ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia
grafika
Wyszukiwarka:
Gwarantujemy doradztwo techniczne w zakresie mechaniki, automatyki i budowy maszyn. Szereg wykwalifikowanych doradców technicznych chętnie odpowie na każde pytanie, doradzi, jak wybrać i dopasować produkt do Państwa potrzeb. Wystarczy zadzwonić lub napisać, by rozwiać swoje wątpliwości.
bok_strzalka
Dysponujemy dużym stanem asortymentowym, dlatego towar dostępny w magazynie jest wysyłany w ciągu 24 godzin od zamówienia. Zasze dokładamy wszelkich starań, by możliwie jak najbardziej skrócić czas oczekiwania na zamówienie. Wszystkie nasze przesyłki zapewniają odpowiednią ochronę wysyłanego towaru oraz są ubezpieczone.
bok_strzalka
Towar dostępny z magazynu wysyłamy w ciągu 24 godzin, od momentu realizacji zamówienia.
bok_strzalka
Współpracujemy z najlepszymi dostawcami z branży automatyki i mechaniki, dlatego możemy zaoferować produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach. Ponadto nasi doradcy techniczni oraz elektronicy posiadają dużą wiedzę na temat konstrukcji maszyn, systemów przesuwu liniowego, przeniesienia napêdu oraz obrabiarek CNC, zawsze służą pomocą w doborze odpowiednich części. Ciągle się rozwijamy i pragniem systematycznie podnosić jakość obsługi wszystkich klientów.
bok_strzalka
PayU
Rzetelna firma
TAX FREE

Kontrolery ruchu

Ocena: 4.74 / 5 (19 głosów)    Zaloguj się, aby ocenić.

Kontrolery ruchu zwane inaczej sterownikami ruchu, to jedne z wielu istotnych elementów systemu kontroli maszyn CNC. Łączą one komputer, który posiada zainstalowane oprogramowanie sterujące z maszyną CNC. Najczęściej wykorzystywanym programem sterującym wśród naszych klientów jest program Mach3, który daje bardzo duże możliwości adaptacyjne, a jego wykorzystanie nie musi ograniczać się jedynie do klasycznych frezarek, czy tokarek. Innym rozwiązaniem jakie proponujemy jest program UCCNC, który dedykowany jest do kontrolerów UC100 oraz UC300.

Jeżeli chodzi o program Mach3, to w klasycznym rozwiązaniu komunikacja z maszyną odbywa się za pośrednictwem portu równoległego LPT komputera. Rozwiązanie takie jest proste i sprawdza się doskonale, jednak użytkownicy najczęściej narzekają na ograniczoną ilość dostępnych wejść i wyjść w obrębie jednego portu LPT. Na szczęście w tym przypadku program przewiduje możliwość obsługi drugiego portu LPT, co w niektórych aplikacjach jest już wystarczające. Jednak w maszynach bardziej rozbudowanych, np. w przypadku frezarki z obsługą magazynka narzędzi, nawet dwa porty LPT nie do końca mogą rozwiązać ten problem. Drugim problemem z którym spotykają się nowi użytkownicy to uzależnienie programu Mach3 od komputerów stacjonarnych z portem LPT oraz 32-bitowym systemem operacyjnym. Technologia idzie do przodu, komputery stają się coraz tańsze, dlatego znalezienie komputera, który spełniałby te dwa powyższe wymagania wbrew pozorom staje się coraz trudniejsze. Wszystkie nowe komputery sprzedawane są z systemem 64-bitowym, na którym port LPT nie będzie działał poprawnie. Niestety żadne przejściówki portu LPT z USB nie działają. Dodatkowo dla własnej wygody często chcemy sterować maszyną z komputera przenośnego typu laptop. W takim przypadku program Mach3 również może działać niepoprawnie .
 

