• Obniżka
4-osiowy kontroler CNC DDCSV + pendrive 4GB gratis

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

4-osiowy kontroler CNC DDCSV + pendrive 4GB gratis

Indeks: IW-KONTROLER DDCSV
Kategoria: Kontrolery ruchu
EAN: 0089925890170
Waga: 0.89 kg
16 Przedmioty

Kontroler CNC DSCV jest cztero-osiowym kompleksowym urządzeniem do sterowania silników prądu stałego, silników krokowych oraz serwosilników. Jest kompatybilny z każdym sterownikiem silnika komunikującym się za pomocą sygnału kroku i kierunku. Częstotliwość sygnału wyjściowego dla jednej osi wynosi do 500 KHz, z regulowaną szerokością impulsu wyjściowego. Jedno urządzenie...


Producent: Wagney

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
Promocja
Stara cena: 1 635,92 zł
1 554,12 zł
Cena Brutto / szt.

1 263,52 zł bez VAT

Najniższa cena produktu 1 554,12 zł z dnia 20.07.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 1 695,75 zł

ZAMÓW OBRÓBKĘ
Zapytaj o produkt

Zapytaj o 4-osiowy kontroler CNC DDCSV + pendrive 4GB gratis

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Kontroler CNC DSCV

   Kontroler CNC DSCV jest cztero-osiowym kompleksowym urządzeniem do sterowania silników prądu stałego, silników krokowych oraz serwosilników, dzięki czemu wszechstronnym urządzeniem przeznaczonym do sterowania urządzeniami CNC. Jest kompatybilny z każdym sterownikiem silnika komunikującym się za pomocą sygnału kroku i kierunku. Częstotliwość sygnału wyjściowego dla jednej osi wynosi do 500 KHz, z regulowaną szerokością impulsu wyjściowego.

   Kontroler CNC DSCV jest niejako trzema urządzeniami w jednej obudowie i zastępuje nam trzy produkty:

1.Główny program główny sterujący (takie jak Mach3. Step2 CNC. Linux CNC itp.) – kontroler CNC DSCV posiada swój program do obsługi maszyny przyjmujący g-kody wygenerowane z programu CAM np. LazyCam. ArtCam itp.

2.komputer PC, a więc pozbywamy się dodatkowego urządzenia które trzeba konserwować i utrzymywać sprawne

3.kontroler ruchu – kontroler posiada już szybkie, wbudowane  wyjścia do obsługi czterech osi (X.Y.Z.A – 4 x 500 kHz), dzięki czemu uzyskujemy szybkość i precyzję pracy,  wyjścia analogowe ( 0-10V) dzięki czemu mamy możliwość obsługi wrzeciona oraz niezbędne wejścia i wyjścia do podłączenia czujników limitowych, czujników bazujących, dodatkowych przekaźników dzięki którym można sterować podawanie chłodziwa, wyciągiem pyłów i wiórów, oświetleniem, zmianą obrotów wrzeciona itp.

  Do kontrolera CNC DSCV oprócz podłączenia czujników i przekaźników możemy podłączyć zadajnik MPG dzięki którem zyskujemy możliwość precyzyjnego pozycjonowania maszyny jak również wyłącznik awaryjnego zatrzymania, przyciski sterujące (start, stop, status pracy). Istnieje możliwość rozbudowania kontrolera o pulpit sterujący, który zamontowany w innej części maszyny pozwala na wygodniejszą i szybszą obsługę maszyny.

   Kontroler CNC DSCV posiada wbudowany port USB do podłączenia zewnętrznej pamięci typu Pendrive, dzięki czemu możemy przenosić dane, projekty czy tworzyć kopie istotnych plików. W zestawie wraz z kontrolerem otrzymują państwo Pendrive o pojemności 4 GB.

   Kontroler CNC DSCV nie potrzebuje podłączania monitora zewnętrznego monitora do działa, dzięki czemu jest urządzeniem w pełni samodzielnym. Na kolorowym wyświetlaczu graficznym jest prezentowany nasz rysunek wykonywany przez urządzenie oraz aktualna pozycja narzędzia. Przy pomocy wbudowanego ekranu możemy również przeprowadzić konfigurację maszyny: bazowanie, pomiar narzędzia, jazda manualna i wiele innych (więcej informacji w instrukcji). Ogólnie rzecz biorąc wszystkie niezbędne informacje dotyczące obróbki detalu. Obsługa jest zoptymalizowana do minimum dzięki 4.3 calowemu wyświetlaczowi oraz 17 klawiszowej klawiaturze mamy wszystkie niezbędne opcje związane z frezowaniem lub z plazmą. Większość z klawiszy na kontrolerze CNC DSCV posiada podwójne funkcje uzyskiwane porzez przyciśnięcie klawisza głównego oraz  „2ND”, który zmienia funkcjonaność klawiszy.

