Filters
Filtruj

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Szlifierki

Szlifierki

Szlifierki to narzędzia, które służą do precyzyjnego wykańczania różnego typu powierzchni. Przeznaczone jest zarówno do użytku profesjonalnego, jak również amatorskiego. Świetnie sprawdza się do usuwania farby z powierzchni, usuwania rdzy, wygładzania drewna, a także ścian. Szlifierka jest naprawdę bardzo praktycznym sprzętem, które pozwoli pozbyć się wszelkich nierówności występujących na powierzchniach. Na rynku znajdziesz kilka różnych rodzajów szlifierek, dlatego przed zakupem urządzenia warto dobrze zastanowić się nad tym, do czego będzie ono stosowane. Narzędzia te różnią się od siebie przede wszystkim działaniem końcówki roboczej, a także kształtem. Wśród najpopularniejszych rodzajów są szlifierki kątowe, szlifierki oscylacyjne, szlifierki stołowe, szlifierki mimośrodowe oraz szlifierki proste.

Najczęściej wybierana szlifierka to bez wątpienia szlifierka oscylacyjna, która przydaje się w szczególności do pracy z drewnem. Za pomocą tego narzędzia można wykonywać wykańczanie pobieżne oraz wygładzanie. Szlifierka okazuje się niezbędnym sprzętem w trakcie malowania, ponieważ z jej pomocą można łatwo i szybko zmatowić powierzchnię. Proces ten pozwoli na zwiększenie przyczepności farby, co znacząco polepszy jej trwałość. Wśród szlifierek oscylacyjnych bardzo ceniona jest szlifierka delta, która wyposażona jest w trójkątną stopę. Umożliwia ona efektywne szlifowanie trudno dostępnych miejsc, nierówności oraz zakamarków. Oprócz tego chętnie wybierana jest szlifierka myszka, która swoją nazwę zawdzięcza niewielkim gabarytom. Dzięki temu, że urządzenie jest lekkie i małe można nim z powodzeniem operować jedną ręką bez ryzyka utraty mocy. Kolejny rodzaj szlifierki oscylacyjnej to szlifierka żelazko, która posiada zwężającą się stopę oraz szlifierka do gipsu, która stosowana jest na dużych powierzchniach.

Następna kategoria szlifierek to szlifierki mimośrodowe, które są w pewnym stopniu podobne do oscylacyjnych, lecz nieco od nich dokładniejsze. Umożliwiają bowiem znacznie precyzyjniejszą obróbkę powierzchni. Ich działanie polega na drganiu okrągłej stopy, a także na ruchu rotacyjnym, który gwarantuje bardzo szczegółowe ścieranie. Szlifierki mimośrodowe dostępne są równo w dużych rozmiarach, jak również tych mniejszych, które umożliwiają obsługę za pomocą jednej ręki. Ten rodzaj szlifierki stosowany jest szczególnie w branży lakierniczej. Pozwalają bowiem przygotować duże podłoża do aplikacji lakieru, zapewniając dzięki temu świetną przyczepność materiału. Szlifierka mimośrodowa wykorzystywana jest również w branży stolarskiej i używana jest do precyzyjnego czyszczenia powierzchni drewna przed aplikacją bejcy czy lakierowaniem.

W sklepie internetowym EBMiA.pl znajdziesz bogaty wybór szlifierek oraz niezbędnych akcesoriów. Sprawdzają się one podczas wykonywania wielu różnych prac wykończeniowych czy też budowlanych. Jest to bez wątpienia niezwykle praktyczne urządzenie, które przyda się zarówno profesjonaliście, jak również amatorowi do wykonywania prac remontowych w swoim domu. Dzięki niemu malowanie swoich czterech kątów będzie po prostu czystą przyjemnością!

Na jaką szlifierkę się zdecydować? Przede wszystkim przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie stosowane urządzenie. W naszym sklepie internetowym dostępne są bowiem różnorodne opcje, takich jak szlifierki kątowe, proste, mimośrodowe, oscylacyjne, stołowe, taśmowe, specjalistyczne, a nawet multiszlifierki. Oprócz tego należy koniecznie sprawdzić sposób zasilania. Możesz na przykład szlifierkę elektryczną, ale pamiętaj, że wymaga ona stałego podłączenia do źródła energii. Szlifierka akumulatorowa, jak sama nazwa wskazuje posiada akumulator, który wystarczy naładować i wystarcza na dłuższy czas użytkowania. Dzięki niej praca nawet w trudno dostępnych miejscach nie powinna przysparzać problemów. To bardzo wygodne rozwiązanie, przy którym nie musisz martwić się o zwisające podczas pracy kable. Najczęściej polecane szlifierki oferują przede wszystkim firmy AEG, Bosch, DWT oraz Makita.

