory to podzespoły mechaniczne, które służą do precyzyjnej izolacji elementów mechanicznych przed wibracjami, które często występują w maszynach. Wibracje są efektem pracy silników, przekładni, a także podzespołów mechanicznych oraz wałów. Dzięki wibroizolatorom istnieje możliwość odseparowania podzespołów, które są bardzo wrażliwe na występowanie wibracji, takich jak wszelkiego rodzaju podzespoły elektroniczne, czujniki czy też regulatory. Dodatkowo, dzięki wibroizolatorom można odpowiednio zabezpieczyć całe mechanizmy, łącznie z korpusami, osadzając je na stopach ze specjalnymi wibroizolatorami. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć maszynę w momencie, gdy narażona jest ona na drgania posadzki.

Wibroizolator składa się z takich elementów jak krążek dystansowy, śruba regulacyjna z nakrętką kontrującą oraz część sprężysta przywulkanizowana do metalowej tarczy. Trzeba pamiętać, że wibroizolator znajdzie swoje zastosowanie tylko w przypadku gdy urządzenia i maszyny nie potrzebują zakotwiczenia. Wibroizolatory wpływają na jakość i warunki pracy ponieważ obniżają hałas maszyny i izolację drgań.

Skuteczność działania wibroizolatora zależy od odpowiedniego doboru, w związku tym wielu klientów pyta jak dobrać wibroizolator? Przy doborze musimy mieć takie informacje jak rodzaj maszyny, grubość podstawy maszyny, rodzaj otworów w podstawie, ciężar całkowity maszyny i ilość otworów w podstawie, częstotliwość drgań własnych maszyn. Kolejną kwestią jest w jakich warunkach będzie pracować wibroizolator? W tym przypadku inne wibroizolatory będą przeznaczone do pracy z żywnością, a inne wibroizolatory spełnia swoje zadanie w kontakcie no z żywnością.
 
Oferta EBMiA.pl obejmuje wibroizolatory DVA typowe do izolowania konkretnych podzespołów mechanicznych. W sklepie wibroizolatory DVA występują w 7 typach — od numeru 1 do numeru 7. Dodatkowo oferta zawiera także wibroizolatory GN 148 oraz wspominane wyżej, specjalne stopy z tłumieniem wibracji typu LWA oraz ze specjalną wkładką tłumiącą, która wykonana jest z gumy.

Rozwiń opis
Zwiń opis

Subkategorie Wibroizolatory

Filtry

Wykonanie

Mocowanie jednostronne
Mocowanie obustronne
Niestandardowe
W obudowie

Wykonanie nierdzewne

Nie
Tak

Rodzaj gwintu

Gwint wewnętrzny
Trzpień + gwint wewnętrzny
Trzpień gwintowany

Typ

Gumowe
Linowe
Sprężynowe