Filtruj

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Brzeszczoty

Brzeszczoty

Brzeszczoty stosowane są przede wszystkim do cięcia prostego i krzywoliniowego stopów żelaza, metali kolorowych i tworzyw sztucznych. Dzięki charakterystycznej, wysokiej twardości taśmy brzeszczotu, gwarantują one znacznie dłuższy okres użytkowania i wydłużają żywotność. W rezultacie pozwalają na cięcie stali trudnoobrabialnych i efektywną obróbkę. Znajdują swoje zastosowanie w zakładach obróbki skrawaniem, jako podstawowy element wyposażenia. Pozwalają na sprawną pracy tokarzy i frezarzy.

Brzeszczoty – cechy charakterystyczne
Narzędzia znajdujące się w ofercie naszego sklepu charakteryzują się bezpieczną pracę na stabilnym poziomie. Jest to możliwe, dzięki frezowanym zębom, wykorzystującym specjalne frezy ślimakowe, które pozwalają otrzymywać uzębienie o właściwej i odpowiednio dobranej geometrii. W procesie kształtowania uzębienia, który nazywany jest także falowaniem, zapewniana jest płynna praca brzeszczotu i eliminacja zjawiska zakleszczania uzębienia w czasie cięcia. Dzięki kontroli procesu hartowania i odpuszczania brzeszczotów, możliwym stało się uzyskanie właściwej twardości i elastyczności uzębienia, co pozwala zapobiec ich wyłamywaniu w trakcie cięcia.
Nasza oferta brzeszczotów

W swojej ofercie posiadamy wiele rodzajów brzeszczotów metalowych i bimetalowych, które doskonale sprawdzają się do cięcia wszelkiego rodzaju metali, stali, czy produktów wykonanych z tworzyw sztucznych czy drewna. Produkty znajdujące się w naszej ofercie odznaczają się dużą elastycznością i odpornością na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Część z nich posiada specjalne zęby, które skutecznie ograniczają blokowanie w trakcie pracy – co pozytywnie wpływa na płynność całego procesu.

Brzeszczot to akcesorium do elektronarzędzi, które stosowane jest do cięcia materiałów. W ofercie naszego sklepu internetowego EBMiA.pl znajdziesz szeroki wybór brzeszczotów do metalu, drewna, blatów, sklejki, a nawet plastiku. Poza tym istnieją również specjalne akcesoria do pracy z boazerią czy drewnem konstrukcyjnym. Brzeszczoty to narzędzia niezbędne podczas różnego rodzaju remontów, a także renowacji tarasów, altan czy werand. Osobne akcesoria wykorzystywane są do cięcia tworzyw sztucznych – w tym przypadku warto zastosować brzeszczoty do plastiku.

Dzięki temu, że wytwarzane są zwykle z bimetalu, wyróżniają się doskonałą trwałością, a przy tym również elastycznością. Dzięki takim parametrom efekty cięcia są zawsze bardzo precyzyjne. Co więcej, brzeszczot do plastiku jest również bardzo wytrzymały. Z tego powodu można go używać przez długie lata bez obaw o straty na jakości. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnorodne brzeszczoty od znanych oraz cenionych producentów.

Brzeszczot do wyrzynarek jest jego niezbędnym elementem, który służy do wycinania w różnego rodzaju materiałach. Ponieważ w naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór brzeszczotów, musisz pamiętać, żeby dobrze sprawdzić rodzaj ostrza, jakiego potrzebujesz. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od tego, jaki materiał chcesz ciąć za pomocą brzeszczota. Jak wspominaliśmy powyżej, u nas znajdziesz przede wszystkim brzeszczoty do drewna, metalu, tworzyw sztucznych (w tym plastiku), a także do boazerii, sklejki, blatów i wielu innych tworzyw.

Wśród parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem brzeszczotu jest przede wszystkim podziałka uzębienia. Gęstość, w jakiej rozstawione są zęby świadczy o tym, jakiej grubości materiał można piłować danym narzędziem. By zapewnić sobie precyzyjne cięcie niezbędna jest praca przynajmniej dwóch zębów, jednak najlepiej jest, gdy występuje ich przynajmniej o kilka więcej. Dzięki temu ciecie będzie nie tylko równe, ale również płynne.

Jeśli chodzi o brzeszczot uniwersalny, wyposażony jest on w rozwarte zęby, które są naostrzone ukośnie na przemian. Sprawdza się podczas pracy z drewnem oraz materiałami drewnopodobnymi, których grubość wynosi nie więcej niż 5 cm. Natomiast brzeszczot bimetaliczny wyróżnia się dużo lepszą wytrzymałością. Z tego powodu wykorzystywany jest do pracy z twardymi materiałami.

