Falownik D11-S2-0R4G jednofazowy 1X230V, Skalarny, 0.4kW, 3A

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Falownik D11-S2-0R4G jednofazowy 1X230V, Skalarny, 0.4kW, 3A

Indeks: IW-D11-S2-0R4G
Kategoria: Falowniki Wagney
EAN: 0089925953196
Waga: 0.71 kg
1 Przedmiot
Parametry:
Prąd wyjściowy:3 A
Moc:0.4 kW
Rodzaj zasilania:Jednofazowe
Sterowanie:Skalarne
Ilość wejść cyfrowych:3
Producent: Wagney

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
390,21 zł
Cena Brutto / szt.

317,24 zł bez VAT

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Falownik D11-S2-0R4G jednofazowy 1X230V, Skalarny, 0.4kW, 3A

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Falowniki EBMIA, seria D11 zasilane jednofazowo

Falowniki D11 zasilane jednofazowo służą do sterowania silnikami asynchronicznymi trójfazowymi prądu przemiennego. Jest to najczęściej spotykany w przemyśle typ silnika. Falownik skalarny D11 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami.

Seria Panelowych przemienników częstotliwości D11, doskonale sprawdzi się tam, gdzie chcemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Estetyczna panelowa obudowa zapewnia możliwość wygodnego sterowania falownikiem, a wyświetlacz może posłużyć do  informowania obsługi urządzenia, o parametrach pracy silnika, np. aktualnych obrotach. 

Polecamy tę serię falowników do pracy z elektowrzecionami do mocy 0,75 KW, oraz w aplikacjach takich jak: pompy, wentylatory, sterowanie wrzecionami obrabiarek.  Doskonale sprawdzi się w aplikacjach takich jak miniaturowe tokarki, wiertarki stołowe czy frezarki.

Aplikacja falowników D11:

Za pomocą falownika D12, stworzymy prosty układ sterowania silnikiem indukcyjnym, wykorzystując panel falownika, zewnętrzne przyciski sterownicze i potencjometry. Można również wykorzystać protokół komunikacyjny MODBUS RTU na potrzeby bardziej skomplikowanych układów sterowania. Panel falownika może służyć do sterowania w wygodny sposób.

Konfiguracja falownika

Falownik fabrycznie skonfigurowany jest do pracy z silnikiem o częstotliwości znamionowej 50 HZ połączonym w „trójkąt”.  Falownik ustawiony jest fabrycznie dla silnika o mocy znamionowej takiej jak znamionowa moc falownika. Domyślnie sterowanie odbywa się z klawiatury panelu falownika, a zmiana prędkości obrotowej za pomocą wbudowanego potencjometru. Konfigurację falownika przeprowadzamy zmieniając kody parametrów przy pomocy przycisków panelu operatorskiego przemiennika częstotliwości. Kody poszczególnych parametrów są opisane w instrukcji obsługi.

UWAGA: Do pracy z elektrowrzecionami należy prawidłowo skonfigurować przemiennik częstotliwości, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd silnika (elektrowrzeciona z reguły mają wyższą częstotliwość znamionową niż 50Hz)

Specyfika falowników zasilanych jednofazowo:

Przemiennik częstotliwości D11 umożliwia zasilanie silnika trójfazowego z sieci jednofazowej  1x230V. Aby można było pracować z silnikiem w takiej konfiguracji, zazwyczaj należy go przełączyć w „trójkąt” za pomocą zmiany układu blaszek w puszce przyłączeniowej silnika. Standardowe silniki indukcyjne do mocy 4KW mają możliwość przełączania „gwiazda 3x400” lub „trójkąt 3x230” Niektóre silniki występują jako połączone fabrycznie w „trójkąt” – w takim przypadku na ich tabliczce znamionowej będzie to opisane jako 3x230. W takiej sytuacji możemy zastosować falownik jednofazowy.  Zdarzają się również silniki połączone fabrycznie w gwiazdę, wtedy na ich tabliczce będzie widniało 3x400V i znaczy to, że powinniśmy wybrać falownik zasilany trójfazowo.

Zalety falowników D11:

·         Sterowanie skalarne U/F           

·         Potencjometr na panelu falownika umożliwiający wygodą zmianę obrotów silnika       

·         Wygodny panel umożlwiający bezpośrednie sterowanie falownikiem i podgląd parametrów pracy silnika

·         Programowalne zakresy prędkości silnika

·         zabezpieczenie termiczne falownika i silnika, zabezpieczenia przeciwzwarciowe falownika

·         3 programowalne wejścia cyfrowe

·         programowalne wyjście cyfrowe

·         Wejście analogowe 0-10V

Dane techniczne
Prąd wyjściowy
3 A
Moc
0.4 kW
Rodzaj zasilania
Jednofazowe
Sterowanie
Skalarne
Ilość wejść cyfrowych
3
Wyjścia przekaźnikowe
1
Wejście analogowe
Tak
Wyjście analogowe
Nie
Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość)
60x102x139 mm
Protokół komunikacji
Modbus RTU

D11en
Pobierz

D11PL krotka
Pobierz