Karty LPT

Karty LPT

Sterowanie CNC oparte o komputer PC, odbywa się najczęściej za pośrednictwem pinów portu równoległego LPT. I właśnie z uwagi na ograniczoną liczbę pinów portu LPT, często zachodzi potrzeba zastosowania dodatkowego portu. Najbardziej popularny program sterujący Mach3, stosowany w tego typu aplikacjach umożliwia obsługę dwóch portów LPT.

Na jednym porcie LPT mamy do dyspozycji 5 pinów wejściowych, oraz 12 pinów wyjściowych.  Dodatkowo program Mach3 umożliwia nam część pinów wyjściowych drugiego portu LPT skonfigurować jako wejścia, dzięki  czemu uzyskujemy większą ilość dostępnych wejść, które to możemy wykorzystać np. do obsługi przycisków sterujących, czy krańcówek.

Po zamontowaniu karty w komputerze i zainstalowaniu sterowników (dostarczanych razem z kartą na płycie CD), należy w menadżerze urządzeń systemu Windows odczytać numer adresu przypisanego przez system dla nowego portu. Następnie należy podać ten adres w programie sterującym. Oferowane karty rozszerzeń zostały przetestowane przy współpracy z programem Mach3. Do dyspozycji mamy karty z następującymi portami:

  • PCI
  • ExpressCard
  • PCMCIA  
Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: LPT-PCI

Kontroler LPT PCI

Płyta rozszerzeń do komputera PC, pozwalająca dodać port LPT do komputra, który nie miał fabrycznie takiego portu, lub jako drugi port umożliwiająca zwiększenie ilości wejść/wyjść.  

Na zamówienie