Filtruj

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Cena

Cena

Opalarki

Opalarki

Opalarka jest powszechnie znana ze swojego podstawowego zadania. Jest nim oczywiście usuwanie starej farby poprzez podgrzewanie jej. To jednak nie koniec zastosowań tego urządzenia. Może też służyć do wygnania elementów z tworzyw sztucznych, lutowania rur, podgrzewania czy opalania. To sprawia, że ten sprzęt zajmuje ważne miejsce w wielu firmach i warsztatach.
 
Opalarki dostępne w naszej ofercie to kilka odmian urządzeń, różniących się mocą czy też rozmiarami. Niezależnie od tego, każda opalarka charakteryzuje się wysoką jakością. Może być użytkowana przez długi czas. Do Państwa dyspozycji są też zestawy zawierające wymienne głowice i walizkę do przenoszenia sprzętu. Wszystkie opisywane akcesoria pochodzą od renomowanych producentów, a ich cena jest niezwykle atrakcyjna.
 
Oprócz opalarek w naszym asortymencie można odnaleźć wiele innych elektronarzędzi. Dysponujemy doskonałymi wiertarkami oraz wkrętarkami, które są niezastąpione praktycznie w każdej firmie. U nas znajdą Państwo również frezarki i strugarki oraz wiele innych propozycji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty. Jej poszczególne elementy to dokładnie to, czego Państwo szukają.

Choć opalarka nie jest postrzegana jako narzędzie niezbędne w warsztacie, to jednak bardzo usprawnia wszystkie prace. Głównie dlatego, że ma wiele zastosowań, a o części z nich pewnie nawet nie wieczie. W dzisiejszym poradniku doradzamy, jak wybrać najlepszą opalarkę.

Co to jest opalarka i jak jest zbudowana?

Opalarki to narzędzia w większości przypadków elektryczne, którego zadaniem jest generowanie precyzyjnie nakierowanego strumienia ciepła o temperaturze nawet do 700°. Wysoka temperatura pozwala np. rozpuszczać powłoki lakiernicze, które w innym przypadku byłoby trudno zeskrobać. Najważniejszym elementem budowy opalarki jest spirala grzewcza. Pozostałe to m.in. dysza wypuszczające ciepło, czujnik i elektroniczny sterownik do regulacji temperatury. Prosta budowa opalarki to jej duża zaleta. Z wyglądu przypomina nieco suszarkę do włosów lub pistolet, dzięki czemu można dotrzeć z nią także w wąskie przestrzenie.

Opalarka zastosowanie

Tym, co powinno przekonać Was do sprawienia sobie tego elektronarzędzia, jest jego szerokie zastosowanie. Opalarka przydaje się bowiem przy pracach blacharsko-lakierniczych i lutowaniu, do renowacji mebli i zgrzewania tworzyw, a nawet do rozpalenia ognia. Wiele osób wykorzystuje ją także do suszenia farby lub lakieru.

Warto wiedzieć, że dobrej klasy opalarki bez problemu usuną większość powłok lakierniczych, niezależnie od ich składu. Pozwala także na pracę bardziej „plastyczną” – przy kształtowaniu i formowaniu elementów z plastiku i innych sztucznych tworzyw. Pozwala także odmrozić instalację oraz poluzować różnego typu elementy. Przydaje się też do zaciskania folii okiennej i izolacji termokurczliwej.

Na koniec warto dodać dla porządku kilka zdań na temat tego, kiedy opalarka się nie przydaje. Jak każde narzędzie, także opalarka ma pewne ograniczenia, do których warto się stosować w celach bezpieczeństwa. Nie stosuje się jej między innymi do usuwanie farb emulsyjnych i klejowych oraz lamperii ze ścian, ponieważ można zniszczyć tynk pod spodem.

Jaka opalarka?

Na rynku dostępne są różne typy opalarek ze względu np. na zasilanie. Narzędzie może być elektryczne przewodowe oraz bezprzewodowe. Profesjonaliści używają niekiedy opalarek na gaz lub benzynę. Takie modele są znacznie wydajniejsze i osiągają wyższe temperatury, co przydaje się przy najbardziej wymagających pracach. Oczywiście nie mają żadnych kabli, dzięki czemu cechuje je większy zasięg niż elektryczne. Minusem jest wyższa cena, a sama eksploatacja także kosztuje.

Opalarkę idealną dla nas musimy dobierać biorąc pod uwagę moc oraz jej adekwatność w stosunku do przewidzianych prac. Im większa moc znamionowa, tym wyższą temperaturę opalarka jest w stanie wygenerować. Ten parametr należy jednak rozważać w parze z wydajnością. Niekiedy deklarowana wydajność może nie być możliwa do osiągnięcia w przypadku konkretnego podłoża.

Opalarki dzielą się także na modele dedykowane pod kątem konkretnego materiału, ale w sprzedaży znajdują się również modele uniwersalne, które zastosujemy i do drewna, i do tworzyw. Dodatkowo opalarka może mieć np. wymienne dysze.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: YT-82288

Opalarka YATO 2000W

Producent: YATO
Opalarka elektryczna o mocy 2000W. Do wielu prac takich jak, nagrzewanie, suszenie, opalanie, przedmuchiwanie. Przeznaczenie / zastosowanie: Do wielu prac takich jak, nagrzewanie, suszenie, opalanie, przedmuchiwanie. materiał tworzywo odporne na działanie wysokiej temperatury Zasilanie 230V / 50Hz moc (W) 2000 zastosowanie opalanie, nagrzewanie, suszenie waga (kg) 1,050 napięcie (v) 230 ilość...
Na zamówienie