Efekt prac szlifierskich nie jest uzależniony wyłącznie od umiejętności fachowca, ale być może przede wszystkim od jakości zastosowanych narzędzi. Szlifowanie to proces niezwykle precyzyjny i konieczny głównie dla półfabrykatów. Pozwala uzyskać idealnie wykończone produkty, o gładkiej powierzchni i oczekiwanej fakturze. Trudno sobie wyobrazić, że ten typ prac mógł być niegdyś wykonywany ręcznie. Dziś nie wymaga już tak wielkiego zaangażowania, choć liczy się tu precyzyjne działanie.
           
W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór szlifierek zarówno do prac amatorskich, a więc na użytek domowy, jak i do bardziej profesjonalnych zadań. Szlifierki oscylacyjne sprawdzą się głównie do szlifowania powierzchni drewnianych, najczęściej dużych i płaskich, ale pozwalają dotrzeć także w narożniki.
           
Szlifierki mimośrodowe są uniwersalne i idealnie nadają się do wielu rozmaitych prac szlifierskich. Do powierzchni płaskich o bardzo dużej powierzchni stosuje się szlifierki taśmowe, natomiast szlifierki kątowe umożliwią wykonywanie prac, do których mieliśmy utrudniony dostęp. Na uwagę zasługują także szlifierki stołowe przeznaczone do warsztatów oraz multiszlifierki, które zaoferują nam jeszcze szerszą możliwość działania. 

Szlifierka to niebywale praktyczne urządzenie, które przydaje się podczas pracy z drewnem. Jest używana na etapie końcowym i służy oczywiście do szlifowania. Jest to proces, który zapewnia estetyczny efekt końcowy obróbki. Gwarantuje wygładzenie powierzchni oraz przygotowanie jej do malowania. Szlifierki stosuje się również do renowacji mebli. Pozwala ona bowiem skutecznie pozbyć się starych warstw farby, lakieru czy politury.

Chociaż dawniej czynność szlifowania wykonywana była ręcznie, dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie obrabiania dużych powierzchni w ten sposób. Szlifowanie za pomocą nowoczesnej szlifierki pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz energii. Na rynku znajdziemy dzisiaj wiele rodzajów tych urządzeń, dzięki czemu można je bardzo łatwo dopasować do swoich potrzeb. Wyróżniamy m.in. szlifierki ręczne, taśmowe, oscylacyjne, stacjonarne tarczowe, a także stacjonarne taśmowe.

Do czego służy szlifierka oscylacyjna?

Szlifierka oscylacyjna to zdecydowanie najbardziej kompaktowy rodzaj szlifierki. Jest lekka i bardzo funkcjonalna, a do tego dostępna w różnych kształtach. Na rynku znajdziemy szlifierki oscylacyjne okrągłe, trójkątne (do szlifowania w narożnikach) oraz prostokątne. Każda z nich ma nieco inny sposób mocowania papieru ściernego. Jeśli chodzi o trójkątne i okrągłe, warto wybrać specjalnie przystosowany do nich papier ścierny, który jest mocowany na rzepy. Do szlifierki oscylacyjnej o podstawie prostokątnej można zaś zamocować tańszą opcję, czyli papier w rolkach.

Ręczna szlifierka taśmowa – jakie ma zastosowanie?

Ręczna szlifierka taśmowa waży nieco więcej niż szlifierka oscylacyjna i do tego jest mniej dokładna. Mimo wszystko ma swoje zalety! Przede wszystkim jest niezwykle wydajna, a przy tym świetnie radzi sobie ze zgrubnym szlifowaniem dużych powierzchni, a także ze zdzieraniem starego lakieru. Należy jednak zachować ostrożność przy jej stosowaniu, gdyż może ona zeszlifować zbyt dużą warstwę, co będzie widoczne w efekcie końcowym.

Czym charakteryzuje się szlifierka stołowa?

Szlifierka stołowa to urządzenie stacjonarne, które wyróżnia się wszechstronnością. Wyposażone są w zestaw dodatkowych ulepszeń, np. w postaci listew do regulowania kąta, pod jakim ma być szlifowany element, a także wałki do szlifowania trudno dostępnych krawędzi. Szlifierki stołowe sprawdzają się również do dokładnego szlifowania połączeń kątowych, a także do szlifowania elementów pod wymiar.

