• Obniżka

Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS

Ocena: 4.76 / 5
Indeks: MACH3 PL
Kategoria: Oprogramowanie CNC - CAD - CAM
Waga: 0.1 kg
KUP MACH 3, A NAKLEJKI NA KLAWIATURĘ OTRZYMASZ GRATIS!!! Program Mach 3 jest najpopularniejszym programem sterującym maszynami CNC w, zarówno dla rozwiązań komercyjnych jak i hobbystycznych. Steruje on pracą silników krokowych, lub serwonapędów wysyłając sygnały kroku i kierunku (Step/Dir). Program ten świetnie współpracuje ze wszystkimi sterownikami dostępnymi w naszej ofercie....

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 12,00 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
Promocja
Stara cena: 869,00 zł
825,55 zł

671,18 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
730 35 35 35

KUP MACH 3. A NAKLEJKI NA KLAWIATURĘ OTRZYMASZ GRATIS!!!

Program Mach 3 jest najpopularniejszym programem sterującym maszynami CNC w. zarówno dla rozwiązań komercyjnych jak i hobbystycznych. Steruje on pracą silników krokowych. lub serwonapędów wysyłając sygnały kroku i kierunku (Step/Dir). Program ten świetnie współpracuje ze wszystkimi sterownikami dostępnymi w naszej ofercie. 
        
Przy pomocy programu Mach3 możemy przekształcić komputer PC w sterownik maszyn CNC.

Umożliwia on m. innymi realizację sterowania pracą następujących maszyn:

 • plotery
 • frezarki. grawerki
 • tokarki
 • wypalarki plazmowe
 • wycinarki styropianu
 • giętarki do drutu
 • roboty malujące
 • itd.. możliwości realizacji tak naprawdę są nieograniczone.      

Dzięki możliwości symulacji sterownika PLC. komunikacji ModBus przy pomocy programu Mach3. komputer PC możemy przekształcić w sterownik praktycznie dowolnej maszyny. Nasi klienci z powodzeniem zrealizowali sterowanie giętarki do rur. automatu spawalniczego. czy urządzenia do malowania proszkowego. Mach3 może sterować dowolnym urządzeniem. które ma maksymalnie 6 osi.

Program Mach3 steruje ich praca na podstawie tzw. G-kodów. które możemy przygotować z plików wektorowych na przykład przy pomocy programu LazyCam. czy MeshCam

Program może sterować dowolnym zestawem sterownika i silnika krokowego. Może też być zastosowane dowolne rozwiązanie mechaniczne przeniesienia napędu ( śruby. listwy. czy paski zębate) – program ma możliwość definiowania parametrów pracy każdej osi z osobna. W oknie programu mamy podgląd na ścieżkę narzędzia. oraz na bieżąco możemy kontrolować parametry obróbki. takie jak prędkość posuwu. czy prędkość obrotową wrzeciona.   
       
Program dostępny jest w wersji demonstracyjnej. Jest on w pełni funkcjonalny. Został on jedynie ograniczony do 500 linii G-kodu. Po zakupie licencji ograniczenie programu wynosi 10.000.000 linii G-kodu.

Wymagania systemowe i sprzętowe Mach3:

Dla poprawnej pracy programu Mach 3 zaleca się użycie stacjonarnego komputera PC z zainstalowanym wymienionym poniżej systemem operacyjnym (w przypadku. gdy do sterowania używamy portu równoległego). Instalowanie programu na laptopie nie jest wskazane. ponieważ tryby oszczędzania energii stosowane w urządzeniach przenośnych mogą mieć negatywny wpływ na generowanie sygnałów sterujących. Laptopy można stosować. wówczas gdy w sterowaniu zostanie zastosowany kontroler ruchu dedykowany do współpracy z programem Mach3. W naszej ofercie dostępne są między innymi: Smoothstepper. oraz CSMIO-IP ( impulsów są generowane przez kontroler. niezależnie od komputera).

Wymagania dla komputera stacjonarnego (w przypadku użycia portu równoległego LPT):

 • 32-bit wersja systemu Windows 2000. Windows XP. Windows Vista. lub Windows 7 ( wersje 64-bitowe w przypadku portu LPT nie są obsługiwane)
 • Procesor minimum 1Ghz-
 • Minimum 512MB pamięci RAM
 • Nie zintegrowana karta graficzna 32MB RAM

Laptop / 64-bit wersja systemu (z użyciem kontrolera ruchu)

 • Kontroler ruchu. np. Smoothstepper

Mach3 - Vista

 • Program Mach3 można zainstalować na  32-bit wersji Windows Vista. jednak wymagana jest wówczas instalacja odpowiedniego patch'-a

Podstawowe możliwości i funkcje programu Mach3

 • Przemienia komputera PC w 6-cio osiowy sterownik maszyn CNC
 • Przy pomocy kreatorów. lub darmowego programu LazyCam w szybki i prosty sposób możemy przygotować G-kod
 • na bieżąco możliwy jest podgląd ścieżki narzędzia. oraz kontrola parametrów pracy
 • Możliwość symulacji sterownika PLC przy wykorzystaniu makr pisanych w  VBscript
 • Kontrola prędkości obrotowej wrzeciona
 • Sterowanie wyjściami dowolnego przeznaczenia
 • Możliwość sterowania manualnego i automatycznego maszyną
 • Możliwość wykorzystania ekranu dotykowego
 • obsługa czujnika długości narzędzia

Kreatory programu Mach3

mach3 offsety
Kreatory są to mini programy. które poszerzają możliwości programu Mach3. W szybki i łatwy sposób pozwalają one przygotować G-kod dla często powtarzanych zadań w programie Mach3. Użytkownik może taki kreator stworzyć według własnych potrzeb. Razem z programem Mach 3 dostarczany jest darmowy zbiór kreatorów przygotowany przez użytkowników programu Mach3.                           

