Powrót do Tuleje zaciskowe

Filtruj

ER

ER

d [mm]

d [mm]

D [mm]

D [mm]

L [mm]

L [mm]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Tuleje ER

Ocena: 4.81 / 5 (782 głosy)
Tuleje ER

Tuleje zaciskowe ER to najpowszechniejszy system zacisków na świecie. Są najczęściej stosowane, bez względu na kraj lub rodzaj prac. Są praktyczne i niezwykle wytrzymałe, stąd taka ich popularność.
           
Sama tuleja zaciskowa typu ER ma swoją długą historię. Znana jest od 1973 roku, kiedy to została opatentowana przez renomowaną firmę Rego-Fix. Wcześniej, tulejki zaciskowe oznaczone były wyłącznie literą E, lecz od momentu wyprodukowania ich lepszej wersji przez firmę Rego-Fix, zyskały pierwszą literę jej nazwy i dziś mówimy o nich tulejki zaciskowe typu ER.
           
Standardowymi rozmiarami są ER-8, ER-11, ER-16, ER-20, ER-25, ER-32, ER-40 oraz ER-50. Polecamy Państwu tuleje zaciskowe ER25D10 Fanar oraz tuleje zaciskowe ER32D16 i tuleję zaciskową ER16D6.
           
Wszystkie nasze tuleje zaciskowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i bezspornie uznawane są za najlepsze na rynku. Zadanie tulejki zaciskowej jest jasne określone. Ma spełniać funkcję wspornika. Przytrzymuje w silnym zacisku zarówno materiał obrabiany, jak i narzędzie do obrabiania. Tylko przy silnym i mocnym zacisku możliwa jest efektywna praca robocza. Tuleje zaciskowe używane są do gwintowników, frezarek, podczas obróbki skrawaniem, kiedy konieczna jest stabilna i precyzyjna praca na danym, nierzadko niewielkim elemencie. Efektywnie służą wiec do mocowania narzędzi skrawających, frezów, wierteł czy gwintowników. Tuleje ER wykonane są ze stali stopowej i w pełni hartowanej. Jest to stal dodatkowo sprężynowa, dlatego gwarantuje bezpieczną i skuteczną pracę.
           
W naszym sklepie otrzymają Państwo także szereg innych tulei zaciskowych, które mogą się przydać w wielu specjalistycznych pracach warsztatowych. Są to na przykład tuleje ER-RF. Można je nabyć zarówno pojedynczo, jak i w komplecie. Ich wyjątkowa trwałość i wytrzymałość gwarantuje długą żywotność. Tuleje takie mogą służyć przez wiele lat, bez śladów użytkowania. To ich wielka zaleta, dlatego właśnie cieszą się tak dużą popularnością. 

Rozwiń opis
Zwiń opis
Tuleje ER
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.