Narzędzia ścierne

Narzędzia ścierne

EBMiA oferuje profesjonalne narzędzia ścierne, zarówno te, które służą do wstępnego szlifowania spoin, konstrukcji oraz elementów stalowych, jak również narzędzia niezbędne do szlifowania powierzchni z bardzo dużą precyzją i niską wartością chropowatości.
 
W naszym sklepie znajdziecie Państwo ściernice, które sprawdzają się doskonale na wszelkiego rodzaju szlifierkach oraz urządzeniach do wstępnego szlifowania. Osełki są doskonałe do zatępiania ostrych krawędzi, natomiast ściernice trzpieniowe służą do szlifowania otworów.  Dodatkowo EBMiA oferuje również tarcze ścierne, tarcze do cięcia i szlifowania spawów oraz wszelkiego rodzaju tarcze listkowe przeznaczone do delikatnego szlifowania powierzchni płaskich w konstrukcjach stalowych. Oferujemy również krążki do szlifowania, które są niezbędne przy szlifowaniu stali nierdzewnej oraz przy zbieraniu nadmiaru rdzy z konstrukcji.
 
Nasz sklep jest doskonale wyposażony zarówno w podstawowe. jak również precyzyjne narzędzia ścierne. Dzięki nim, można nadać precyzyjną i mało chropowatą powierzchnię wszystkim obrabianym detalom, szlifować otwory, a także skutecznie i szybko tępić krawędzie i szlifować konstrukcje.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych materiałów ściernych. Dzięki temu z łatwością dobierzesz je do rodzaju wykonywanych prac. Posiadamy zarówno materiały do szlifowania ręcznego, jak również maszynowego.

EBMiA.pl oferuje m.in. tarcze do cięcia i szlifowania, krążki ścierne, ściernice listkowe talerzowe, narzędzia ścierne spojone oraz papiery ścierne. Te ostatnie są to podstawowe materiały służące do szlifowania powierzchni. Ja wybrać najlepszy rodzaj, który zapewni szybką, łatwą i skuteczną pracę? Przede wszystkim warto rozeznać, jaki papier będzie odpowiedni do konkretnej pracy. Do dyspozycji mamy bowiem papier ścierny suchy oraz mokry. Na przykład papier ścierny wodny doskonale sprawdzi się do szlifowania maszynowego. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że część urządzeń wymaga zastosowania papieru na rzep, inne zaś papieru mocowanego w specjalnych zatrzaskach. Jednym z często stosowanych rozwiązań jest papier ścierny samoprzylepny, który doskonale sprawdza się podczas prac ręcznych.

Należy pamiętać, że oprócz rodzaju papieru ważna jest także jego gradacja, czyli grubość ziarna. Podczas obróbki zazwyczaj używa się dwóch rodzajów: grubszego i drobniejszego papieru ściernego Jego konkretne wartości są jednak uzależnione od materiału, jaki ma być poddany obróbce oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Nie w każdym przypadku istotne jest bowiem szlifowanie na gładko.

Inną opcją jest siatka ścierna, która może być użyta na przykład do gładzi lub betonu. Pozwala na skuteczne i efektowne wykończenie materiałów budowlanych, jak również zapraw. Występują różne rodzaje siatek ściernych, np. siatki do szlifowania tynków, do gipsu itp. Każda z nich różni się nieco w zależności od zastosowania.

Warto również wspomnieć o płótnie ściernym w arkuszach, które najbardziej opłaca się kupować w rolkach. Dotyczy to szczególnie osób, które zużywają go szczególnie dużo. Docina się je samodzielnie do wymaganego rozmiaru i kształtu, dzięki czemu to rozwiązanie jest naprawdę praktyczne oraz wydajne.

Na koniec kilka słów o bloczkach ściernych oraz klockach, które szczególnie przydają się podczas precyzyjnego wykańczania powierzchni – przede wszystkim niewielkich detali. Świetnie sprawdzają się także do ostrzenia oraz konserwacji narzędzi.

Rozwiń opis
Zwiń opis