Oferowane przez nas zewnętrzne kontrolery ruchu, pomagają rozwiązać powyższe problemy. W rozwiązaniach, które proponujemy komunikacja pomiędzy kontrolerem, a komputerem odbywa się za pośrednictwem portu Ethernetowego oraz USB. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej polecane ze względu na odporność tego rodzaju transmisji na zakłócenia, która na pewno przyda się nam np. przy sterowaniu wypalarką plazmową - jak wiemy źródła plazmy doskonale potrafią zakłócić komunikację. Natomiast połączenie przy wykorzystaniu portu USB doskonale sprawdzi się przy niedużych frezarkach czy drukarkach 3d .

Jak prezentowany system kontroli ruchu działa? Generalnie urządzenie sterujące ruchem, przyjmuje informacje z programu sterującego (np. program Mach3 ) o trajektorii ruchu, na podstawie których kontroler generuje ciąg impulsów sterujących o bardzo wysokiej jakości, które podawane są do sterowników silników krokowych czy serwomotorów, co przekłada się na płynny ruch silników. Przeniesienie generowania impulsów sterujących na zewnętrzny kontroler ruchu odciążyło komputer sterujący, a jednocześnie sprawiło, że wymagania co do jego parametrów nie są już takie wysokie, jak ma to miejsce przy standardowym rozwiązaniu wykorzystującym port równoległy LPT komputera ( możliwe stało się sterowanie maszyną z komputera typu laptop). Ponadto większość oferowanych kontrolerów ruchu może działać na dowolnym systemie Windows (XP i nowszym), zarówno w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej. Program Mach3 będzie działał pod kontrolą zarówno systemu 32-bitowego jak i 64-bitowego, jednak jak wspomnieliśmy port LPT poprawnie działa jedynie przy wersji 32-bitowej. Dla wersji 64-bitowej systemu operacyjnego, program Mach3 wymaga zewnętrznego kontrolera ruchu.

Dodatkowymi zaletami stosowania rozbudowanych kontrolerów sterowania, jest fakt iż potrafią one generować impulsy o znacznie wyższych częstotliwościach niż wspomniany port LPT. Dodatkowo oferują one większą liczbę wejść i wyjść ( w tym wejścia i wyjścia analogowe), które możemy wykorzystać w budowanym systemie sterowania.

Należy pamiętać, iż w celu poprawnej współpracy wybranego kontrolera z programem sterującym wymagane będzie wgranie tzw. pluginu, który to umożliwi poprawną wymianę danych pomiędzy nimi.


 

Jak widzimy zastosowanie kontrolera ruchu daje same pozytywne rezultaty. Zdajemy sobie sprawę, że jedynym minusem takiego rozwiązanie może być w niektórych przypadkach jego cena, która rośnie wraz ze wzrostem funkcjonalności. Dlatego do naszej oferty kontrolery zostały dobrane tak, aby zaspokoić potrzeby profesjonalnych odbiorców/ producentów maszyn, ale również i hobbystów, którzy niekoniecznie dysponują dużymi funduszami, a jednak chcą rozbudować swoją maszynę o wydajny, stabilny oraz elastyczny system sterowania maszyną CNC.

 

Zależnie od wybranego modelu sterownika ruchu, ten może sterować silnikami przy wykorzystaniu sygnału kroku i kierunku, bądź analogowym sygnałem -10 -+10V. Kontrolery ruchu wykorzystujące pierwszy sposób sterowania są kompatybilne z znaczną większością sterowników silników krokowych dostępnych na rynku. Niektóre kontrolery mają także tryby kwadraturowe i CW / CCW .


 

W ofercie posiadamy kontrolery ruchu z rodziny CSMIO, które komunikują się poprzez sieć Ethernet. Zamknięte są w wytrzymałych, aluminiowych obudowach, umożliwiając prosty montaż na szynie DN wewnątrz szafy sterującej. Funkcjonalność tych sterowników można rozbudować przy wykorzystaniu dostępnych modułów rozszerzeń. Zależnie od modelu możemy wybierać pośród modułu dodadtowych wejść/ wyjść CSMIO-IO, zadajnika MPG czy modułu do gwintowania ENC. Model CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion Controller umożliwia sterowanie analogowymi serwonapędami.

