Toczenie

Toczenie

Poznaj bogatą ofertę profesjonalnych narzędzi tokarskich i usprawnij proces toczenia w Twojej firmie.

Toczenie to jedna z najbardziej popularnych metod obróbki skrawaniem. Istotą tego rodzaju obróbki jest ruch główny obrotowy, decydujący o prędkości skrawania, wykonywany przez przedmiot obrabiany.

Ruch posuwowy wykonuje narzędzie skrawające najczęściej jednoostrzowe nazywane nożem tokarskim.

Noże tokarskie to podstawowe narzędzia wykorzystywane w tokarkach numerycznych oraz konwencjonalnych. Narzędzia zbudowane są z dwóch zasadniczych części:

  • chwytowej (chwytu) – która służy do zamocowania narzędzia w imaku tokarki oraz
  • części roboczej składającej się z kilku powierzchni.

Wysokiej jakości materiały i doświadczenie w produkcji narzędzi tokarskich są kluczem do uzyskania znakomitych efektów toczenia.

FENES to producent z ogromnym doświadczeniem, który od lat produkuje noże z wlutowaną płytką skrawającą, przystosowane do każdego materiału, idealnie nadające się do obróbki zgrubnej, a także wykańczającej.

PAFANA, to polski producent narzędzi skrawających. Noże składane PAFANA doskonale sprawdzają się do obróbki każdego materiału, nawet na dużych prędkościach obrotowych wrzeciona.

W ofercie sklepu EBMiA znajdziesz wysokiej jakości narzędzia tokarskie, które usprawnią twój proces obróbki i zapewnią doskonałą jakość obrabianych powierzchni.

Rozwiń opis
Zwiń opis