Filters
Filtruj

Napięcie zasilania

Napięcie zasilania

Wysokość

Wysokość

Rodzaj wyjścia

Rodzaj wyjścia

Dokładność

Dokładność

Odmuch

Odmuch

Czas realizacji

Czas realizacji

Czujnik długości narzędzia

Czujnik długości narzędzia

Spośród wielu istotnych elementów wyposażenia grawerki czy frezarki, swoje miejsce mają czujniki długości narzędzia. Bez nich trudno byłoby mówić o skutecznej i sprawnej pracy maszyn taich jak fezarki czy plotery. Nasze czujniki długości narzędzi współpracują z większością programów do sterowania maszynami CNC. Wszelkie etapy pomiaru oraz wymiany narzędzia mogą się  odbywać w sposób automatyczny. Pomiar długości jest niezwykle precyzyjny, z dokładnością do 0,01 mm. Aby cieszyć się automatyczną wymiana narzędzia będziemy potrzebowali również tzw. magazynka narzędzi. W tym celu przydatne mogą być oprawki do narzędzi, które w łatwy sposób pozwolą nam montować narzędzia w uchwycie wrzeciona. Oferujemy wysokiej jakości czujniki długości narzędzi, ale także czujniki zapobiegające wyjechaniu narzędzia poza bezpieczne pole obróbki. Dużą zaletą zastosowania czujnika długości narzędzi jest skrócony czas wymiany narzędzia wraz z ustaleniem jego długości do kilku sekund.

Czujniki posiadają uniwersalny zakres napięć zasilania - od 5 do 30 V. Warto jednak sprawdzać czy potrzebujemy czujnika z uszczelnieniem, czy bez uszczelnienia. Wszystko zależy w jak trudnym środowisku czujnik  ma pracować. Pył, chłodziwo znacznie mogą wpłynąć na skrócenie jego żywotności, gdy nie zastosujemy czujnika z wymaganym uszczelnieniem.   Czujniki długości narzędzi są istotnym elementem, który pozwala na zbliżenie wykonanej we własnym zakresie maszyny do obróbki - plotera, czy frezarki do profesjonalnego rozwiązania. Będą bardzo przydatne podczas szybkiej wymiany stępionych, czy uszkodzonych narzędzi na nowe.  

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, gdzie proponujemy wszelkie akcesoria niezbędne do sterowania maszynami CNC. Znajdą tam Państwo nie tylko wspomniane czujniki długości narzędzi, ale także regulatory wysokości palnika czy płyty głównej sterowników CNC.  

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: IW-CDN-9

Czujnik wysokości narzędzia CDN-9

Cena
248,89 zł / szt.
202,35 zł bez VAT

Profesjonalny czujnik długości narzędzia o powtarzalności do 0.01mm. Konstrukcja czujnika jest uszczelniona, odporna na wodę. Przewód jest prowadzony w metalowym pancerzu, który chroni go przed działaniem płynów i udarów mechanicznych. Płytka pomiarowa wykonana jest ze szlifowanego węglika i umożliwia pomiar długości narzędzia podczas obrotów narzędzia skrawającego.  Maksymalnie można wcisnąć płytkę pomiarową o 3mm a siła potrzebna do naciśnięcia to 3N

Termin realizacji:
24h
Indeks: IW-CDN-8

Czujnik wysokości narzędzia CDN-8

Cena
290,00 zł / szt.
235,77 zł bez VAT
Profesjonalny czujnik długości narzędzia o powtarzalności do 0.01mm. Przewód jest prowadzony w metalowym pancerzu, który chroni go przed działaniem płynów i udarów mechanicznych. Płytka pomiarowa wykonana jest ze szlifowanego węglika.

Termin realizacji:
24h
Indeks: CDN-1

Czujnik długości narzędzia CDN-1

Cena
1 153,13 zł / szt.
937,50 zł bez VAT

Czujnik długości narzędzia jest niezbędnym wyposażeniem frezarki czy grawerki CNC. Podczas pracy często zachodzi konieczność wymiany narzędzi obróbczych. Pomiaru długości takiego narzędzia dokonuje się podjeżdżając nad środek czujnika i opuszczając narzędzie. Wszystkie te czynności wykonywane są automatycznie. Czujnik współpracuje z większością programów CNC

Termin realizacji:
24h
Indeks: CDN-3

Czujnik długości narzędzia CDN-3

Cena
176,30 zł / szt.
143,33 zł bez VAT

Miło jest nam zaprezentować dla Państwa nowy model czujnika długości narzędzia do obrabiarek CNC. Czujnik ten doskonale współparcuje z dowalnym programem sterującym, w tym programem Mach3. Jest to czujnik jednoprzewodowy. Powtarzalność czujnika jest nie gorsza niż 0,01 mm (rzeczywisty pomiar uzyskany na obrabiarce). Czujnik CDN-3 posiada zabezpieczenie w postaci ruchomej części...

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: IW-LY-CNC-113

Czujnik wysokości narzędzia CDN-7

Profesjonalny czujnik długości narzędzia o powtarzalności do 0.01mm. Konstrukcja czujnika jest uszczelniona, odporna na wodę. Przewód jest prowadzony w metalowym pancerzu, który chroni go przed działaniem płynów i udarów mechanicznych. Płytka pomiarowa wykonana jest ze szlifowanego węglika i umożliwia pomiar długości narzędzia podczas obrotów narzędzia skrawającego. Ilość cykli pomiarowych to 3.000.000 razy.
Maksymalnie można wcisnąć płytkę pomiarową o 5mm a siła potrzebna do naciśnięcia to 1,5Nm
Czujnik długości narzędzia wyposażony jest w dyszę do przedmuchu narzędzia i płytki pomiarowej przed pomiarem. Dzięki temu rozwiązaniu na narzędziu i płytce nie ma opiłków, które mogły by zakłócić pomiar i wprowadzić błędny odczyt. 
Na zamówienie