Innym kontrolerem wartym uwagi będzie Smoothstepper ESS, który współpracuje z programem Mach3 poprzez port Ethernet. Kontroler otrzymuje dane z programu Mach3 poprzez bufor danych i generuje wysokiej jakości sygnały sterujące z maksymalną częstotliwością 4MHz. Przy jego wykorzystaniu został stworzony nasz ‘robot rysujący’, którego prezentowaliśmy na targach druku 3d.
 

Proponujemy ponadto 4-osiowy kontroler CNC DDCSV, który jest szczególnym kontrolerem ruchu do sterowania silników prądu stałego, silników krokowych oraz serwosilników. W jednej obudowie zamknięty jest komputer sterujący, program sterujący oraz kontroler generujący sygnały sterujące. Kontroler posiada kompaktową obudowę, co umożliwia łatwe wykorzystanie zarówno w nowo budowanym systemie sterowania, jak i podczas modernizacji istniejącego.
 

To są tylko przykłady kontrolerów ruchu i ich możliwości. Gorąco zachęcamy do zapoznania z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań, nasi technicy są do Państwa dyspozycji. Pomożemy dobrać kontroler ruchu, który najlepiej spełni wymagania budowanej przez Państwa maszyny.


 


 

CSMIO-IP-M 4-osiowy kontroler Ethernet
CSMIO-IP-M 4-osiowy kontroler Ethernet
Więcej informacji
Niedrogi sterownik CNC skierowany do użytkowników, którzy do tej pory decydowali się na zakup kontrolera LPT. Jego zalety to: uniezależnienie się od portu LPT, znacznie lepsza płynnośći ruchu niż przy LPT. Wejścia analogowe - możliwość podłączenia potencjometrów do ustawiania prędkości posuwu i obrotów wrzeciona, wyjścia analogowe - możliwość bezpośredniego podłączenia falownika (sterowanie obrotami). PODSTAWOWE DANE STEROWNIKA CSMIO/IP-M Wejścia cyfrowe 12 Wyjścia cyfrowe 6 Wejścia analogowe 2 Wyjścia analogowe 2 Ilość obsługiwanych osi 4 Maksymalna ...
24hjest
minusplus
do przechowalni
1.168,50 zł (brutto)
950,00 zł (netto)
CSMIO-IP-S 6-osiowy kontroler Ethernet
CSMIO-IP-S 6-osiowy kontroler Ethernet
Więcej informacji
Profesjonalny cyfrowy sterownik CNC CSMIO/IP-S to obecnie najwydajniejszy i najdokładniejszy sterownik firmy CS-LAB do zastosowań wymagających wysokiej precyzji i zwiększonej niezawodności. Jest to propozycja dla użytkowników, którzy do zagadnienia CNC podchodzą profesjonalnie, zwracając uwagę na rozsądną cenę za produkt. CSMIO-IP-S jest połączony z komputerem za pomocą łącza Ethernet, co zwiększa prędkość transmisji oraz stabilność w porównaniu z najpopularniejszym LPT. Największą przewagą CSMIO-IP-S nad jego tańszym bratem CSMIO-LPT jest zastosowanie portu Ethernet zamiast LPT, co oprócz wielokrotnie zwiększonej prędkości transmisji sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej niezawodne. Urządzenie wysyła sygnały ...
24hjest
minusplus
do przechowalni
PROMOCJA!
Stara cena: 2.823,00 zł (brutto)
Teraz tylko: 2.710,08 zł
Kontroler ruchu SmoothStepper - ethernet
Kontroler ruchu SmoothStepper - ethernet
Więcej informacji
 Kontroler ruchu SmoothStepper , współpracuje z programem MACH3 poprzez port Ethernet. Kontroler otrzymuje dane z programu Mach3 (bufor) i generuje wysokiej jakości sygnały sterujące z maksymalną częstotliwością 4MHz. Korzyści wynikające z zastosowania kontrolera : uniezależnienie sterowania od portu LPT (lub jego braku) generowanie sygnału STEP oraz DIR o bardzo wysokiej jakości współpraca ze sterownikami silników krokowych oraz napędami servo emulacja  3 portów LPT (w zależności od konfiguracji) generowanie sygnałów z częstotliwością nawet do 4MHz w 6 osiach! prosta instalacja oprogramowania(plugin do programu MACH3) prosta instalacja w istniejących ...
24hjest
minusplus
do przechowalni
PROMOCJA!
Stara cena: 1.120,00 zł (brutto)
Teraz tylko: 1.030,40 zł
CSMIO-IO moduł rozszerzenia
CSMIO-IO moduł rozszerzenia
Więcej informacji