Na liście znajdują się kreatory umożliwiające w łatwy sposób przygotowane zadań m. innymi dla:
- planowania powierzchni-
- próbkowania powierzchni-
- frezowania tzw. kieszeni w kształcie koła. czy prostokąta-
- frezowania teksu-
- i wiele innych.

Powyższe generatory są udostępnione nieodpłatnie i działają bez ograniczeń.

Za dodatkową opłatą dostępny jest zbiór kreatorów przygotowany przez producenta oprogramowania Mach3 [”Mach3 Addons for Mill”] :

Mach3 Addons for Mill

Zbiór tych kreatorów umożliwia w szybki i łatwy sposób zrealizowanie takich funkcji jak:

 • planowania powierzchni.
 • wycinania kieszeni o różnych kształtach.
 • wiercenia otworów.
 • wycinania gwintów.
 • frezowanie wpustów.
 • frezowanie kół zębatych
 • i wiele innych.

Tryby frezowania w programie Mach3

Wersje demonstracyjne tych kreatorów dołączone są do programu Mach3. Pozwolą one nam na zapoznanie się z wszystkimi funkcjami poszczególnych kreatorów. włącznie z podglądem ścieżki narzędzia. jednak nie pozwolą na wygenerowanie pliku roboczego G-kod. Aby móc generować G-kody wymagana jest licencja. która jest do nabycia w naszym sklepie.

Uwaga! Do poprawnej pracy kreatorów wymagana jest również pełna wersja programu Mach3 [licencjonowana].

Plik licencji. który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3].

Zbiór kreatorów znajduje się na liście kreatorów w programie Mach3 pod nazwą Newfangled.

W chwili obecnej generatory są w języku angielskim.

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem. a następnie o przemyślany zakup. ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą. stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną. 

LazyCam

Razem z programem Mach3 dostarczany jest darmowy program LazyCam (wersja ograniczona do 50 linii g-kodu). Jest to program. który w łatwy i szybki sposób na podstawie plików dxf. czy hpgl [oraz wielu inny typów plików] pozwoli na wygenerowanie G-kodu. który następnie wykona program Mach3. W programie istnieje możliwość definiowania parametrów obróbki. Podczas importu pliku wektorowego. w każdej z jego zdefiniowanych warstw możemy określić: średnicę narzędzia. głębokość wejścia narzędzia w materiał. szybkość obróbki. kierunek i prędkość obrotową wrzeciona. rodzaj użytego narzędzia i wiele innych.  
lazycam

Dostępna jest również wersja PRO programu LazyCam. która wzbogaca program LazyCam o dodatkowe funkcje. Po zakupie licencji program pozwoli nam na wykonanie bardziej zaawansowanych operacji. takich jak: korekcja średnicy narzędzia. czy frezowanie kieszeni. Zakupu licencji można dokonać w naszym sklepie. Tam również możemy pobrać instrukcję obsługi programu.

Plik licencji. który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3]. W celu poprawnej pracy program wymaga  zainstalowania w systemie pakeitu .NET Framework w wersji 2.0 .

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem. a następnie o przemyślany zakup. ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą. stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną.

Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]

Licencja programu Mach3

Kupując licencję. nie ważne jest która wersja programu Mach3 jest zainstalowana oraz jaka wersja językowa. W każdej chwili. za darmo możemy dokonać aktualizacji programu do najnowszej wersji. Na naszej stronie dostępna jest najnowsza. stabilna wersja oprogramowania. Nieodpłatnie udostępniamy również dla tej wersji spolszczenie ( może nie działać poprawnie z innymi wersjami programu Mach3).

W przypadku zastosowań hobbistycznych jedna licencja może być używana na dowolnej liczbie maszyn. W przypadku zastosowań komercyjnych ( generującej dochody) wymagane jest. aby każda maszyna była zaopatrzona w odrębny plik licencyjny.

Jeżeli program został zainstalowany jedynie w celu przetestowania. wówczas jest możliwość uruchomienia programu w trybie symulacji. który to spowoduje wyłączenie ograniczenia ilości linii G-kodu. Aby móc uruchomić tryb symulacji należy odinstalować sterowniki portu LPT ( lub ich nie instalować podczas instalacji programu Mach3).

Plik licencji. który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3 ]. Wówczas po uruchomieniu programu. w jego menu powinien być widoczny numer seryjny programu.

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem. a następnie o przemyślany zakup. ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą. stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną.

Dodatkowe materiały

Konfiguracja Mach3 z płytą główną - PLO
ptymalizacja systemu Windows XP przy współpracy z programemMach3 - PL
Mach3 EN Version3.043.022 |
Mach3 polska nakładka
Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]

Pliki konfiguracyjne

Poniżej udostępniamy pliki konfiguracyjne dla naszych szaf sterowniczych.

Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/2 kroku
Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/8 kroku
Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 4A
Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 8A

Plik konfiguracji (rozszerzenie .XML) należy skopiować do głównego folderu programu ( standardowo będzie to C:/Mach3). Program należy uruchamiać z Mach3Loader.exe wybierając odpowiedni profil.

Forum dyskusyjne - Mach3

Na forum dyskusyjnym można dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania. jego konfiguracji oraz użytkowania.

Forum dyskusyjne Mach 3 

Konfiguracja mach3 z płytą gł
Pobierz

Mach3 polska nakładka
Pobierz

Optymalizacja Windows XP pod pro
Pobierz

Mach3 - demo
Pobierz

LazyCam 3.01
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Legenda do naklejek na klawiatur
Pobierz