Filtruj

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Młotowiertarki

Młotowiertarki

Młotowiertarka to bardzo uniwersalne urządzenie, dzięki temu sprawdzi się w niemal każdej firmie czy domowym warsztacie. Jest powszechnie stosowana na placach budowy czy prostych pracach konserwatorskich. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w tego typu urządzenie, w naszym sklepie znajdują się najlepsi przedstawiciele tej grupy elektronarzędzi.
 
Młotowiertarki łączą w sobie trzy tryby pracy, które można dowolnie przełączać. Jest to wiercenie bez udaru, wiercenie z udarem oraz kucie. Jest to zatem wszystko, czego potrzeba podczas prac remontowych. Opisywane urządzenia charakteryzują się mocną konstrukcją, szybkością pracy, posiadają też sprzęgło bezpieczeństwa. Możemy, zatem śmiało stwierdzić, że zakup młotowiertarki w naszym sklepie to gwarancja bezawaryjnego działania przez długi czas. Oferujemy sprzęt wyprodukowany przez firmy o potwierdzonej reputacji.
 
W parze z młotowiertarkami w naszym asortymencie znajdują się inne ważne elektronarzędzia. Dbamy o to, by nasi klienci mogli dokonać zakupów w jednym miejscu. Do Państwa dyspozycją są między innymi:

Młotowiertarka jest to sprzęt przypominający klasyczną wiertarkę. Pozwala na wykonanie otworów w twardych materiałach, takich jak beton czy kamień. Z ich pomocą można także z łatwością skuć starą okładzinę ścienną. Poznaj najpopularniejsze rodzaje młotowiertarek i dowiedz się, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Młotowiertarki to elektronarzędzia, które są pomocne przy wierceniu otworów w twardych materiałach, takich jak chociażby beton. Za jego pomocą możesz także skuć stare posadzki czy płytki ścienne. Służy również do wykuwania otworów i bruzd w stropach czy ścianach. Dowiedz się, co warto wiedzieć przed zakupem młotowiertarki.

Młotowiertarka czy wiertarka – które urządzenie będzie lepsze?

Klasyczna wiertarka to sprawdzone rozwiązanie, które posiada podstawowe funkcje. Młotowiertarka zaś różni się od niej tym, że posiada funkcję udaru pneumatycznego, dzięki której praca z twardymi materiałami jest dużo łatwiejsza. Nie trzeba wykorzystywać siły swoich mięśni i dociskać wiertarki do wierconej powierzchni. Udar wytwarza bowiem odpowiednią siłę, umożliwiającą przebicie się przez dany materiał. Jest to niewątpliwie bardzo praktyczna funkcja.

Jakie funkcje ma młotowiertarka? Poznaj jej możliwości

Młotowiertarka to urządzenie, które pracuje na kilku trybach. Umożliwia m.in. wiercenie z udarem oraz wiercenie bez udaru. Ta druga opcja sprawdza się przy wykonywaniu otworów w metalu i drewnie. Posiada także funkcję kucia, a to wszystko za sprawą udaru bez obrotów (nie jest on dostępny w każdym urządzeniu). Zatem jeśli szukasz wysokiej jakości młotowiertarki do zastosowań profesjonalnych, zdecyduj się na model z funkcją kucia.

Parametry młotowiertarek – które są najważniejsze?

Przed zakupem młotowiertarki warto dobrze zapoznać się z jej parametrami. Niektóre z nich są naprawdę niezbędne, inne zaś można pominąć – zwłaszcza wtedy, gdy kupujesz ją wyłącznie do zastosowań domowych.

Najważniejszym parametrem młotowiertarki jest rodzaj udaru. Najpopularniejszy w tych elektronarzędziach jest udar pneumatyczny, który wyróżnia się dużo lepszą siłą niż udar mechaniczny. Część modeli ma także udar pobijakowy, który jest modyfikacją udaru mechanicznego. Jest on jednak dużo mniej efektywny od pneumatycznego. Kolejny aspekt to możliwość kucia w materiale. Warto mieć bowiem na uwadze fakt, że nie każda wiertarka nadaje się do wykuwania otworów. Tę funkcję można uzyskać jedynie dzięki udarowi bez obrotów. Warto także wspomnieć o maksymalnej średnicy wiercenia, która informuje o tym, jak dużych wierteł można używać w młotowiertarce oraz jakiej średnicy otwory można dzięki nim wykonać. Na koniec kilka słów o momencie obrotowym, który podawany jest w niutonometrach. Im wyższy jest moment obrotowy, tym lepiej. Gdy jest on odpowiednio wysoki, wiertło jest w stanie wywiercać otwory w nawet bardzo twardych materiałach.

