Obejmy Zaciskowe

Obejmy zaciskowe

Obejmy zaciskowe znajdujące się w naszym sklepie podzielono na trzy kategorie dla łatwiejszego odnalezienia stosownych modeli. W ofercie mamy więc opaski Jubilee W1-DIN, opaski ślimakowe 9 mm oraz obejmy zaciskowe SUPER CLAMP W2. Taka różnorodność pozwala na dopasowanie odmiany do potrzeb. Na Państwa życzenie możemy sprowadzić takie modele, których na co dzień nie posiadamy w asortymencie.

Obejma zaciskowa należy do akcesoriów wchodzących w skład armatury pneumatycznej. Może spełniać kilka zadań, lecz najważniejszym z nich solidne mocowanie węży na rurach- obejmę wystarczy umieścić w wybranym miejscu i dokręcić znajdującą się na niej śrubę. To spowoduje zaciśnięcie się. Tego typu elementy znajdują zastosowanie w wielu rozmaitych firmach z różnych gałęzi przemysłu.

Niezależnie od modelu, każda obejma zaciskowa znajdująca się w naszym sklepie prezentuje najwyższą jakość na rynku. Muszą Państwo wiedzieć, że współpracujemy z renomowanymi producentami, którzy korzystają ze starannie dobranych surowców. Obejmy będą sprawować się doskonale przez długi czas.

Obejmy zaciskowe to elementy, które służą do spinania ze sobą wężyków, kabli i wielu innych, mniejszych oraz większych elementów. Z pewnością znajdują się w każdym domu, a także w warsztacie czy przydomowym garażu. Mają bardzo szerokie zastosowanie ze względu na to, że są niezwykle praktyczne. Na rynku dostępne są różne modele opasek zaciskowych. Dowiedz się, jakie wyróżniamy rodzaje i do czego się je stosuje. Zapraszamy do lektury!

Co to jest obejma zaciskowa?

Obejma zaciskowa to akcesorium o nieskomplikowanej, ale jakże efektywnej konstrukcji. Składa się z linki o grubszym oraz dłuższym końcu, a także ze specjalnego zapięcia, które posiada mechanizm zapadkowy. Dzięki temu tworzy on zacisk w odpowiednim miejscu i zapobiega poluzowaniu się łączenia. Niektóre modele opasek zaciskowych wyposażone są także w śrubkę i otwór, dzięki czemu mocowanie jest jeszcze trwalsze oraz wyjątkowo odporne na nacisk.

Jak wspominaliśmy wcześniej zastosowanie opasek zaciskowych jest naprawdę bardzo szerokie. Można je wykorzystać do połączenia kabli, dzięki czemu będą znajdowały się w jednym miejscu. Sprawdzą się także do przymocowania końcówek do węża ogrodowego. Wśród opasek zaciskowych znajdują się także modele, które stosowane są w medycynie, gdzie służą do tamowania silnych krwotoków.

Z czego wykonywane są obejmy zaciskowe?

Wśród opasek zaciskowych możemy znaleźć modele wykonane z różnych materiałów. Zastanawiasz się którą opaskę wybrać: z metalu, plastiku czy poliamidu i nylonu? Podpowiadamy, jakie właściwości oraz zastosowanie ma każda z nich.

Obejma zaciskowa metalowa – jest to model używany głównie w przemyśle. Służy do łączenia węży, które wykorzystywane są do transportu wody lub powietrza. Zapewniają doskonałą szczelność, a także wyróżniają się odpornością na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Opaski z metalu są bardzo trwałe i niezwykle funkcjonalne.

Obejma zaciskowa plastikowa – umożliwia bezpieczne i skuteczne łączenie przewodów elektrycznych w wiązki. Sprawdza się także podczas montażu kołpaków samochodowych.

Obejma zaciskowa z poliamidu i nylonu – ta z kolei jest bardzo elastyczna, dlatego też wykorzystuje się ją do podpinania kabli, by były umieszczone w jednym miejscu. Specjalnie wzmocnione opaski z poliamidu mogą być także wykorzystane do tworzenia opatrunków uciskowych.

Obejmy zaciskowe rodzaje

Obejmy zaciskowe różnią się od siebie przede wszystkim ze względu na budowę. Biorąc pod uwagę ten aspekt można wyróżnić aż sześć rodzajów opasek. Poniżej przedstawiamy ich krótką charakterystykę.

Obejmy zaciskowe otwieralne – w odróżnieniu od standardowych opasek została skonstruowana tak, że można ją otworzyć, a tym samym zastosować więcej niż raz.

Obejma zaciskowa szczękowa – zwykle wytwarzana jest ze stali wyróżniającej się doskonałą trwałością, dlatego tak chętnie używana jest w przemyśle. Wyposażona jest we wzmocniony mechanizm łączeniowy.

Opaska zaciskowa ślimakowa – znajduje zastosowanie w przemyśle, rolnictwie oraz ogrodnictwie. Wykorzystywana jest w celu tworzenia skutecznych i efektywnych instalacji wodnych, a także gazowych. Jej budowa różni się od konstrukcji standardowych opasek. Składa się z metalowej powierzchni, na której wykonana jest drobna perforacja. Co więcej, końcówki obejmy po obu stronach są skręcane za pomocą śruby. Dzięki temu powstałe łączenie jest niezwykle odporne na zrywanie.

Opaska zaciskowa z podwójnym zamkiem – wykorzystywana jest w miejscach, gdzie może występować negatywne działanie siły odśrodkowej.

Opaska zaciskowa sprężynowa – niekiedy nazywana jest także opaską samozaciskającą lub sprężystą. Najczęściej używana jest w wężach do systemów chłodniczych i grzewczych, ponieważ opaska kurczy się i rozkurcza pod wpływem zmiany temperatury.

Miniopaska zaciskowa – jest to niewielkie akcesorium, które sprawdzi się podczas łączenia przewodów, które mają małą średnicę.

Poza obejmami zaciskowymi, w naszej ofercie znajduje się znacznie więcej sprzętu. U nas znajdą Państwo części maszyn CNC, elektronarzędzia, wiertła i wiele innych elementów. Jeśli zaś chodzi o pneumatykę to proponujemy między innymi:

Rozwiń opis
Zwiń opis