ARRAY

Ocena: 4.78 / 5 (687 głosy)
ARRAY

Sterowniki programowalne ( moduły logiczne ) Array serii FAB wykorzystywane są do budowy układów prostej automatyki i sygnalizacji. Podstawową ich zaletą jest tania, wyjątkowo szybka i łatwa realizacja zamierzeń oraz możliwość wprowadzania późniejszych zmian. Osiągnięto to przez standaryzację niektórych cech sterowników takich jak: sposób montażu, zasilania, sterowania, ale przede wszystkim przez wprowadzenie łatwej metody ich programowania.

Sterowniki programowalne serii SR służą do budowy układów prostej automatyki , sterownia i sygnalizacji. Są one programowane z komputera PC, w którym wcześniej przygotowujemy ( i testujemy ) sposób działania w formie schematu połączonych bloczków funkcyjnych i logicznych. Przyjęta, graficzna metoda ( FBD, CFC ) przygotowania do pracy jest najłatwiejszym sposobem programowania i analizy działania sterownika, nie wymagającym znajomości zasad i języków programowania. Metoda wykorzystuje osiągnięcie techniki cyfrowej tj. stosowanie symboli logicznych, zmiast styków, co przy złożonych algorytmach jest istotne.

Sterowniki programowalne APB stanowią nowo wdrażaną serię PLC firmy Array. Służą do budowy układów automatyki, sterownia oraz sygnalizacji. APB są programowane z uzyciem komputera PC, w którym wcześniej przygotowujemy i testujemy program działania w formie schematu połączonych ze sobą bloczków funkcyjnych. Przyjęta, graficzna metoda ( FBD, CFC ) przygotowania do pracy PLC jest najłatwiejszym sposobem programowania i analizy logicznego działania sterownika.

Rozwiń opis
Zwiń opis