Filters
Filtruj

Napięcie zasilania

Napięcie zasilania

Moment trzymający [Nm]

Moment trzymający [Nm]

Prąd na fazę [A]

Prąd na fazę [A]

Rozmiar silnika

Rozmiar silnika

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Napędy serwokrokowe

serwokrokowe

Napędy serwokrokowe to rodzaj napędów pracujących w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego  łączą one zalety silników krokowych i silników serwo, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Takie napędy sterowane za pośrednictwem sygnałów kroku i kierunku możemy dopasować do większości aplikacji, które były dotąd oparte o silniki krokowe. Ze względu na wysoką dynamikę pracy i duży moment trzymający przy niższych obrotach, napędy serwokrokowe mogą stanowić doskonałą alternatywę dla serwonapędów AC w niektórych aplikacjach, przy praktycznie dwukrotnie niższej cenie.

Napędy serwokrokowe mają następujące zalety: 

- Wysoki moment przy niskich obrotach; upraszcza to wiele aplikacji, eliminując konieczność stosowania przekładni na przeniesieniu napędu. Zazwyczaj wystarcza proste połączenie sprzęgłem lub przekładnia na pasku zębatym

- Kontrola pozycji w pętli sprzężenia zwrotnego; sterownik stale kontroluje położenie silnika, za pomocą enkodera zamocowanego na osi silnika. Taki sposób sterowania zabezpiecza napęd przed zjawiskiem „gubienia” kroków znanym z silników krokowych. Kiedy silnik napędu serwokrokowego zaczyna gubić pozycję, sterownik próbuje „nadgonić” drogę silnika, tak aby utrzymać zadaną pozycję. 

- Funkcja sygnalizacji błędu; sterownik za pomocą enkodera zamontowanego na silniku sprawdza różnicę pozycji zadanej z układu sterowania z pozycją aktualną silnika. W przypadku zbyt dużej różnicy pozycji zadanej od pozycji aktualnej, sterownik zgłosi błąd, odłączy silnik i wystawi syngał na uniwersalne wyjście błędu, które możemy podłączyć do sterowania maszyny. Ta opcja umożliwia natychmiastowe zatrzymanie maszyny w przypadku przeciążenia któregoś napędu lub kolizji ruchomych części. 

- Większa dynamika w porównaniu do silników krokowych: W odróżnieniu od stałoprądowego sterowania stosowanego w tradycyjnych sterownikach silników krokowych, w systemach serwokrokowych prąd w uzwojeniu silnika zmieniany jest dynamicznie, zależnie od obciążenia silnika. Zapewnia to wytwarzanie większego momentu na wale silnika, możliwość pracy z większymi prędkościami, mniejsze grzanie się silników oraz sterowników, a to wszystko przy wyższej kulturze pracy mniejsze wibracje oraz hałas podczas pracy silnika serwokrokowego.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.