Kontroler ruchu Linumeric-LPT V2

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Kontroler ruchu Linumeric-LPT V2

Indeks: LINUMERIC-LPT V2
Kategoria: Kontrolery ruchu
EAN: 0089925955077
Waga: 0.33 kg
4 Przedmioty

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
356,15 zł

289,55 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Kontroler ruchu Linumeric-LPT V2

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Linumeric LPT V2 to następca urządzenia Linumeric-LPT v1. Posiada taki sam układ sprzętowy, zastosowanie mają te same instrukcje i funkcje. Jedyna różnica jest taka, że Linumeric-LPT v2 jest urządzeniem w postaci modułu (bez obudowy) i nie posiada podłączonego na stałe przewodu USB lecz przewód dopinany do gniazda.

Linumeric-LPTto urządzenie pozwalające sterować maszyną CNC taką jak frezarka, tokarka, robot itp. za pomocą oprogramowania LinuxCNC z komputera nie posiadającego portu LPT. Linumeric-LPT to absolutna NOWOŚĆ!  Do sterowania potrzebny jest jedynie komputer posiadający interfejs USB! 

Linumeric-LPT to przejściówka USB-LPT zaprojektowana specjalnie do zastosowania z LinuxCNC. Zastosowano w niej specjalne mechanizmy pozwalające na stabilną i pewną pracę nawet z komputerem który cechuje się dużymi wartościami  opóźnień (tzw. Jitter) nawet do 200ms!  Dzięki systemowi eliminacji Jitteru niemalże każdy komputer nadaje się do sterowania maszyną CNC! Linumeric-LPT to interfejs LPT komputera, w żaden sposób nie zmieniający funkcjonalności LinuxCNC. Linumeric-LPT używa się dokłądnie tak samo jak standardowy port LPT a instalacja w systemie jest banalnie prosta. Dodatkowo, Linumeric-LPT można używać jednocześnie z fizycznym portem LPT komputera traktując go po prostu jako drugi port. W systemie można zainstalować 2 urządzenia Linumeric-LPT jednocześnie.


Linumeric-LPT na złączu DB25 posiada tak samo jak standardowy port LPT rejestry:

-DATA

-CONTROL

-STATUS

Rejestry DATA i CONTROL mogą być używane jako wejścia lub wyjścia. Rejestr STATUS może być używany jako wejścia.


Wyjścia Linumercic-LPT wymuszają stan wysoki lub niski, mogą być używane do sterowania silnikami (sygnały kroku, kierunku), generowania sygnału PWM lub załaczania/wyłączania urządzeń.

Wejscia Linumeric-LPT pracują w trybie OC (Otwarty kolektor) i mogą być podciągnięte są do górnej lub dolnej szyny zasilania (włączony pull-up lub pull-down). Wejścia mopgą być używane do odczytu czujników (czujniki krańcowe, bazowania, pomiar narzędzia lub materiału).


Główne parametry Linumeric-LPT

- Interfejs z komputerem - USB

- Interfejs z maszyną - LPT (złącze DB25 o układzie wyprowadzeń identycznym jak w standoardowym porcie LPT)

- Maksymalna częstotliwość sterowania - 150 kHz

- Odczyt wejść - reakcja na zmianę stanu któregokolwiek wejścia. Nie częściej niż co 20 ms.

- Zasilanie - 5V z USB

- Konfigurowalne wejścia i wyjścia

- Możliwość pracy 2 urządzeń jednocześnie

-Mechanizm redukcji Jitteru

Linumeric-LPT posiada możliwość konfiguracji domyślnego stanu wejść/wyjść! W przypadku stosowania standardowego portu LPT komputera, po właczeniu komputera  lub w trakcie jego uruchamiania stan wejść/wyjść nie jest znany, czasami występują jakieś losowe zmiany co powodować może losowe wartości sterowania. W przypadku Linumeric-LPT nie ma tego problemu! Możemy dowolnie zaprogramować sobie domyślny stan wejść/wyjść. Do Linumeric-LPT dołączona jest prosta aplikacja Linumeric-LPT configurator która pozwala na testowanie i konfigurację urządzenia (np. ustawienie wartości domyślnych czy zmiana adresu).