• Obniżka
Obudowa przyłącza silnika CC-01

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Obudowa przyłącza silnika CC-01

Indeks: CC-01
Kategoria: Obudowy przemysłowe z ABS
EAN: 0089925919222
Waga: 0.08 kg
81 Przedmioty
Parametry:
Długość [mm]:63
Szerokość [mm]:40
Wysokość [mm]:30
Producent: AKCESORIA CNC

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
Promocja
Stara cena: 24,01 zł
21,61 zł
Cena Brutto / szt.

17,57 zł bez VAT

Najniższa cena produktu 21,61 zł z dnia 29.02.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 22,50 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Obudowa przyłącza silnika CC-01

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Skrzynka podłączeniowa zaprojektowana została w celu zapewnienia sztywnego połączenia przewodów silnika krokowego z kablem doprowadzonym z szafy sterowniczej. Niejednokrotnie bywa tak. że wibracje powstałe na maszynie doprowadzały do uszkodzeń przewodów. a w konsekwencji do niejednostajnej pracy silnika lub co gorsza uszkodzenia sterownika. Stosując urządzenie eliminujemy wyżej wspomnianą przyczynę usterek. zapewniamy dobry kontakt i mocowanie kabli. Układ umożliwia sprawne połączenia grupowe z zachowaniem kompatybilności elektromagnetycznej. a co najważniejsze zwiększa estetykę całego systemu.

Podłączenie i użytkowanie

Skrzynka podłączeniowa przeznaczona jest do montażu przez instalatora posiadającego elementarną wiedzę elektrotechniczną. Urządzenie powinno być zamontowane w pomieszczeniach zamkniętych zgodnie z II klasą środowiskową. o normalnej wilgotności powietrza (RH=90% maks. bez kondensacji) i temperaturze z zakresu -10°C do +50°C.
Do wykonania połączeń z urządzeniami zewnętrznymi wykorzystano złącza typu ARK 1.5mm² o maksymalnym napięciu 250V i prądzie przewodzenia 16A. Końcówki przewodów należy zarobić na długość około 7-8 mm oblutować lub użyć tulejek zaciskowych. Ułatwi to późniejszy montaż w złączach.
Aby zapewnić kompatybilność elektromagnetyczną z modułu został wyprowadzony przewód uziemiający. a w środku złącze śrubowe przystosowane do montażu obejmy ze stali nierdzewnej. Złącze można również wykorzystać do zabezpieczenia kabla biegnącego do szafy sterowniczej.
Przy uziemieniu kabla sterowniczego należy pamiętać o tym. aby nie tworzyć pętli. Uziemiamy tylko z jednej strony. albo od strony obrabiarki. albo od szafy sterowniczej. Przykład na kolejnej stronie instrukcji.


Schemat ideowy modułu widnieje na płytce drukowanej.
A. A'-- wyjście. faza A silnika.
B. B'-- wyjście. faza B silnika.
NC- konektory nie podłączone. służą do zwierania lub izolacji przewodów.
- uziemienie.

Podłączenie silników krokowych

Moduł CC-01 może być stosowany przy silnikach krokowych z 4. 6 lub 8 wyprowadzeniami. Poniższy diagram pokazuje podłączenia do silników w różnej konfiguracji.


Silniki krokowe 4-przewodowe są najmniej elastyczne. ale najprostsze w podłączeniu. Prędkość i moment będą zależały od induktancji zwojów. Przy ustawianiu prądu wyjściowego sterownika należy pomnożyć prąd fazowy przez 1.4 aby wyznaczyć szczytowy prąd wyjściowy.
Silniki krokowe 6-przewodowe możemy podłączyć w dwóch konfiguracjach: wysoka prędkość-niższy moment lub wysoki moment-niższa prędkość.
Konfiguracja wyższej prędkości lub pół cewki jest tak nazwana ponieważ używa połowę zwojów silnika. Pozwala to na zmniejszenie indukcyjności przez co obniża się moment silnika. Będzie on bardziej stabilny przy wyższych prędkościach. Przy ustawianiu prądu wyjściowego sterownika należy pomnożyć prąd fazowy (lub unipolarny) przez 1.4 aby wyznaczyć szczytowy prąd wyjściowy.
Konfiguracja wyższego momentu lub pełnej cewki używa całej induktancji zwojów faz. Aplikacja ta powinna być używana tam gdzie wymagany jest wyższy moment przy niskich prędkościach. Przy ustawianiu prądu wyjściowego należy pomnożyć prąd fazowy (lub unipolarny) przez 0.7 i taką wartość szczytową ustawić na sterowniku.
Silniki krokowe 8-przewodowe oferują wysoką elastyczność projektantowi systemu. ponieważ mogą być połączone szeregowo lub równolegle. pozwalając na zastosowanie w wielu aplikacjach.
Połączenie szeregowe jest zazwyczaj stosowane tam. gdzie wymagany jest wysoki moment i niska prędkość. Ponieważ przy tej konfiguracji indukcyjność jest najwyższa. wydajność spada przy większych prędkościach. Do określenia szczytowego prądu wyjściowego należy pomnożyć wartość prądu fazowego (lub unipolarnego) przez 0.7.
Równoległe połączenie uzwojeń silnika oferuje bardziej stabilny moment przy wyższych prędkościach. Do określenia szczytowego prądu wyjściowego należy pomnożyć wartość prądu fazowego (lub unipolarnego) przez 1.96 lub prąd bipolarny przez 1.4.
Przy pracach związanych z instalacją należy zachować szczególną ostrożność i staranność. Niedbałe wykonanie powyższych czynności może skutkować nieprawidłową pracą układu i/lub co gorsza. uszkodzeniem silnika i/lub sterownika.

Dane techniczne
Długość [mm]
63
Szerokość [mm]
40
Wysokość [mm]
30