Powrót do PLC SR

Filtruj

Zasilanie

Zasilanie

Ilość wejść

Ilość wejść

Typ wejść

Typ wejść

Typ wyjść

Typ wyjść

Ilość wyść

Ilość wyść

RTC

RTC

LCD

LCD

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Sterowniki

Ocena: 4.79 / 5 (52 głosy)
Sterowniki

Sterowniki programowalne serii SR służą do budowy układów prostej automatyki, sterownia i sygnalizacji. Są one programowane z komputera PC, w którym wcześniej przygotowujemy sposób działania w formie schematu połączonych bloczków funkcjonalnych i logicznych. Przyjęta, graficzna metoda przygotowania do pracy jest najłatwiejszym sposobem programowania i analizy działania sterownika, nie wymagającym znajomości języków programowania. W porównaniu z  sterownikami serii AF, omawiane SR-y wyróżniają się następującymi cechami: zmienioną grafiką programu PC, możliwością wyświetlania komunikatów i stanów na LCD, umożliwiają zmianę ustawień liczników i nastaw czasowych z klawiatury, dają możliwość znacznego oddalenia panelu LCD z przyciskami od sterownika oraz  stosowania "rozszerzeń", co zwiększa dostępną liczbę wejść i wyjść. Ze względu na komunikację z LCD i rozszerzeniami sterowniki SR nie są bardzo szybkie. Średni czas sygnału od wejścia do wyjścia 100mS.

Aby zapisać plik na swój dysk, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na odnośnik i wybrać opcję "zapisz element docelowy jako" ("Save target as..."). Program Super Cad służy do programowania sterowników serii SR. Po ściągnięciu i rozpakowaniu ( wyodrębnieniu plików ) należy uruchomić plik setup.exe i zainstalować program zgodnie z pojawiającymi się na ekranie poleceniami.

UWAGA W systemach Vista i Win7 program lepiej instalować poza Program Files, ewentualnie uruchamiać go jako administarator. Dla systemów Vista i Windows 7 ewentualne konwertery USB/RS232 powinne wbyć tylko z FTDI.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.