CSMIO-IO jest to moduł dodatkowych 16 wejść cyfrowych oraz 8 wyjść cyfrowych. Moduł można podłączyć (aż do 16 modułów) do CSMIO-IP-S i CSMIO-IP-A. Sterowniki są tak zaprojektowane, że wykryją podłączone moduły samoczynnie. Ich obsługa odbywa się za pomocą plug-ina sterowania w programie. System sterowania CSMIO/IP-S posiada standardowo 32 wejścia i 16 wyjść cyfrowych. W bardziej wymagających aplikacjach ta liczba może okazać się niewystarczająca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom użytkowników powstał moduł CSMIO-IO oferujący dodatkowo 16 wejść i 8 wyjść cyfrowych. Moduł komunikuje się ze sterownikiem CSMIO/IP poprzez magistralę CAN. Do szyny rozszerzeń można podłączyć do 16 modułów CSMIO-IO, stąd łatwo ...
24hjest
minusplus
do przechowalni
492,00 zł (brutto)
400,00 zł (netto)
CSMIO-MPG zestaw (kontroler+zadajnik)
CSMIO-MPG zestaw (kontroler+zadajnik)
Więcej informacji
CSMIO-MPG jest to moduł do obsługi MPG (JOG) do ręcznej manipulacji osiami. Wyposażony jest w 3 wejścia cyfrowe mnożnika (x1 x10 x100), 6 wejść wyboru sterowanej osi, 2 wejścia niezależne, 2 wyjścia niezależne, 2 wejścia analogowe do podłączenia potencjometru korekcji prędkości posuwu oraz do korekcji prędkości wrzeciona, wejście i wyjście STOPu awaryjnego. Moduł ten może być podłączony tylko do sterownika CSMIO. Moduł można zakupić wraz z manipulatorem MPG (Handheld Rotary Encoder). Produkt CSMIO-MPG umożliwia rozbudowanie sterowania CSMIO/IP o funkcję ręcznego manipulatora MPG (Manual pulse generation). Urządzenie jest produkowane w formie modułu zewnętrznego podłączanego do sterowania za pomocą magistrali CAN. Dzięki podłączeniu ręcznego ...
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
PROMOCJA!
Stara cena: 1.620,00 zł (brutto)
Teraz tylko: 1.555,20 zł
CNConcv Controller
CNConcv Controller
Więcej informacji
Kontroler ten przeznaczony jest do sterowania pracą maszyny 3 osiowej. Mogą to być frezarki, grawerki czy plotery. To kontroler ruchu odpowiedzialny jest za generowanie impulsów, dzięki temu praca silników jest bardziej stabilna i płynna w porównaniu do sterowania z tradycyjnego portu LPT. Właściwości (posiada) Płynną regulację prędkości posuwu potencjometrem podłączonym do wejścia analogowego Płynną regulację obrotów wrzeciona potencjometrem podłączonym do wejścia analogowego Automatyczną kontrolę falownika wrzeciona (załączanie - obroty lewe i prawe oraz prędkość obrotowa) Obsługę dodatnich i ujemnych wyłączników krańcowych - dla poprawy bezpieczeństwa pracy i ochrony mechaniki ...
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
355,00 zł (brutto)
288,62 zł (netto)
CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion Controller
CSMIO-IP-A +/- 10V Ethernet Motion Controller
Więcej informacji
   Jest to produkt dla profesjonalnych użytkowników - cyfrowy sterownik CNC CSMIO-IP-A +/- 10 V do zastosowań wymagających wysokiej precyzji i zwiększonej niezawodności. Kontroler ten, jest to propozycja dla użytkowników, którzy do zagadnienia CNC podchodzą profesjonalnie, zwracając uwagę na rozsądną cenę za produkt. Dla użytkownika sterownik ten jest prawie identyczny jak CSMIO/IP-S różni się tylko użytym napędem systemu sterowania.      CSMIO-IP-A jest połączony z komputerem za pomocą łącza Ethernet, co zwiększa prędkość transmisji oraz stabilność w porównaniu z najpopularniejszym LPT. Sprawia to, że urządzenie jest jeszcze bardziej niezawodne.       Wychodząc ...
24hjest
minusplus
do przechowalni
3.075,00 zł (brutto)
2.500,00 zł (netto)
CSMIO-ENC Moduł do gwintowania
CSMIO-ENC Moduł do gwintowania
Więcej informacji
Moduł do gwintowania przeznaczony jest do podłączenia enkodera wrzeciona. Moduł rozszerzenia współpracuje ze sterownikami CSMIO/IP-S oraz CSMIO/IP-A.
24hjest
minusplus
do przechowalni
442,00 zł (brutto)
359,35 zł (netto)
CSMIO-MPG kontroler
CSMIO-MPG kontroler
Więcej informacji
