Elektrowrzeciona

Ocena: 4.79 / 5 (1953 głosy)
Elektrowrzeciona

Elektrowrzeciono lub wrzeciono jest podstawowym podzespołem każdej obrabiarki numerycznej czy też obrabiarki konwencjonalnej. Wrzeciono jako element precyzyjnie wykonany, łożyskowany oraz wykonany z bardzo wysokiej jakości materiałów, jest kluczowym podzespołem każdej maszyny do obróbki, bez względu na jej rodzaj, typ oraz bez względu na jej zastosowanie. Od elektrowrzeciona wymaga się precyzji, bardzo dużej wytrzymałości oraz niezwykle dużej dokładności, bowiem we wrzecionie montowane jest narzędzie, które później odpowiada za obróbkę danego detalu. Poprzez zamocowanie narzędzia we wrzecionie lub elektrowrzecionie oraz detalu w uchwycie lub wrzecionie pośrednim, następuje obróbka detalu. Elektrowrzeciono realizuje ruch obrotowy narzędzia, czyli główny ruch skrawający, w niektórych przypadkach elektrowrzeciona poruszają się również po osiach obrabiarki, tworząc ruchy posuwowe podczas obróbki.
 
W ofercie EBMiA.pl znajduje się kompletny wybór elektrowrzecion w zakresie mocy od 0,8 kW aż do 7kW, które cechuje zróżnicowana prędkość obrotowa. Dobierając elektrowrzeciono do obrabiarki, należy zwrócić uwagę nie tylko na moc napędową, ale również na prędkość obrotową, precyzję wykonania elektrowrzeciona oraz jego sprawność i trwałość. Do regulacji prędkości elektrowrzeciona stosuje się specjalistyczne falowniki, pozwalające na pełną regulację prędkości obrotowych. Elektrowrzeciona oraz wszystkie pozostałe akcesoria dobiera się również pod kątem obrabianego materiału. W przypadku stali i twardych materiałów elektrowrzeciono musi charakteryzować się większą mocą, jednak może cechować się mniejszą maksymalną prędkością obrotową. Do obrabiania aluminium czy tworzyw sztucznych, powinno się dobierać słabsze elektrowrzeciona, które jednak cechuje znacznie większa prędkość obrotowa.
 
Sklep EBMiA.pl oprócz kompleksowej oferty elektrowrzecion stosowanych do obrabiarek, posiada również pełną ofertę specjalistycznych akcesoriów oraz narzędzi niezbędnych do montowania narzędzi w elektrowrzecionie. Dotyczy to tulei, nakrętek, specjalistycznych kluczy hakowych czy też opraw i tulei narzędziowych, niezbędnych elementów do zamocowania narzędzia w elektrowrzecionie.
 
Elektrowrzeciono to niezwykle trwały i precyzyjny element obrabiarki, bardzo dokładnie łożyskowany, wykonany ze specjalnych stopów stali oraz materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz uszkodzenia wynikające z przeciążenia elektrowrzeciona oraz całej maszyny. Jednocześnie jednak zaleca się dobór parametrów obróbki w zależności od możliwości elektrowrzeciona, tak aby zminimalizować możliwość powstającego uszkodzenia. Elektrowrzeciona oraz oprzyrządowanie, narzędzia i akcesoria, stanowią w sklepie EBMiA.pl, niezwykle istotny element oferty. Bardzo atrakcyjna objętościowo oferta idzie również w parze z bardzo konkurencyjnymi cenami. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z pełnym pakietem elektrowrzecion oraz ich kompleksowego wyposażenia.

Rozwiń opis
Zwiń opis