PLC SR

Ocena: 4.77 / 5 (177 głosy)
PLC SR

Sterowniki programowalne serii SR służą do budowy układów prostej automatyki, sterownia i sygnalizacji. Są one programowane z komputera PC, w którym wcześniej przygotowujemy sposób działania w formie schematu połączonych bloczków funkcjonalnych i logicznych. Przyjęta, graficzna metoda przygotowania do pracy jest najłatwiejszym sposobem programowania i analizy działania sterownika, nie wymagającym znajomości języków programowania. W porównaniu z  sterownikami serii AF, omawiane SR-y wyróżniają się następującymi cechami: zmienioną grafiką programu PC, możliwością wyświetlania komunikatów i stanów na LCD, umożliwiają zmianę ustawień liczników i nastaw czasowych z klawiatury, dają możliwość znacznego oddalenia panelu LCD z przyciskami od sterownika oraz  stosowania "rozszerzeń", co zwiększa dostępną liczbę wejść i wyjść. Ze względu na komunikację z LCD i rozszerzeniami sterowniki SR nie są bardzo szybkie. Średni czas sygnału od wejścia do wyjścia 100mS.

Aby zapisać plik na swój dysk, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na odnośnik i wybrać opcję "zapisz element docelowy jako" ("Save target as..."). Program Super Cad służy do programowania sterowników serii SR. Po ściągnięciu i rozpakowaniu ( wyodrębnieniu plików ) należy uruchomić plik setup.exe i zainstalować program zgodnie z pojawiającymi się na ekranie poleceniami.

UWAGA W systemach Vista i Win7 program lepiej instalować poza Program Files, ewentualnie uruchamiać go jako administarator. Dla systemów Vista i Windows 7 ewentualne konwertery USB/RS232 powinne wbyć tylko z FTDI.

Rozwiń opis
Zwiń opis