Zalety kontrolera DSCV:

- kontroler zastępuje 3 produkty (program sterujący na komputerze, kontroler ruchu, płytę główną)

- duża wygodna 17 przyciskowa klawiatura

- szeroki zakres napięć zasilających, nieduży pobór prądu 18-35 VDC 500 mA

- wbudowany port USB do przenoszenia plików

- port do zadajnika MPG ( do zakupienia jako oddzielna opcja)

- graficzna wizualizacja projektu/rysunku oraz pracy urządzenia

- klawisze do pozycjonowania manualnego poszczególnymi osiami

- zwiększona funkcjonalność poprzez podwójne funkcje klawiszy

- możliwość zmiany trybu pracy na : 1, 2, 3, 4 osiowy

- po zaniku zasilania projekt zostaje wznowiony od miejsca w którym się zatrzymał

- cztery szybkie wyjścia do obsługi 4 osi ( 5V, 500 KHz)

- wyjście analogowe 0-10 V (możliwość zmiany na sygnał PWM) do sterowania wrzecionem lub laserem

- duży czytelny kolorowy wyświetlacz 4.3 cala TFT o rozdzielczości 480x272.

- 11 wejść do obsługi zadajnika MPG ( A+.A-.B+.B-.x1.x10.x100.X.Y.Z.A)

- komunikacja z dodatkowymi wyświetlaczami port wyjściowy TXD oraz port wejściowy RXD

- 8 wyjść do podłączenia sygnałów PUL. DIR

- 3 wyjścia do podłączenia przekaźników ( załączane kodami: M3.M8.M10)

- 12 wejść dla czujników oraz przycisków ( Home X. Home Y. Home Z. Home A. Limit X. Limit Y. Limit Z. Limit A. PROBE. PAUSE. ESTOP. STOP)

- Wyjście analogowe 0-10 V do obsługi falownika. Możliwość konfiguracji wyjścia jako sygnał PWM.

Podsumowanie zalet i funkcji kontrolera CNC DSCV

   Kontroler CNC DSCV to prawdziwa wygoda i prostota w obszarze sterowania maszyną CNC. Jego największą zaletą jest wszechstronność, dzięki zastąpieniu trzech urządzeń jednym: główny program sterujący, komputer PC i kontroler ruchu. Dzięki temu oszczędzamy miejsce oraz eliminujemy konieczność utrzymywania dodatkowego sprzętu.

Niezależnie od poziomu doświadczenia, obsługa tego kontrolera jest łatwa i wygodna, zwłaszcza dzięki 17-przyciskowej klawiaturze oraz czytelnemu, kolorowemu wyświetlaczowi. Pobór prądu przez kontroler CNC DSCV utrzymany w granicach 500 mA przy napięciu 18-35 VDC sprawia, że jest również energooszczędny.

Przenoszenie danych staje się proste i wygodne, dzięki wbudowanemu portowi USB do podłączenia zewnętrznego PenDrive. Ponadto, kontroler DSCV umożliwia precyzyjne pozycjonowanie maszyny dzięki zintegrowanym wyjściom analogowym i obsłudze zadajnika MPG.

Rozbudowane możliwości rozbudowy kontrolera to kolejny atut. Z wyjściami do obsługi 4 osi, wyjściami analogowymi, a także wyjściami do przekaźników, kontroler DSCV daje użytkownikowi swobodę dostosowania maszyny do swoich indywidualnych potrzeb.

Dodatkowo, funkcja wznowienia projektu po zaniku zasilania stanowi zabezpieczenie przed utratą danych i czasu. Kolorowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 480x272 oraz 17 klawiszowa klawiatura zapewniają intuicyjną obsługę, umożliwiając jednocześnie pełną kontrolę nad procesem obróbki detalu.

Warto również podkreślić wbudowany port USB do przenoszenia plików, ułatwiający transfer danych i tworzenie kopii bezpieczeństwa. W zestawie z kontrolerem otrzymujemy również 4 GB Pendrive, co dodatkowo ułatwia przenoszenie danych.

Podsumowując, kontroler CNC DSCV to nie tylko zaawansowane narzędzie do sterowania maszyną CNC, ale także łatwe w obsłudze i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno u profesjonalistów, jak i osób rozpoczynających przygodę z obróbką CNC.

Kontroler
Akcesoria

DDCSV 3.1 Instrukcja
Pobierz