Dociskacze, Napinacze, Zapięcia

Dociskacze, Napinacze, Zapięcia

Nasz sklep EBMiA zaopatrzy Państwa firmę w specjalistyczne materiały do mocowania detali w maszynach oraz w narzędziach i stanowiskach monterskich. W ofercie posiadamy między innymi dociskacze, napinacze oraz zapięcia, przystosowane do stanowisk spawalniczych oraz stanowisk obróbczych i monterskich. Dzięki wysokiej jakości wykonania dociskacz, gwarantuje stabilne położenie detalu oraz wygodę i szybkość pracy. Na potrzeby naszych klientów zaopatrzyliśmy nasz sklep także w szczęki i śruby dociskowe, pozwalające na stabilne zamocowanie obrabianych detali na stołach różnego typu. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się również specjalne moduły, pozwalające na zapięcie detali na różnych maszynach, kiedy wymagane jest osiągnięcie bardzo dużej precyzji zapięcia oraz stabilności detalu podczas obróbki lub czynności montażowych. Nasza firma dostarcza systemy mocowania przystosowane do europejskich standardów, które swoja trwałością zaskoczą każdego operatora.

Dociskacze szybkomocujące lub inaczej dźwignie kolankowe to akcesoria służące do przytrzymywania lub mocowania obrabianych przedmiotów. Dociskacz przykręca się na stole maszynowym, a mechanika ich działania opiera się na zasadzie dźwigni kolankowej. Przydają się np. podczas wiercenia czy klejenia.

Dociskacze znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Na co dzień wspierają pracę przy obróbce drewna, metali, w przetwórstwie tworzyw sztucznych i przy produkcji narzędzi. Ponadto służą jako zapięcia podczas prac takich jak gięcie, piłowanie i wiercenie. Napinacze suwakowe wykorzystuje się też przy klejeniu, zamykaniu, spawaniu oraz montażu różnych przedmiotów.

Łatwa obsługa to główny atut dociskaczy. Do ich użycia nie potrzeba wiele siły: aby mocno zacisnąć napinacz, wystarczy tylko przesunąć jego dźwignię nastawną. Dlatego też narzędzia te przydają się jako akcesoria do przyrządów wiertarskich, spawalniczych, szlifierskich czy kontrolnych.

Dzięki prostej budowie i działaniu, dociskacze szybkomocujące sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie ustabilizowanie obrabianego elementu oraz jego ustawienie w dogodnej pozycji. Jest to rozwiązanie, które znacznie przyspiesza czas potrzebny do obróbki.

W zależności od typu prac, które wykonujemy, w sklepie kupimy dociskacz pionowy i poziomy. Różnica polega na innej pozycji montażowej, która jednak nie ma żadnego negatywnego wpływu na siłę zacisku. To zaś czyni napinacze uniwersalnymi pomocnikami każdego mechanika.

Rozwiń opis
Zwiń opis

Subkategorie Dociskacze, Napinacze, Zapięcia

Filtry

Podgrupy

Dociskacze
Dociskacze spawalnicze
Zapięcia hakowe

Materiał

Aluminium
Stal
Stal nierdzewna