Frezowanie

Frezowanie

Poznaj bogatą ofertę narzędzi frezarskich i usprawnij swoja obróbkę korzystając z produktów stworzonych przez specjalistów.

Frezowanie to proces obróbki skrawaniem za pomocą narzędzi obrotowych w celu usunięcia materiału poprzez wprowadzenie narzędzia do przedmiotu obrabianego. Można to zrobić zmieniając kierunek na jednej lub kilku osiach, prędkość głowicy tnącej i nacisk.

Istotą frezowania jest z reguły ruch główny obrotowy narzędzia wokół własnej osi. Ruchem posuwowym jest ruch części obrabianej lub narzędzia frezarskiego zależnie od budowy frezarki.

Proces frezowania obejmuje szeroką gamę różnych operacji i maszyn, od małych pojedynczych części po duże, ciężkie operacje frezowania zbiorczego. Jest to jeden z najczęściej stosowanych procesów obróbki niestandardowych części do precyzyjnych tolerancji w którym wybór profesjonalnych narzędzi gwarantuje optymalną obróbkę i pozwala uzyskać znakomite dokładności obrabianych elementów.

Operację frezowania można wykonywać z wykorzystaniem m. in.:

  • Frezów
  • Głowic frezarskich
  • Frezów składanych
  • Zestawów frezów modułowych

Szeroki asortyment sklepu internetowego EBMIA w kategorii narzędzi do frezowania zapewnia wsparcie w postaci profesjonalnych narzędzi wykonanych z wysokiej klasy materiałów od producentów z wieloletnim doświadczeniem.

Rozwiń opis
Zwiń opis