Powrót do Dźwignie zaciskowe

Filtruj

R [mm]

R [mm]

l1

l1

D

D

d [mm]

d [mm]

h min [mm]

h min [mm]

h1 maks. [mm]

h1 maks. [mm]

x [mm]

x [mm]

h2 [mm]

h2 [mm]

d1 [mm]

d1 [mm]

l [mm]

l [mm]

Siła zacisku F [N] ~

Siła zacisku F [N] ~

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Dżwignie zaciskowe LAC-R

Ocena: 4.78 / 5 (97 głosy)
LAC-R

Ramię

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu (PA). Odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.
 

Kolor

Czarny, wykończony na mat.
 

Sworzeń z otworem gwintowanym

Stal ocynkowana lub stal nierdzewna AISI 303.
 

Nakrętka regulacyjna radełkowana

Technopolimer na bazie żywicy acetalowej (POM), kolor czarny.
 

Wykonania standardowe

- LAC-R-B: pozycjonowanie za pomocą nakrętki regulacyjnej, sworzeń z otworem gwintowanym ze stali ocynkowanej. Gwintowany trzpień na którym mocowana jest dźwignia musi być włożony na maksymalną długość h1 od powierzchni montażu (patrz wartości przedstawione w tabeli i na rys. 1). Maksimum wartości h1 jest osiągnięte gdy dokręcanie zostaje zatrzymane przez mechanizm wewnątrz trzpienia.
- LAC-R-SST: pozycjonowanie za pomocą nakrętki regulacyjnej, sworzeń z otworem gwintowanym ze stali nierdzewnej AISI 303.
- LAC-R-p: pozycjonowanie za pomocą nakrętki regulacyjnej, trzpień gwintowany ze stali ocynkowanej ze sfazowanym płaskim czołem wg UNI 947 : ISO 4753.
 

Właściwości i zastosowania

Dźwignie zaciskowe mimośrodowe (patent Elesa) zostały opracowane z myślą o szybkim mocowaniu i luzowaniu połączenia. Radełkowana nakrętka regulowana daje możliwość precyzyjnego nastawienia siły docisku oraz dowolnego ustawienia ramienia dźwigni względem osi śruby.
 

Sugestie dotyczące montażu

LAC-B, LAC-SST z gwintowanym otworem: tam gdzie mocowana jest dźwignia, śruba montażowa musi wystawać nad powierzchnię montażu na maksymalną długość h1 dźwigni (patrz rysunek 1 - wartość h1).
 

Instrukcja nastawiania

- Montaż: unieś i przekręć dźwignię w prawo aż do końca.
- Nastawianie: przekręcić radełkowaną nakrętkę regulacyjną w prawo lub w lewo w celu nastawienia siły docisku i ustalenia pozycji dźwigni w żądanym kierunku. Poziom siły docisku MIN MAX jest zaznaczony: pół obrotu wystarcza do nastawienia.
- Zaciskanie: aby dokończyć operację należy obniżyć dźwignię.

Rozwiń opis
Zwiń opis
LAC-R
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.