CSMIO-MPG jest to moduł do obsługi MPG (JOG) do ręcznej manipulacji osiami. Wyposażony jest w 3 wejścia cyfrowe mnożnika (x1 x10 x100), 6 wejść wyboru sterowanej osi, 2 wejścia niezależne, 2 wyjścia niezależne, 2 wejścia analogowe do podłączenia potencjometru korekcji prędkości posuwu oraz do korekcji prędkości wrzeciona, wejście i wyjście STOPu awaryjnego. Moduł ten może być podłączony tylko do sterownika CSMIO. Moduł można zakupić wraz z manipulatorem MPG (Handheld Rotary Encoder). Produkt CSMIO-MPG umożliwia rozbudowanie sterowania CSMIO/IP o funkcję ręcznego manipulatora MPG (Manual pulse generation). Urządzenie jest produkowane w formie modułu zewnętrznego podłączanego do sterowania za pomocą magistrali CAN.  Dzięki podłączeniu ...
24hjest
minusplus
do przechowalni
442,00 zł (brutto)
359,35 zł (netto)
CSMIO-MPG manipulator
CSMIO-MPG manipulator
Więcej informacji
Manipulator MPG (JOG) służy do ręcznej manipulacji osiami. Wyposażony jest w 3 wejścia cyfrowe mnożnika (x1 x10 x100), 6 wejść wyboru sterowanej osi, przycisk STOPu awaryjnego oraz precyzyjny zadajnik impulsowy z grzechotką. Manipulator (Handheld Rotary Encoder) można zakupić wraz z modułem CSMIO-MPG . Dzięki podłączeniu ręcznego manipulatora możliwe jest precyzyjne sterowanie maksymalnie 6 osiami bez konieczności sterowania ruchem z programu MACH3. Operator maszyny może obserwować jej pracę jednocześnie z bliska sterując ruchem osi.
rysunek techniczny
24hjest
minusplus
do przechowalni
1.280,00 zł (brutto)
1.040,65 zł (netto)
4-osiowy kontroler CNC DDCSV + pendrive 8GB gratis
4-osiowy kontroler CNC DDCSV + pendrive 8GB gratis
Więcej informacji
Kontroler CNC DSCV jest cztero-osiowym kompleksowym urządzeniem do sterowania silników prądu stałego, silników krokowych oraz serwosilników. Jest kompatybilny z każdym sterownikiem silnika komunikującym się za pomocą sygnału kroku i kierunku. Częstotliwość sygnału wyjściowego dla jednej osi wynosi do 500 KHz, z regulowaną szerokością impulsu wyjściowego. Jedno urządzenie zastępuje nam trzy produkty: - program główny (Mach3, Step2 CNC, Linux CNC itp.) – kontroler posiada swój program do obsługi maszyny przyjmujący g-kody wygenerowane z programu CAM np. LazyCam, ArtCam itp. - komputer PC - kontroler ruchu – kontroler posiada wbudowane szybkie wyjścia do obsługi czterech osi (X,Y,Z,A – 4 x 500 kHz), wyjścia ...
24hjest
minusplus
do przechowalni
PROMOCJA!
Stara cena: 2.499,00 zł (brutto)
Teraz tylko: 1.449,42 zł
UC300ETH-5LPT 6-osiowy kontroler Ethernet
UC300ETH-5LPT 6-osiowy kontroler Ethernet
Więcej informacji
Główne zalety kontrolera UC300ETH-5LPT: Steruje do 6 osi jednocześnie, Współpracuje z oprogramowaniem UCCNC, Mach3 i Mach4. Do pracy z częstotliwością do 400kHz, 49 wejść cyfrowych i 36 wyjść cyfrowych w 5 portach IDC26, Rozkład pinów zgodny z portem LPT, 2 wejścia analogowe i 2 wyjścia analogowe, które mozemy wykorzystć np. do sterowania prędkością wrzeciona za pośrednictwem falownik, Połączenie Ethernet z komputerem sterującym, Działa z bezpośrednim połączeniem z komputerem PC oraz za pośrednictwem routera, Szybka komunikacja z buforem danych zapewnia niezawodną i stabilną pracę maszyny.
24hjest
minusplus
do przechowalni
759,00 zł (brutto)
617,07 zł (netto)
Kontroler ruchu UC100 USB
Kontroler ruchu UC100 USB
Więcej informacji
Główne zalety kontrolera UC100 USB: - Umożliwia proste zastąpienie pojedynczego portu LPT, a sam kontroler podłączony jest do komputera za pomocą portu USB, - Układ pinów jest identyczny jak w klasycznym porcie LPT, co ułatwia zastosowanie tego kontrolera już w istniejącym sterowaniu, - Jednoczesna kontrola do 4 osi, - Współpraca z programem Mach3 oraz Mach4 ( wymaga zainstalowania plugin'u), - Maksymalna częstotliwość sygnałów wyjściowych do 100kHz, - Dzięki wbudowanemu buforowi danych wymiana informacji pomiędzy kontrolerem, a programem sterującym jest szybka i stabilna, co przekłada się na pewne i stabilne działanie kontrolowanej maszyny CNC.
24hjest
minusplus
do przechowalni
429,00 zł (brutto)
348,78 zł (netto)
 
