Stopy wahliwe, stopy stałe

Stopy wahliwe

Stopy wahliwe są elementami maszyn, dzięki którym całość konstrukcji może stabilnie stać na przeznaczonym do tego podłożu. Specjalny niwelator pozwala ustawić maszynę z dokładnością do 0,5 mm. Dzięki stopom wahliwym można ustawić pozycję maszyny, regulować jej wysokość i cały podzespół w trakcie montażu. Swobodna regulacja minimalizuje ryzyko jakiegokolwiek błędu, co jest bardzo cenne. Regulowane stopki do maszyn bądź mebli przez nas sprzedawane są w pełni oryginalne i podchodzą od sprawdzonych producentów, znanych na całym świecie. Solidnie wykonana regulowana stopka wahliwa to pewność i bezpieczeństwo użytkowania za każdym razem. Regulowane stopki wahliwe do mebli i maszyn, dostępne w sklepie EBMiA, wykonane są ze stopów, stali ocynkowanej i nierdzewnej, pasują do kotwienia lub takie, które tego nie wymagają. Zakres wymiarowy naszych stopek regulowanych wahliwych to 40-100 fi. Podstawa stopy wahliwej jest wykonana z wysokiej jakości gumy, co gwarantuje jej dodatkową stabilność i brak przesuwania, poruszania się, zmiany miejsca, a to z kolei po raz kolejny gwarantuje spokojną pracę.

Regulowane stopki wahliwe występują również pod nazwami, stopka poziomująca lub podkładka poziomująca, uchwyt poziomujący to urządzenie maszynowe, które służy do poziomowania obiektu lub maszyny, na której jest zainstalowany. Niewątpliwą zaletą regulowanych stopek wahliwych, jest ich uniwersalne zastosowanie. Stopy wahliwe bez problemu możemy wykorzystywać je w branży meblowej. Stopy wahliwe idealnie nadają się do pozycjonowania mebli, szafek, stołów i nie tylko. Posiadają regulowaną wysokość, dzięki czemu użytkownicy mogą kontrolować wysokość, na jakiej maszyna lub mebel spoczywa na podłodze. Jeśli spojrzysz na swoją pralkę lub suszarkę do ubrań, prawdopodobnie zobaczysz co najmniej cztery stopki poziomujące na spodzie każdego urządzenia. Jednak nie wszystkie stopy do maszyn i mebli są wykonane tak samo i ważne jest, abyśmy wybrali odpowiedni typ do potrzeb swojej instalacji, bądź mebli.

Stopy do maszyn i mebli dostępne z oferty, w różnych wykonaniach, jak np.: guma-stal, ocynk, stopki regulowane z technopolimeru, ze stopów cynku, bądź stali nierdzewnej.

6 Czynników przy wyborze regulowanych stopek wahliwych

#1) Ładowność

Mocowania poziomujące muszą być w stanie utrzymać ciężar obiektu lub maszyny, na której są zainstalowane. Niektóre mocowania poziomujące mają nośność zaledwie 10 – 15kg, chociaż inne mogą wytrzymać obciążenia ważące nawet 1900 kg.

#2) Męska czy żeńska stopa wahliwa

Stopa wahliwa dostępna jest w wersji męskiej, jak i żeńskiej. Męskie mocowania poziomujące, znane jako stopki, są zaprojektowane z pionową śrubą, która jest wkładana do przedmiotu lub maszyny. Dla porównania, żeńskie mocowania poziomujące, znane jako gwintowane, są zaprojektowane z otworem, w którym zainstalowany jest istniejący wał gwintowany obiektu lub maszyny.

#3) Obrotowa a stacjonarna podstawa

Różne stopki wahliwe również wykorzystują różne podstawy. Niektóre uchwyty poziomujące mają nieruchomą podstawę, podczas gdy inne mają podstawę obrotową. Używanie stopek poziomujących z obrotową podstawą może okazać się przydatne w zastosowaniach o dużym naprężeniu. Możliwość obracania zmniejsza nacisk i naprężenia na przedmiot lub maszynę.

#4) Materiał

Warto wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonane są stopki wahliwe. Stal nierdzewna jest popularnym wyborem do montażu poziomowania, ponieważ oferuje połączenie wytrzymałości, trwałości, długowieczności i ochrony przed rdzą. Inne materiały użyte do wykonania stopki wahliwej to aluminium ocynkowane, miedź i brąz.

#5) Rozmiar

Jeśli zastanawiasz się jaka stopka wahliwa będzie najlepsza należy wziąć pod uwagę kilka różnych specyfikacji rozmiaru. Na przykład rozmiar podstawy odnosi się do średnicy podstawy uchwytu poziomującego (spód), podczas gdy całkowita wysokość odnosi się do całkowitej wysokości uchwytu poziomującego. Ponadto mocowania poziomujące mogą wskazywać określony rozmiar sześciokąta, na przykład 10 mm lub 20 mm.

#6) Wibracje

Stopa wahliwa jest często używana w celu zmniejszenia drgań. Na przykład komputerowe maszyny sterowane numerycznie (CNC) wytwarzają silne wibracje w fabryce produkcyjnej. Jednak stosując stopy wahliwe w tych maszynach, producenci mogą zminimalizować wibracje. Jednak w tym celu warto wybrać antywibracyjne mocowania poziomujące, które są zaprojektowane ze specjalnymi podkładkami pochłaniającymi wibracje na spodzie.

Rozwiń opis
Zwiń opis

Subkategorie Stopy wahliwe, stopy stałe

Filtry

Podgrupy

Stopy wahliwe
Wkładki do profili

Materiał

Aluminium
Guma - stal
Guma - stal nierdzewna
Stal
Stal nierdzewna
Stop cynku
Technopolimer
Technopolimer - stal
Technopolimer - stal nierdzewna

Elementy specjalnego przeznaczenia

Antystatyczne
Antystatyczne - wykonanie nierdzewne
O wysokich parametrach wytrzymałościowych
Wykonanie nierdzewne