Poznaj najważniejsze parametry młotowiertarek:

MOC – jest to jeden z najważniejszych parametrów urządzenia. Im wyższa, tym dłużej można używać urządzenia bez konieczności robienia przerw. By zyskać naprawdę funkcjonalne i wydajne narzędzie, warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Od wartości mocy zależy również częstotliwość udaru, jak i energia sprzętu. Jeśli zamierzasz stosować młotowiertarkę wyłącznie od czasu do czasu, wystarczająca okaże się taka, o mocy 1000 W.

ENERGIA POJEDYNCZEGO UDARU – ten parametr określany jest w dżulach i osiąga nawet do 65 J, co oznacza, że jest to wyjątkowo wydajny i wytrzymały sprzęt, który świetnie radzi sobie z wierceniem w bardzo trwałych tworzywach. W podstawowych modelach młotowiertarek energia pojedynczego udaru sięga maksymalnie do 5-10 J.

ZASILANIE – urządzenia mogą być zasilane elektrycznie albo akumulatorowo. W tym drugim przypadku młotowiertarka staje się mobilna, ponieważ kabel zasilający nie ogranicza jej zasięgu.

RODZAJ UCHWYTU – w młotowiertarkach mogą występować dwa rodzaje uchwytu, czyli SDS-Plus oraz SDS-Max. Pozwalają one na szybką i niezwykle łatwą wymianę osprzętu bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi. Warto pamiętać, że uchwyt SDS-Max przeznaczony jest to ciężkich prac.

FUNKCJE DODATKOWE – istnieją też funkcje dodatkowe, w które nie są wyposażone wszystkie młotowiertarki. Należy do nich na przykład regulacja obrotów. Przydatna jest także funkcja redukcji drgań – szczególnie w przypadku, gdy urządzenie jest używane bardzo często. Na rynku dostępne są także modele oceniające poziom zużycia szczotek czy przeciążenia silnika.

Do czego stosuje się młotowiertarkę?

Młotowiertarka jest urządzeniem, które służy do wiercenia otworów o dużej średnicy w twardych materiałach. Okazuje się również przydatna podczas wykuwania otworów, jak i bruzd. Jest niezastąpionym sprzętem podczas usuwania starej terakoty, jak również płytek ściennych. Młotowiertarki zwykle zasilane są do sieci, ale dużą popularnością cieszą się także modele z akumulatorem, które są znacznie wygodniejsze. Ważne jednak, by wybrać akumulator o większej pojemności, który zapomni dłuższa pracę bez konieczności ładowania. Na rynku znajdziesz na przykład akumulator litowo-jonowy, którego główną zaletą jest długi czas pracy, jednak ma też jedną, dość kłopotliwą wadę. Rozładowuje się nagle – spadek mocy można zauważyć tuż przed tym, jak akumulator przestanie działać. Z kolei akumulator niklowo-kadmowy rozładowują się stopniowo, dlatego można bardzo łatwo zauważyć, kiedy przestanie pracować.

Co jeszcze jest ważne w młotowiertarkach?

Młotowiertarki mogą posiadać także specjalny wskaźnik zużycia szczotek oraz przeciążenia silnika. Co to oznacza? Jeśli szczotki ulegną wyeksploatowaniu, a silnik przegrzaniu urządzenie powiadomi Cię o tym fakcie. Na rynku dostępne są również młoty elektryczne, które przeznaczone są jedynie do kucia. Wyposażone są w małą poziomicę, dzięki czemu w prosty sposób można ustawić wiertło prostopadle do materiału.

Jakie akcesoria są niezbędne do młotowiertarki?

Do młotowiertarki wykorzystuje się wiertła SDS. Wśród nich największą popularnością cieszą się wiertła SDS-Plus. Posiadają cztery charakterystyczne żłobienia na trzpieniu, dzięki czemu mogą być solidnie zamocowane na uchwycie młotowiertarki. Na rynku dostępne są także wiertła SDS-Max, które mają większą średnicę (do 18 mm). Ich trzpienie wyposażone są zaś w sześć rowków, z czego trzy są małe, a trzy duże. Przydatne akcesoria do młotowiertarki to również dłuta, jak również szpicaki do wykuwania otworów oraz rozkruszania materiałów. Dopasowuje się je do systemu SDS-Plus albo SDS-Max.

Jak używać młotowiertarki w bezpieczny sposób?

Po pierwsze nie dociskaj młotowiertarki podczas wiercenia z udarem. Jest to przyzwyczajenie z pracy z wiertarką, którego nie można powtarzać przy tym urządzeniu, ponieważ w ten sposób można zniszczyć młotowiertarkę. Z czego to wynika? Otóż udar pneumatyczny samodzielnie wytwarza siłę, która jest niezbędna do przebicia się przez materiał o dużej twardości. Co więcej, nie powinno się zmieniać tryby pracy, a także kierunku obrotu urządzenia, kiedy silnik jest włączony. Na koniec pamiętaj, że kucie dosyć mocno obciąża młotowiertarkę, dlatego nie powinno się go wykonywać za często.

Rozwiń opis
Zwiń opis