Informacja o firmie

Akcesoria CNC Elżbieta Taraszkiewicz

ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 18
16-300 Augustów

Skontaktuj się: +48 730 35 35 35
E-mail: handlowy@ebmia.pl

 • baldor
 • bea
 • cx
 • elatech
 • elte
 • gates
 • hiwin
 • ina_fag
 • ktr
 • nsk
 • rw
 • sit
 • skf
 • stendalto
 • thk
 • spamel
 • optibelt
 • loctite
 • timken
 • chiorino
 • megadyne
 • flt
 • igus
 • fenes
 • apx
 • rocol
 • alutec
 • klingspor
 • teknomotor
 • leadshine
 • pafana
 • irwin
 • baildon
 • vtx
 • andre
 • bester
 • bosch
 • crc
 • dichtomatik
 • elesa
 • esab
 • fatek
 • helios
 • kress
 • lenze
 • lg
 • lincoln
 • mitutoyo
 • mean well
 • rocol
 • sandvik
 • stomil sanok
 • weintek
 • ypc
EBMiA.pl - Elementy Budowy Maszyn i Automatyki w ramach witryny używa cookies i podobne technologie w celu realizacji procesu zamówienia oraz zapewnienia usług na najwyższym poziomie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików, które będą umieszczone w Twoim urządzeniu końcowym. Jednak zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
© Copyright 2009 - 2019 by EBMiA.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone!!! Zakaz kopiowania materiałów bez zezwolenia.