• Obniżka
Czujnik wysokości narzędzia CDN-9

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Czujnik wysokości narzędzia CDN-9

Indeks: IW-CDN-9
Kategoria: Czujnik długości narzędzia
EAN: 0089926004439
Waga: 0.32 kg
39 Przedmioty
Producent: Wagney

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
Promocja
Stara cena: 248,89 zł
228,98 zł
Cena Brutto / szt.

186,16 zł bez VAT

Najniższa cena produktu 228,98 zł z dnia 18.05.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 248,89 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Czujnik wysokości narzędzia CDN-9

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Profesjonalny czujnik długości narzędzia o powtarzalności do 0.01mm. Konstrukcja czujnika jest uszczelniona, odporna na wodę. Przewód jest prowadzony w metalowym pancerzu, który chroni go przed działaniem płynów i udarów mechanicznych. Płytka pomiarowa wykonana jest ze szlifowanego węglika i umożliwia pomiar długości narzędzia podczas obrotów narzędzia skrawającego.  Maksymalnie można wcisnąć płytkę pomiarową o 3mm a siła potrzebna do naciśnięcia to 3N

Czujnik długości narzędzia wyposażony jest w dyszę do przedmuchu narzędzia i płytki pomiarowej przed pomiarem. Dzięki temu rozwiązaniu na narzędziu i płytce nie ma opiłków, które mogły by zakłócić pomiar i wprowadzić błędny odczyt. 

 

Instrukcje instalacji:

1. Powierzchnia styku narzędzia i czujnika wysokości narzędzia musi być prostopadle i pionowo. Można zamontować czujnik wysokości narzędzia na stole obróbczym w miejscu gdzie jest najmniej opiłków.

2. Średnica mierzonego narzędzia nie powinna być większa niż 10mm. Środek narzędzia powinien być w centrum płytki pomiarowej.

3. Średnica przyłącza powietrza wynosi 4mm. Podczas pomiaru należy zwrócić uwagę czy narzędzie i płytka pomiarowa nie posiada zapieczonych i przyklejonych opiłków, których sprężone powietrze nie dało rady zdmuchnąć.

4. Nie należy przekraczać dopuszczalnego skoku płytki pomiarowej (3mm). Przekroczenie tej długości może spowodować uszkodzenie narzędzia skrawającego lub czujnika wysokości narzędzia.

5. Po dokonaniu pomiaru długości gdy narzędzia i ustawienia narzędzia gdy narzędzie i płytka pomiarowa są w kontakcie należy podnosić narzędzie pionowo do góry. Przesunięcie narzędzia w bok spowoduje uszkodzenie narzędzia i czujnika wysokości narzędzia.

Dane techniczne
Napięcie zasilania
24VDC
Wysokość
45 mm
Rodzaj wyjścia
Styk
Dokładność
0.01 mm
Odmuch
Tak

Wymiar narzędzia
Pobierz

Makro pomiaru długości narzędzia
Pobierz