• Obniżka
Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS

Ocena: 4.76 / 5
Indeks: MACH3 PL
Kategoria: Oprogramowanie CNC - CAD - CAM
Waga: 0.1 kg
1 Przedmiot

Producent: ArtSoft

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 12,00 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
Promocja
Stara cena: 912,45 zł
866,83 zł

704,74 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
730 35 35 35

KUP MACH 3. A NAKLEJKI NA KLAWIATURĘ OTRZYMASZ GRATIS!!!

Program Mach 3 jest najpopularniejszym programem sterującym maszynami CNC w. zarówno dla rozwiązań komercyjnych jak i hobbystycznych. Steruje on pracą silników krokowych. lub serwonapędów wysyłając sygnały kroku i kierunku (Step/Dir). Program ten świetnie współpracuje ze wszystkimi sterownikami dostępnymi w naszej ofercie. 
        
Przy pomocy programu Mach3 możemy przekształcić komputer PC w sterownik maszyn CNC.

Umożliwia on m. innymi realizację sterowania pracą następujących maszyn:

 • plotery
 • frezarki. grawerki
 • tokarki
 • wypalarki plazmowe
 • wycinarki styropianu
 • giętarki do drutu
 • roboty malujące
 • itd.. możliwości realizacji tak naprawdę są nieograniczone.      

Dzięki możliwości symulacji sterownika PLC. komunikacji ModBus przy pomocy programu Mach3. komputer PC możemy przekształcić w sterownik praktycznie dowolnej maszyny. Nasi klienci z powodzeniem zrealizowali sterowanie giętarki do rur. automatu spawalniczego. czy urządzenia do malowania proszkowego. Mach3 może sterować dowolnym urządzeniem. które ma maksymalnie 6 osi.

Program Mach3 steruje ich praca na podstawie tzw. G-kodów. które możemy przygotować z plików wektorowych na przykład przy pomocy programu LazyCam. czy MeshCam

Program może sterować dowolnym zestawem sterownika i silnika krokowego. Może też być zastosowane dowolne rozwiązanie mechaniczne przeniesienia napędu ( śruby. listwy. czy paski zębate) – program ma możliwość definiowania parametrów pracy każdej osi z osobna. W oknie programu mamy podgląd na ścieżkę narzędzia. oraz na bieżąco możemy kontrolować parametry obróbki. takie jak prędkość posuwu. czy prędkość obrotową wrzeciona.   
       
Program dostępny jest w wersji demonstracyjnej. Jest on w pełni funkcjonalny. Został on jedynie ograniczony do 500 linii G-kodu. Po zakupie licencji ograniczenie programu wynosi 10.000.000 linii G-kodu.

Wymagania systemowe i sprzętowe Mach3:

Dla poprawnej pracy programu Mach 3 zaleca się użycie stacjonarnego komputera PC z zainstalowanym wymienionym poniżej systemem operacyjnym (w przypadku. gdy do sterowania używamy portu równoległego). Instalowanie programu na laptopie nie jest wskazane. ponieważ tryby oszczędzania energii stosowane w urządzeniach przenośnych mogą mieć negatywny wpływ na generowanie sygnałów sterujących. Laptopy można stosować. wówczas gdy w sterowaniu zostanie zastosowany kontroler ruchu dedykowany do współpracy z programem Mach3. W naszej ofercie dostępne są między innymi: Smoothstepper. oraz CSMIO-IP ( impulsów są generowane przez kontroler. niezależnie od komputera).

Wymagania dla komputera stacjonarnego (w przypadku użycia portu równoległego LPT):

 • 32-bit wersja systemu Windows 2000. Windows XP. Windows Vista. lub Windows 7 ( wersje 64-bitowe w przypadku portu LPT nie są obsługiwane)
 • Procesor minimum 1Ghz-
 • Minimum 512MB pamięci RAM
 • Nie zintegrowana karta graficzna 32MB RAM

Laptop / 64-bit wersja systemu (z użyciem kontrolera ruchu)

 • Kontroler ruchu. np. Smoothstepper

Mach3 - Vista

 • Program Mach3 można zainstalować na  32-bit wersji Windows Vista. jednak wymagana jest wówczas instalacja odpowiedniego patch'-a

Podstawowe możliwości i funkcje programu Mach3

 • Przemienia komputera PC w 6-cio osiowy sterownik maszyn CNC
 • Przy pomocy kreatorów. lub darmowego programu LazyCam w szybki i prosty sposób możemy przygotować G-kod
 • na bieżąco możliwy jest podgląd ścieżki narzędzia. oraz kontrola parametrów pracy
 • Możliwość symulacji sterownika PLC przy wykorzystaniu makr pisanych w  VBscript
 • Kontrola prędkości obrotowej wrzeciona
 • Sterowanie wyjściami dowolnego przeznaczenia
 • Możliwość sterowania manualnego i automatycznego maszyną
 • Możliwość wykorzystania ekranu dotykowego
 • obsługa czujnika długości narzędzia

Kreatory programu Mach3

mach3 offsety
Kreatory są to mini programy. które poszerzają możliwości programu Mach3. W szybki i łatwy sposób pozwalają one przygotować G-kod dla często powtarzanych zadań w programie Mach3. Użytkownik może taki kreator stworzyć według własnych potrzeb. Razem z programem Mach 3 dostarczany jest darmowy zbiór kreatorów przygotowany przez użytkowników programu Mach3.                           

Na liście znajdują się kreatory umożliwiające w łatwy sposób przygotowane zadań m. innymi dla:
- planowania powierzchni-
- próbkowania powierzchni-
- frezowania tzw. kieszeni w kształcie koła. czy prostokąta-
- frezowania teksu-
- i wiele innych.

