Osprzęt do elektronarzędzi

Bity

Bity wkrętakowe to końcówki wkrętarki przeznaczone do wkręcania wkrętów i śrub. To elementy o szerokim zakresie zastosowania – mogą być wykorzystywane na budowie, w warsztacie, we wszelkiego rodzaju serwisach i w codziennych, domowych pracach. W każdym warsztacie potrzebna jest wkrętarka, a wraz z nią elementy, takie jak bity. Przy ich doborze, kluczowe okazują się dwie kwestie – rodzaj bitów i rozmiar wcięcia na śrubie. Bazując na tych dwóch wartościach możliwe jest dokonanie mądrego i przemyślanego wyboru, który w efekcie pozwoli uzyskać optymalne wartości w procesie obróbki skrawaniem. Błędny dobór bitów może doprowadzić od szybkiego zużycia tego elementu, zniszczenia łba wkrętu, a nawet do uszkodzenia wkrętarki, lub innego używanego urządzenia.

W swojej ofercie posiadamy bity z końcówkami, takimi jak:

Bity PH i PZ – nazywane bardzo często końcówkami Philips; posiadają kształt przypominający wypukły krzyż. Końcówki PZ są podobne, jednak w przekroju poprzecznym przypominają krzyż z niewielką, czteroramienną gwiazdą, przesuniętą względem środka o 45 stopni. Dostępne są w różnych rozmiarach i wersjach. Najczęściej spotykane są gładkie i żłobkowane. Żłobkowanie końcówek jest cechą, która sprawia, że lepiej „chwytają” wkręt i zalecane są do pracy przy metalach. Bity gładkie są stosunkowo tanie i świetnie sprawdzają się przy pracy z miękkimi i średnio twardymi materiałami.

Bity imbusowe – charakteryzują się sześciokątnym kształtem. Są bardzo chętnie wybierane. Dostępne są zazwyczaj w formie sześciokątnych nasadek do kluczy, w których występuje wycięcie wewnątrz tulei. W swojej ofercie posiadamy bardzo wiele rodzajów końcówek imbusowych – spośród, których istotne jest, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie i nie tracić czasu na prace z wyrobionym gniazdem.

Bity płaskie i Torx – płaskie bity należą do podstawowych elementów wyposażenia każdego zakładu, podobnie jak końcówki typu Torx (tzw. gwiazdkowe). Znajdują swoje zastosowanie w mechanice samochodowej i warsztatach obróbki skrawaniem.

Rozwiń opis
Zwiń opis