Brzeszczot do cięcia bezodpryskowego używany jest zaś do pracy z płytami pilśniowymi, gdyż posiada on specjalny system odprowadzania wiórów. Dzięki temu, że ma on ostrza ułożone odwrotnie, możesz skierować brzeszczot w dół. Warto również wspomnieć kilka słów o brzeszczocie do cięcia precyzyjnego. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia on niezwykle dokładne cięcie, a to wszystko za sprawą ukośnych zębów o kształcie trapezowym. Wśród brzeszczotów można wyróżnić także modele specjalistyczne, które przydają się podczas obróbki szkła czy też ceramiki. Ich powierzchnia pokryta jest węglikiem spiekanym i nie są one frezowane.

Istnieją także brzeszczoty do tworzyw sztucznych z włókien węglowych. Te modele posiadają gruboziarniste kruszywo z diamentu, co sprawia, że bez problemu radzą sobie z cięciem włókien szklanych, a także szkła, ceramiki i marmuru. Kolejnym rodzajem jest brzeszczot do gumy, skóry oraz wykładzin. Ten z kolei wyposażony jest w ostrze o falistej krawędzi. Taki kształt świetnie sprawdza się przy obróbce tworzyw elastycznych. Na rynku znajdziesz także specjalne brzeszczoty do drewna z elementami metalu, który służy przede wszystkim do cięcia drewna z gwoździami.

Natomiast brzeszczot do szybkiego cięcia drewna posiada zęby, które są potrójnie szlifowane. Ponieważ wyposażony jest on w układ ostrzy zmieniających się po zagłębieniu w materiale, pozwala na szybkie cięcie bez obaw o to, że krawędzie ulegną poszarpaniu.

Jeśli stoisz przed wyborem brzeszczotu, musisz wziąć pod uwagę również kwestię indywidualnych parametrów każdego narzędzia. Podczas zakupu uwzględnij aspekt podziałki uzębienia, geometrii zębów, grubości, szerokości, a także materiału, z jakiego zostało wykonane akcesorium. Jeśli chodzi o uzębienie, brzeszczoty występują w czterech opcjach. Pierwsze z nich posiadają uzębienie rozwarte, które gwarantuje szybką pracę, ale również gruby ślad cięcia. Drugie to brzeszczoty z uzębieniem falowanym – idealne do delikatnego cięcia na wprost. Trzecie mają uzębienie ostrzone na ukos – do prac, w których niezbędna jest precyzja. Ostatnie zaś to brzeszczoty z uzębieniem rozwartym, służące do szybkich i podstawowych cięć.

Warto również mieć również na uwadze fakt, że szerokość brzeszczotu ma wpływ na precyzję podczas cięcia prostego oraz decyduje, czy akcesorium może być prowadzone po łuki. Grubość również odpowiada za dokładność cięcia, ale także za żywotność brzeszczotu. Im większą ma grubość, tym jest sztywniejszy, co gwarantuje wyższą precyzję pracy.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: N-IRW-10504227
Brzeszczot T119BO HCS IRWIN
  • -10%

Brzeszczot T119BO HCS IRWIN

Cena
3,74 zł / szt.
3,04 zł bez VAT
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 4,83 zł
Termin realizacji:
24h
Indeks: N-IRW-10504225
Brzeszczot T118B HCS IRWIN
  • -10%

Brzeszczot T118B HCS IRWIN

Cena
4,68 zł / szt.
3,80 zł bez VAT
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 5,20 zł
Termin realizacji:
24h
Indeks: N-IRW-10504231
Brzeszczot T127D HSS IRWIN
  • -10%

Brzeszczot T127D HSS IRWIN

Cena
4,39 zł / szt.
3,57 zł bez VAT
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 6,84 zł
Termin realizacji:
24h
Indeks: N-IRW-10504229
Brzeszczot T301CD HCS IRWIN
  • -10%

Brzeszczot T301CD HCS IRWIN

Cena
6,31 zł / szt.
5,13 zł bez VAT
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 7,01 zł
Termin realizacji:
24h
Indeks: N-IRW-10505817
Zestaw brzeszczotów "T" 10szt. IRWIN
  • -10%

Zestaw brzeszczotów "T" 10szt. IRWIN

Cena
68,18 zł / szt.
55,43 zł bez VAT
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,76 zł

Zestaw brzeszczotów marki IRWIN w ilość 10szt. Trzy sztuki przeznaczone są do cięcia metalu, a siedem do drewna.

Termin realizacji:
24h
Indeks: B2608634237

Brzeszczot T118E do wyrzynarek INOX 5szt BOSCH

Opis produktu: Brzeszczot do wyrzynarek T 118 EOF Flexible for Metal, T 118 EOF, BIM, faliste, frezowane, Cienkie blachy, blachy perforowane (1,5-4 mm), szczególnie do cięć krzywoliniowych Cechy: Blachy, blachy perforowane [mm] 1,5-4 Długość całkowita mm 83 Obszary zastosowań Cienkie blachy (1,5-4 mm), szczególnie do cięć krzywoliniowych Opis Flexible for Metal Podziałka zębów mm 1,5...
Na zamówienie