Powyższe generatory są udostępnione nieodpłatnie i działają bez ograniczeń.

Za dodatkową opłatą dostępny jest zbiór kreatorów przygotowany przez producenta oprogramowania Mach3 [”Mach3 Addons for Mill”] :

Mach3 Addons for Mill

Zbiór tych kreatorów umożliwia w szybki i łatwy sposób zrealizowanie takich funkcji jak:

 • planowania powierzchni.
 • wycinania kieszeni o różnych kształtach.
 • wiercenia otworów.
 • wycinania gwintów.
 • frezowanie wpustów.
 • frezowanie kół zębatych
 • i wiele innych.

Tryby frezowania w programie Mach3

Wersje demonstracyjne tych kreatorów dołączone są do programu Mach3. Pozwolą one nam na zapoznanie się z wszystkimi funkcjami poszczególnych kreatorów. włącznie z podglądem ścieżki narzędzia. jednak nie pozwolą na wygenerowanie pliku roboczego G-kod. Aby móc generować G-kody wymagana jest licencja. która jest do nabycia w naszym sklepie.

Uwaga! Do poprawnej pracy kreatorów wymagana jest również pełna wersja programu Mach3 [licencjonowana].

Plik licencji. który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3].

Zbiór kreatorów znajduje się na liście kreatorów w programie Mach3 pod nazwą Newfangled.

W chwili obecnej generatory są w języku angielskim.

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem. a następnie o przemyślany zakup. ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą. stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną. 

LazyCam

Razem z programem Mach3 dostarczany jest darmowy program LazyCam (wersja ograniczona do 50 linii g-kodu). Jest to program. który w łatwy i szybki sposób na podstawie plików dxf. czy hpgl [oraz wielu inny typów plików] pozwoli na wygenerowanie G-kodu. który następnie wykona program Mach3. W programie istnieje możliwość definiowania parametrów obróbki. Podczas importu pliku wektorowego. w każdej z jego zdefiniowanych warstw możemy określić: średnicę narzędzia. głębokość wejścia narzędzia w materiał. szybkość obróbki. kierunek i prędkość obrotową wrzeciona. rodzaj użytego narzędzia i wiele innych.  
lazycam

Dostępna jest również wersja PRO programu LazyCam. która wzbogaca program LazyCam o dodatkowe funkcje. Po zakupie licencji program pozwoli nam na wykonanie bardziej zaawansowanych operacji. takich jak: korekcja średnicy narzędzia. czy frezowanie kieszeni. Zakupu licencji można dokonać w naszym sklepie. Tam również możemy pobrać instrukcję obsługi programu.

Plik licencji. który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3]. W celu poprawnej pracy program wymaga  zainstalowania w systemie pakeitu .NET Framework w wersji 2.0 .

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem. a następnie o przemyślany zakup. ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą. stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną.

Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]

Licencja programu Mach3

Kupując licencję. nie ważne jest która wersja programu Mach3 jest zainstalowana oraz jaka wersja językowa. W każdej chwili. za darmo możemy dokonać aktualizacji programu do najnowszej wersji. Na naszej stronie dostępna jest najnowsza. stabilna wersja oprogramowania. Nieodpłatnie udostępniamy również dla tej wersji spolszczenie ( może nie działać poprawnie z innymi wersjami programu Mach3).

W przypadku zastosowań hobbistycznych jedna licencja może być używana na dowolnej liczbie maszyn. W przypadku zastosowań komercyjnych ( generującej dochody) wymagane jest. aby każda maszyna była zaopatrzona w odrębny plik licencyjny.

Jeżeli program został zainstalowany jedynie w celu przetestowania. wówczas jest możliwość uruchomienia programu w trybie symulacji. który to spowoduje wyłączenie ograniczenia ilości linii G-kodu. Aby móc uruchomić tryb symulacji należy odinstalować sterowniki portu LPT ( lub ich nie instalować podczas instalacji programu Mach3).

Plik licencji. który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3 ]. Wówczas po uruchomieniu programu. w jego menu powinien być widoczny numer seryjny programu.

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem. a następnie o przemyślany zakup. ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą. stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną.

Dodatkowe materiały

Konfiguracja Mach3 z płytą główną - PL
optymalizacja systemu Windows XP przy współpracy z programemMach3 - PL
Mach3 EN Version3.043.022 |
Mach3 polska nakładka
Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]

Pliki konfiguracyjne

Poniżej udostępniamy pliki konfiguracyjne dla naszych szaf sterowniczych.

Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/2 kroku
Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/8 kroku
Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 4A
Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 8A

Plik konfiguracji (rozszerzenie .XML) należy skopiować do głównego folderu programu ( standardowo będzie to C:/Mach3). Program należy uruchamiać z Mach3Loader.exe wybierając odpowiedni profil.

Forum dyskusyjne - Mach3

Na forum dyskusyjnym można dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania. jego konfiguracji oraz użytkowania.

Forum dyskusyjne Mach 3 

Pod linkiem znajduje się opis wykorzystania w praktyce funkcji Run from here jaką oferuje program Mach3.

Konfiguracja mach3 z płytą gł
Pobierz

Mach3 polska nakładka
Pobierz

Optymalizacja Windows XP pod pro
Pobierz

Mach3 - demo
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Plik konfiguracyjny do sterownik
Pobierz

Legenda do naklejek na klawiatur
Pobierz

Mach3 PL + naklejki na...
LAZYCAM PRO + Polska nakładka
- 10%
Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS+LAZYCAM PRO + Polska nakładka
Oszędzisz: 116,54 zł
1 099,00 zł / szt.