PLC APB

Ocena: 4.77 / 5 (290 głosy)
PLC APB

Sterowniki programowalne serii APB są trzecim modelem wprowadzonym przez firmę Array. Służą do budowy układów automatyki, sterownia oraz sygnalizacji. APB programowane są z użyciem komputera PC, w którym wcześniej przygotowujemy i testujemy program działania w formie schematu połączonych ze sobą bloczków funkcyjnych. Przyjęta, graficzna metoda ( FBD, CFC ) przygotowania do pracy PLC jest najłatwiejszym sposobem programowania i analizy logicznego działania sterownika.

Seria APB wyróżnia się następującymi cechami: szybkie wejścia (10kHz), szybkie wyjścia (10kHZ), skalowane-precyzyjne wejścia analogowe (10 bitów), możliwość wyświetlania komunikatów, wartości i stanów na LCD, swobodnie komponowane ekrany LCD, mozliwe zmiany ustawień liczników i nastaw czasowych z klawiatury przez dostępne rejestry, możliwość pamiętania stanów liczników po zaniku zasilania, stosowanie "rozszerzeń" tj. dodatkowych 70 wejść, 40 wyjść, darmowy program komputerowy z symulacją działania sterownika, możliwość stosowanie do 320 róznorodnych bloków funkcujnych w dowolnym wyborze. Protokół MODBUS RTU slave. Dobra współpraca z prostym panelem SH-300 Darmowy program APBSoft oraz instrukcje można pobrać poniżej.

Aby zapisać plik na swój dysk, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na odnośnik i wybrać opcję "zapisz element docelowy jako" ("Save target as..."). Po ściągnięciu programu APBSoft i rozpakowaniu ( wyodrębnieniu plików ) należy uruchomić plik setup.exe i zainstalować program zgodnie z pojawiającymi się na ekranie poleceniami.

UWAGA W systemach Vista i Win7 program lepiej instalować poza Program Files, ewentualnie uruchamiać go jako administarator.

Rozwiń opis
Zwiń opis