Płytki skrawające

Płytki skrawające

Sklep EBMiA oferuje bardzo szeroki wybór płytek do głowic frezerskich, składanych noży tokarskich, wierteł składanych oraz innych narzędzi, między innymi frezów jeżowych, tarczowych oraz wielu innych. Nasza oferta obejmuje płytki skrawające markowane przez firmę PAFANA, czyli czołowego producenta narzędzi skrawających w Polsce, SANDVIK oraz BAILDONIT, IRON ROOT czyli firmy słynącej z wysokiej jakości produkowanych płytek, a także firmy SUMITOMO, czyli jednych z najlepszych producentów płytek do obróbki skrawaniem.
 
W naszej ofercie znajdziecie każdy typ płytek niezbędny do obróbki wstępnej oraz wykańczającej. Znajdują się tutaj płytki do toczenia przystosowane do maszyn konwencjonalnych oraz do maszyn CNC i obróbki szybkościowej. W ofercie dostępne są także płytki do frezowania oraz wiercenia i płytki do obróbki specjalistycznej, jak chociażby do gładzenia powierzchni oraz do frezowania na bardzo dużych prędkościach obrotowych.
 
Bardzo bogata oferta płytek w sklepie EBMiA wynika z dużego zapotrzebowania na dobrej jakości materiały skrawające. Od dłuższego już czasu nasi klienci pracują na płytkach oferowanych przez nas i chwalą sobie wysoką jakość, trwałość i bardzo dużą wydajność, a także bardzo atrakcyjną cenę.

Płytki Skrawające Geometria Dodatnia i Ujemna

Geometria płytki jest reprezentowana za pomocą liter alfabetu. Jako standard wymieniono na przykład szeroką gamę geometrii; trójkąt, kwadrat, okrągły, wielokąt i romb. Oznaczenie to przedstawia się następująco N, C, P

  • Płytka nie posiada kąta przyłożenia. Siedzisko uchwytu jest ustawione pod kątem, aby zapewnić niezbędne kąty przyłożenia i natarcia.
  • Kąt klina wynosi 90 stopni. Płytka jest mocniejsza w pobliżu krawędzi skrawającej, dzięki czemu można ją stosować do obróbki zgrubnej i przerywanej.
  • Siły skrawania są wyższe niż w przypadku płytki dodatniej. Dlatego nie jest preferowany do zastosowań gdzie siły skrawania muszą być niskie.
  • Krawędzie skrawające są dostępne po obu stronach płytki. Np. płytka VNMG ma 4 krawędzie skrawające, ale VBMT ma tylko 2.

Płytki skrawające geometria dodatnia

  • Płytka posiada kąt przyłożenia. Uchwyt nie zapewnia luzu ani kątów natarcia.
  • Kąt klina jest mniejszy niż 90 stopni, a płytka jest słabsza w pobliżu krawędzi skrawającej, ponieważ przekrój jest mniejszy. Z tego powodu jest używany do obróbki wykańczającej i średniej i nie może być stosowane w cięciu przerywanym.
  • Krawędź skrawająca jest ostrzejsza, przez co siły skrawania są mniejsze. Dlatego jest preferowany dla zastosowania, w których siły skrawania muszą być niewielkie, np. wykańczanie, cięcie smukłych części, części z niskimi ściankami grubość itp. 
  • Ze względu na kąt przyłożenia krawędzie tnące są dostępne tylko z jednej strony. Np. wkładka VNMG ma 4 krawędzie tnące, ale VBMT ma tylko 2

Ustalenie typu wkładki na podstawie nazwy ISO

Druga litera nazwy to kąt przyłożenia płytki. N oznacza zerowy kąt przyłożenia i zawsze oznacza płytkę ujemną. Każda inna litera oznacza pozytywną wstawkę.

Rozwiń opis
Zwiń opis