Poznaj zastosowanie cykliniarek

Cykliniarki to specjalistyczne szlifierki, które używane są do renowacji podłóg. Ich zadaniem jest ścieranie wierzchniej warstwy podłogi na całej jej powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu jednakowego poziomu.

Do czego użyć sterowaną cyfrowo szlifierkę taśmową?

Szlifierka taśmowa sterowana cyfrowo to urządzenie wykorzystywane w fabrykach. Stosowane jest do szlifowania elementów pod wymiar z aptekarską dokładnością (do 0,1 mm). W wyposażeniu urządzenia znajdziemy zwykle kilka pasów ściernych – każdy innej grubości. Tego rodzaju szlifierki gwarantują naprawdę dokładną obróbkę, która nie wymaga szlifowania wstępnego.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: D28113

Szczotki do DeWalt D28113

Cena
44,28 zł / szt.
36,00 zł bez VAT

Szczotki do szlifierki kątowej DeWalt D28113

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: M9565CVR

Szlifierka kątowa 125mm 9565CVR 1400W MAKITA

Cena
724,47 zł / szt.
589,00 zł bez VAT
Moc znamionowa: 1400 W Prędkość obr. na biegu jałowym: 2800 - 12000 obr./min Średnica tarczy: 125 mm Gwint wrzeciona: M14 x 2 Wymiary (DxSxW): 299 x 139 x 103 mm Waga: 2,2 kg / Unikalny system tłumienia drgań skrętnych (SJS) łagodzący rozruch dla ochrony przekładni zębatej / Opatentowana powłoka wirnika Zick-Zack wykonana z żywicy epoksydowej w postaci zygzaka chroni uzwojenia przed...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: B060179N002
Szlifierka kątowa 125mm GWS 19-125 BOSCH
  • Nowy

Szlifierka kątowa 125mm GWS 19-125 BOSCH

Cena
743,56 zł / szt.
604,52 zł bez VAT
Szlifierka kątowa GWS 19-125 Bosch to pierwsza na świecie w tej klasie urządzeń mała szlifierka o tak dużej mocy 1900W. Jest dedykowana dla profesjonalistów. Sprawdzi się przy szlifowaniu oraz cięciu. Została zaopatrzona w antywibracyjną rękojeść, która zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas pracy ciągłej. Charakterystyka produktu: / Mocny silnik 1900W zapewnia szybkie tempo...
Termin realizacji:
24h
Indeks: B0601387500

Szlifierka mimośrodowa GEX 125-1 AE 250W BOSCH

Cena
603,52 zł / szt.
490,67 zł bez VAT
Szlifierka mimośrodowa - GEX 125-1AE Charakterystyka produktu: / Niemęczące szlifowanie w każdej pozycji / Kompaktowa, ergonomiczna konstrukcja z trzema powierzchniami chwytowymi, które zapewniają pracę w wielu pozycjach i optymalny komfort / System mikrofiltracji Bosch: perfekcja odsysania pyłu / Wstępny wybór prędkości obrotowej do pracy w różnych materiałach / Hamulec talerza...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: DESS02-187T
Szlifierka oscylacyjna 200W90x187mm ESS02-187T DWT
  • Nowy

Szlifierka oscylacyjna 200W90x187mm ESS02-187T DWT

Cena
104,17 zł / szt.
84,69 zł bez VAT

/ Moc: 200 W / Prędkość obrotowa bez obciążenia: 12000 obr/min / Średnica ruchu oscylacyjnego: 1,6 mm / Częstotliwość drgań: 24000 osc./min / Powierzchnia szlifująca: 90x187 mm / Rozmiar papieru: 90x230 mm / Mocowanie papieru: na zatrzask / Waga: 1,64 kg...

Termin realizacji:
24h
Indeks: GV5010
Szlifierka Polerka Czołowa GV5010 Makita
  • Nowy

Szlifierka Polerka Czołowa GV5010 Makita

Cena
442,78 zł / szt.
359,98 zł bez VAT

Szlifierko polerka o mocy 440W

Podwójna izolacja

Rękojeść przeciwpoślizgowa pokryta gumą

Papier ścierny mocowany na śrubę

Idealna do polerowania i woskowania lakieru

    Dostarczone wyposażenie:

    Termin realizacji:
    24h