Filtruj

Zastosowanie

Zastosowanie

Typ

Typ

Szerokość szczęk [mm]

Szerokość szczęk [mm]

Zakres mocowania [mm]

Zakres mocowania [mm]

Czas realizacji

Czas realizacji

Nowe i Polecane

Imadła warsztatowe

Imadła warsztatowe

Imadła warsztatowe to przyrządy przeznaczone do ciężkich prac, gdzie występuje duża siła nacisku szczęk. Imadła są wyposażone w kowadła, a także najczęściej w głowicę, pozwalającą na obracanie imadłem przymocowanym do stołu. Imadła warsztatowe są przeznaczone do prac warsztatowych różnego typu, tam gdzie chcemy, aby przedmiot pozostał nieruchomy. W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroki wybór imadeł przeznaczonych dla użytkowników o różnych wymaganiach. Oferta jest szeroka, dlatego każdy Klient z pewnością odnajdzie dla siebie narzędzie, które spełni jego wymagania - zarówno jeśli chodzi o cenę zakupu, jak i późniejsze użytkowanie urządzenia, aby służyło jak najdłużej i cechowało się niezawodną pracą.
 
W naszym sklepie znajdziecie Państwo bardzo wiele rodzajów imadeł warsztatowych. Są to imadła warsztatowe obrotowe i stałe. Możemy znaleźć także imadła ciężkie oraz imadła ślusarskie. Proponujemy także imadła przenośne, których nie musimy mocować na stałe.

Mając do wyboru tak wiele imadeł warsztatowych przez zakupem warto dobrze zdefiniować swoje potrzeby, aby kupić odpowiednie urządzenie, mające konkretne zastosowanie. Oczywiście zupełnie podstawową kwestią jest szerokość imadła zdeterminowana szerokością powierzchni na której będziemy chcieli zamontować dane urządzenie.
Bardzo istotne są również szczęki w imadle, w zależności od których możemy z pomocą imadła mocować różne przedmioty. Niektóre z imadeł mają regulowane szczęki, pozwalające na szeroki zakres wielkości materiałów i przedmiotów, inne zaś mają wymienne szczęki, co też spełnia tę funkcję, choć wymaga ingerencji użytkownika przy każdej zmianie materiału.

Zastanówmy się przede wszystkim jak ciężkie powinno być nasze imadło. W zależności od tego do czego będziemy używać imadła warsztatowego, powinno być ono dobrane pod względem odpowiedniego ciężaru, który wpłynie na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo i wytrzymałość urządzenia.

Imadło warsztatowe to narzędzie wykorzystywane do mocowania. Bardzo przydatne okazuje się w warsztatach, ale nie tylko. Może być również stosowane w przydomowych garażach. Na rynku znajdziemy różne modele imadeł wartsztatowych, dzięki czemu bardzo łatwo jest dopasować je do konkretnych prac. Przed zakupem narzędzia warto więc zapoznać się z jego budową oraz zastosowaniem, by wybrać jak najlepsze rozwiązanie.

Jak zbudowane jest imadło warsztatowe?

Budowa imadła zależy przede wszystkim od jego zastosowania. Podstawowe imadła ręczne do użytku amatorskiego będą miały dosyć prostą konstrukcję. Składają się bowiem z dwóch szczęk zaciskanych za pomocą śruby. Dodatkowo jest ona napędzana specjalnym pokrętłem, dzięki czemu mocowanie jest nieskomplikowane i bardzo instynktowne. Takie narzędzia są podstawą do tworzenia bardziej zaawansowanych modeli imadeł. Na przykład do użytku profesjonalnego w warsztatach stosowane są imadła maszynowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do mocowania obrabianych elementów na innych urządzeniach. Dzięki temu przeprowadzenie obróbki jest znacznie prostsze. Imadła maszynowe to niezbędny element wszystkich warsztatów ślusarskich. Narzędzie bowiem stabilizuje element poddawany obróbce na frezarce albo maszynie CNC. Budowa narzędzi do zastosowań profesjonalnych jest zawsze niezwykle precyzyjna, ponieważ to jakość oraz stabilność mocowania odpowiada w głównej mierze za efekt końcowy wykonywanych prac.

Imadło warsztatowe w ślusarstwie – jakie rodzaje wyróżniamy?

Wśród imadeł stosowanych w branży ślusarskiej możemy wyróżnić aż siedem różnych rodzajów. Są to narzędzia, które wyróżniają się niebywałą funkcjonalnością. Oto one:

imadła maszynowe precyzyjne,

- imadła pochylno-kołyskowe,

- imadła przeznaczone do pracy w zespołach,

- imadła szlifierskie,

- imadła wiertarskie,

- imadła wspomagane hydraulicznie,

- imadła z przesuwną śrubą.

Imadła warsztatowe produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Najczęściej do ich wytwarzania stosuje się stal hartowaną, która wykazuje doskonałą odporność na uszkodzenia. Co więcej, gwarantuje długotrwałą i intensywną pracę. Warto również wspomnieć, że imadła ślusarskie są nieustannie ulepszane, by móc spełniać jeszcze więcej funkcji i wymagań ich użytkowników.

Do czego stosuje się imadła warsztatowe?

Imadła warsztatowe w branży ślusarskiej służą do mocowania obrabianych części na maszynach. Dzięki temu, że są one niezwykle dokładnymi narzędziami, można ich używać również do stabilizowania małych elementów. Gwarantują dokładną obróbkę, a przy tym również chronią części przed uszkodzeniem. Właśnie dlatego w swoim warsztacie warto mieć trwałe i solidne imadło wysokiej jakości.

Imadła, które oferuje nasz sklep internetowy EBMiA.pl to natomiast narzędzia, które umożliwią stabilne przymocowanie obrabianych przedmiotów na przykład do blatu stołu roboczego. Posiadamy w sprzedaży m.in. imadła modelarskie do pracy z niewielkimi przedmiotami oraz imadła stolarskie do większych materiałów. W naszym sklepie online znajdziesz także imadła, które pracują w połączeniu z wiertarką kolumnową, jak i imadła zaciskowe do rur.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółowa ofertą imadeł warsztatowych. W przypadku pytań lub wątpliwości chętnie doradzimy i podpowiemy który produkt wybrać. 

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.