Filters
Filtruj

Ilość wejść

Ilość wejść

Ilość wyjść

Ilość wyjść

Rodzaj wyjścia

Rodzaj wyjścia

Port komunikacyjny

Port komunikacyjny

Zegar RTC

Zegar RTC

Seria

Seria

Zasilanie 

Zasilanie 

Rodzaj wejścia

Rodzaj wejścia

Czas realizacji

Czas realizacji

Nowe i Polecane

Sterowniki programowalne - PLC

Sterowniki programowalne - PLC - Samkoon,Fatek, Siemens

Sterownik PLC (Programmable Logic Controller) z ang. Programowalny Sterownik Logiczny – jest to uniwersalne urządzenie mikroprocesorowe przeznaczone do sterowania pracą maszyny, lub procesu technologicznego. Sterownik PLC musi zostać dopasowany do określonego obiektu sterowania poprzez wprowadzenie do jego pamięci żądanego algorytmu działania obiektu. Sterownik wyposaża się w odpowiednią liczbę układów wejściowych zbierających informacje o stanie obiektu i żądaniach obsługi oraz odpowiednią liczbę i rodzaj układów wyjściowych połączonych z elementami wykonawczymi, sygnalizacyjnymi lub transmisji danych. Zadania możliwe do wykonania przez to urządzenie przemysłowe są ograniczone głównie przez wyobraźnię projektanta.

Dodatkowo świadczymy usługi w zakresie:

- Programowania sterowników PLC
- Programowania systemów wizualizacji
- Modyfikacji istniejących realizacji
- Opracowywania sterowania dla maszyn prototypowych

Sterowniki PLC umożliwiają bezproblemowe sterowanie pracą różnorodnych urządzeń i maszyn. Konieczne jest jednak to, aby wspomniane sprzęty były do nich prawidłowo podłączone. Sterowniki programowalne plc działają na stosunkowo prostej zasadzie, a kluczowe znaczenie ma w tym wszystkim opracowanie odpowiedniego algorytmu. Tym samym sterownik będzie umiejętnie dopasowany do zaplanowanych procesów technologicznych i okaże się niezawodny.

Jak działa sterownik PLC?

Jeśli chodzi o konkretne działanie sterowników programowalnych PLC trzeba mieć na uwadze to, że całość opiera się na:

- zebraniu informacji o sterowanym obiekcie,

- zebraniu poleceń od operatora sterownika,

- analizie zebranych informacji i poleceń - przy pomocy odpowiedniego programu,

- przetwarzaniu i generowaniu sygnałów - kluczową rolę pełni w tym miejscu interfejs wyjściowy (sygnały sterujące lub transmisja danych).

Najlepiej jeśli będą nad tym czuwać doświadczeni programiści, tak aby po drodze nie dochodziło do żadnych rażących błędów. Działania prowadzone na własną rękę mogą skutkować przykrymi konsekwencjami.

Sterowniki plc zastosowanie

Biorąc pod lupę podstawowe zastosowanie sterowników PLC wypada wspomnieć m.in. o tym, że spotyka się je w automatyce budynkowej oraz przemysłowej. Dodatkowo znajdują się w/na:

- galeriach handlowych,

- hotelach,

- parkach rozrywki,

- szpitalach,

- dworcach,

- systemach sterowania oświetleniem,

- stacjach kolejowych.

Nie da się ukryć, że omawiany sterownik programowalny PLC ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Trzeba je umiejętnie dobrać i nie pozostanie nic innego, jak czerpać z nich ogrom korzyści. Prawidłowe dobranie sprawia, że sterowniki PLC wykorzystają swoje podstawowe właściwości na liniach produkcyjnych, w zakładach przemysłowych i w przemyśle maszynowym.

Rodzaje sterowników programowalnych PLC

To idealny moment, aby zająć się dostępnymi rodzajami sterowników programowalnych PLC. Podstawowy podział obejmuje ich budowę, w związku z czym można wyróżnić sterowniki modułowe (o rozszerzonej funkcjonalności, występują w nich m.in. moduły telemetryczne, technologiczne, pomiarowe i komunikacyjne) oraz kompaktowe (cała funkcjonalność jest zawarta wyłącznie w jednym urządzeniu. Mowa o interfejsie wejść i wyjść, interfejsach komunikacyjnych i jednostce głównej).

Wspomniane wyżej informacje sprawiają, że do tematu doboru sterowników PLC trzeba podejść na poważnie, gdyż wszelkie zaniedbania poskutkują tym, iż po drodze wystąpią błędy. Klienci sami muszą zadecydować o tym, czy bardziej zależy im na kompaktowych urządzeniach, czy też jednak na tych o znacznie rozbudowanej funkcjonalności. Nie obejdzie się bez solidnych i długotrwałych analiz porównawczych.

Stosowanie sterowników programowalnych PLC ma bardzo duży sens, a to m.in. z tego względu, że są związane z wieloma przydatnymi funkcjami (np. regulatory PID - sprawdza się to m.in. w produkcji i przemyśle). Takie sterowniki PLC górują nad tradycyjnymi układami elektrycznymi m.in. w zakresie braku konieczności wprowadzania zmian w okablowaniu (przy zmianach algorytmu - wystarczy jedynie podłączenie komputera i przeprogramowanie dotychczasowego układu, zmiany mogą być realizowane na bieżąco). Najlepiej porozmawiać na ten temat z wykwalifikowanymi programistami i uzyskać od nich wyczerpujące informacje.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.