Filtruj

Rodzaj

Rodzaj

Otwór montażowy

Otwór montażowy

Średnica odciągu

Średnica odciągu

Pneumatyczne sterowanie

Pneumatyczne sterowanie

Czas realizacji

Czas realizacji

Szczotki i odciągi wiórów

Szczotki do odciągu wiórów

Jeśli używasz maszyn CNC do cięcia miękkich materiałów, możesz napotkać problemy spowodowane kurzem w swoim warsztacie. EBMiA oferuje odpylacze szczotkowe na wrzeciono, jak również zgarniacze szczotkowe, inaczej zwane listwą szczotkową. Odpylacz szczotkowy na wrzeciono spotkamy również pod nazwami, stopka odpylacza, bądź szczotkami do odciągu wiórów.

Listwa szczotkowa do zbierania kurzu to elastyczna szczotka taśmowa. Posiada miękkie włosie sięgające w dół do 100mm. Ten pasek można uformować wokół okapu, odpylacza szczotkowego i przyciąć na długość do różnych stylów systemów zbierania. Po przycięciu na wymiar można go umieścić w rowku montażowym odpylacza. Zgarniacze szczotkowe zapewniają lepsze usuwanie kurzu, co wspomaga system odsysania pyłu maszyny.

Stopka przeciwpyłowa zakrywała końcówkę wrzeciona i końcówkę frezu. Mocowana na wrzecionie, porusza się wraz z wrzecionem, z odpylaczem, jednocześnie czyści i zbiera wióry. System odpylania jest konieczny, dla środowiska pracy, dobry dla zdrowia pracowników, dobry dla maszyny. Utrzymuj maszynę w czystości i łatwą w utrzymaniu, dłuższa żywotność maszyny.

Co to jest Odpylacz szczotkowy na wrzeciono z kołnierzem?

Szczotka do odciągu wiórów to akcesorium do frezarki CNC, które mocuje się do wrzeciona lub frezarki i otacza obszar bezpośredniego cięcia wokół wiertła, aby zapewnić kanał do zbierania wytworzonego pyłu. Stopka do kurzu CNC z włosiem otacza kurz i zapewnia uszczelnienie próżni w systemie odpylania.

Dlaczego potrzebna jest stopka odpylacza?

Cięcie, frezowanie materiałów może powodować powstawanie wiórów i pyłu. Te wióry i kurz rozprzestrzeniają się we wszystkich kierunkach. Pozostawiony bez nadzoru może dostać się do mechanizmu napędowego systemu CNC i wpłynąć na jego wydajność. Kurz osiada również na innym sprzęcie w pomieszczeniu i utrudnia utrzymanie czystego miejsca pracy. Zwiększa również czas, który trzeba poświęcić na sprzątanie miejsca pracy. Co więcej, podczas cięcia za pomocą maszyny CNC, obrabiany przedmiot może również stać się bałaganem, co utrudnia zobaczenie nacięć, a to utrudnia zapobieganie niewłaściwej obróbce.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze stopki do pyłu

Rozmiar wrzeciona/routera

Rozmiar portu próżniowego

Montowanie

Materiał włosia

Rozmiar pędzla

Rozwiń opis
Zwiń opis