Powrót do Dźwignie zaciskowe

Filtruj

R [mm]

R [mm]

L [mm]

L [mm]

D

D

H [mm]

H [mm]

h1

h1

h2 [mm]

h2 [mm]

h3

h3

d1 [mm]

d1 [mm]

l1

l1

d 6H [mm]

d 6H [mm]

h [mm]

h [mm]

Ilość zębów z

Ilość zębów z

Wykonanie

Wykonanie

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Rękojeści nastawne bezpieczne (wciskane) ERS.

Ocena: 4.81 / 5 (42 głosy)
Rękojeści nastawne bezpieczne (wciskane) ERS.

Właściwości:

Rękojeści ERS. - właściwościRękojeści ERS. - właściwości


Ramię

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu (PA). Czerwony napis "PUSH" nadrukowany na korpusie (unikać kontaktu z rozpuszczalnikami, alkoholem lub detergentami zawierającymi alkohol).


Kolor

Szaro-czarny, wykończony na mat.


Korpus

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer, kolor czarny, z radełkowaniem w wystającej części w celu ułatwienia zacisku. Śruba ze stali oksydowanej na czarno, sprężyna ze stali nierdzewnej AISI 302.


Montaż

- Wykonanie A: wtopka oksydowana na czarno, otwór gwintowany nieprzelotowy.
- Wykonanie B: wtopka mosiężna, otwór gwintowany nieprzelotowy.


Właściwości i zastosowania

Szczególnie przydatna w sytuacjach, kiedy kąt obrotu dźwigni jest ograniczony oraz w celu uniknięcia przypadkowych uderzeń mogących wpłynąć na siłę zacisku.


Trwałość

Dźwignie nastawne stosowane są przy powtarzających się cyklach zaciskania, czasami o dużej częstotliwości. Dlatego istotna jest trwałość (tzn. odporność na powtarzające się procesy mocowania i luzowania) tak całej dźwigni, jak i uzębień przenoszących siłę mocowania z ramienia na korpus (wtopkę lub trzpień gwintowany).
Liczne próby przeprowadzone w naszych laboratoriach, z odpowiednim wyposażeniem symulującym najtrudniejsze warunki pracy, wykazały, że dźwignie nastawne ERS. wytrzymują zaciskanie bez zniekształceń. Dobór materiałów i przemyślany kształt elementów ramienia umożliwia dźwigniom nastawnym ELESA osiągnięcie trwałości daleko większej niż wymagałyby tego zwykłe warunki pracy.


Instrukcja użycia

W celu przestawienia ramienia dźwigni w czasie zaciskania należy ją nacisnąć tak, aby nastąpiło wyzębienie sprzęgła i przekręcić do żądanej pozycji. Po puszczeniu ramienia sprężyna powrotna samoczynnie rozsprzęga zęby.
W razie przypadkowego uderzenia, dźwignia obraca się swobodnie bez wpływu na zacisk pozwalając w ten sposób na bezpieczną pracę.


Ergonomia i konstrukcja

Lekko wygięte ramię z pogrubieniem na końcu daje dłoni operatora poczucie pewnego i wygodnego chwytu oraz nadaje jej bardziej elegancki wygląd, podczas gdy kciuk w naturalny sposób spoczywa na przycisku. Konstrukcja tej dźwigni jest taka sama jak dźwigni ERX., które zostały nagrodzone przez jury Industrial Design: Die Gute Industrieform Hannover 1995, Internationaler Designpreis des Landes Baden-Württemberg 1996/97.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Rękojeści nastawne bezpieczne (wciskane) ERS.
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.