Noże tokarskie

Ocena: 4.80 / 5 (24347 głosy)
Noże tokarskie

Nasz sklep to bardzo bogata oferta noży tokarskich przystosowanych do toczenia różnorodnych materiałów, począwszy od tworzyw sztucznych, poliuretanu lub gumy, skończywszy na żeliwie a nawet tytanie.
 
Oferujemy noże składane oraz noże z wlutowaną płytką skrawającą. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje zalety, dzięki którym toczony detal osiąga wyjątkową dokładność, a także idealną powierzchnię przystosowaną do współpracy z innymi detalami. Oferta naszego sklepu to noże firmy FENES oraz PAFANA. FENES od lat produkuje noże z wlutowaną płytką skrawającą, przystosowane do każdego materiału, idealnie nadające się do obróbki zgrubnej, a także wykańczającej. PAFANA, to Polska firma z wieloletnim doświadczeniem. Jej noże składane doskonale sprawdzają się do obróbki każdego materiału, nawet na dużych prędkościach obrotowych wrzeciona.

Noże tokarskie używane są do obróbki wydajnościowej oraz szybkościowej. Składają się z chwytu oraz części roboczej. Chwyt pozwala na zamocowanie noża w imakach tokarki. Noże tokarskie różnią się od siebie budową i dzielą się ze względu na zastosowanie. Wśród nich można wyróżnić przynajmniej cztery podstawowe typy noży tokarskich. Dowiedz się, jakie noże są najczęściej stosowane przy obróbce.

Rodzajów noży tokarskich można wyróżnić naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy charakterystykę czterech najpopularniejszych modeli. Wśród nich znalazły się noże tokarskie z płytką lutowaną, noże tokarskie składane, noże tokarskie ze stali szybkotnącej oraz noże tokarskie oprawkowe. Dowiesz się o nich więcej w dalszej części artykułu.

Noże tokarskie z płytką lutowaną

Noże tokarskie z płytką lutowaną stosowane są zarówno w obróbce stali, jak również stali nierdzewnej oraz żeliwa. Ten typ noży tokarskich jest zdecydowanie najpopularniejszy i najczęściej wybierany spośród wszystkich. Używa się ich do toczenia wzdłużnego, zewnętrznego, wewnętrznego, jak również planowania i przecinania. Co więcej, na rynku można znaleźć różne rozmiary noży tokarskich z płytką lutowaną.

Noże składane do obróbki wydajnościowej i szybkościowej

Składane noże tokarskie to świetne rozwiązanie do obróbki z zakresu wydajności, jak również szybkości. Wyposażone są w płytki, które można dowolnie wymieniać. Dzięki temu koszty eksploatacji narzędzi są znacznie mniejsza, a do tego pozwalają zachować powtarzalność podczas pracy. Noże składane najchętniej wybierane są przez doświadczonych użytkowników i profesjonalnych fachowców.

Noże ze stali szybkotnącej

Noże ze stali szybkotnącej wykonywane są ze stali SW7, SW18 oraz SKC i twardości 65 HRC. Stal ta wyróżnia się świetną rozciągliwością, a także wytrzymałością – szczególnie w przypadku wysokich temperatur, które są standardem w trakcie obróbki. Dodatkowo noże tokarskie ze stali szybkotnącej wykazują wysoką odporność na ścieranie, dzięki czemu można je wykorzystać podczas obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej.

Noże oprawkowe

Noże oprawkowe mają najczęściej kształt kwadratu, jak również prostokąta albo okręgu. Sprawdzają się podczas wytwarzania noży kształtowych i promieniowych, jak również wytaczaków czy zdzieraków.
 
Wszystkie noże tokarskie dostępne w naszym sklepie, to towar z najwyższej półki. Dzięki wieloletniej współpracy z firmą PAFANA i FENES możemy zaoferować Państwu towar w doskonałej cenie o nienagannych możliwościach skrawających. Nasze noże pracują każdego dnia w największych zakładach obróbczych w Polsce, produkując setki detali, które cechuje nienaganna precyzja.

Rodzaje noży tokarskich dokładnie są opisane na naszym portalu EBMiA Wiedza.

Rozwiń opis
Zwiń opis