Powrót do Wiercenie i Obróbka Otworu

Filtruj

Średnica Ø

Średnica Ø

Typ mocowania

Typ mocowania

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Producent

Producent

Dostępność

Dostępność

Nowe i Polecane

Wiertła do ceramiki i szkła

Wiertła do ceramiki i szkła

Wiercenie otworu w szybie lub lustrze jest proste. Kluczem jest użycie wiertła z węglika wykonanego specjalnie do szkła i ceramiki. Dobierając nieodpowiednie wiertło ryzykujesz nie tylko stłuczenie szyby, płytki, ale także obrażenia ciała. 

Wiertła odpowiednie do szkła, płytek i innych twardych powierzchni mają ostrza w kształcie włóczni z węglika lub diamentu. Występują w różnych średnicach. EBMiA oferuje wiertła do szkła i ceramiki o średnicach od 3 mm do 15 mm. Istotną zasadą jest, aby wiercenie otworów rozpocząć od mniejszej średnicy, niż ostatecznie oczekiwana. 

Ważne czynniki które powinieneś wziąć pod uwagę przy wierceniu w szkle bądź ceramice:

Smarowanie

Aby zmniejszyć gromadzenie się ciepła i kurzu podczas wiercenia, eksperci zalecają nałożenie na szkło jednej lub dwóch kropli oleju smarującego. Każdy rodzaj oleju będzie działał. Jeśli pracujesz na pionowej powierzchni, użyj odrobiny szpachli hydraulicznej lub modeliny, aby olej nie spływał.

Bezpieczeństwo

Zabezpiecz szkło, aby się nie przesuwało. Połóż szybę na płaskiej, wyściełanej powierzchni lub gumowej podkładce. Użyj zacisku, aby przymocować butelkę lub inny okrągły przedmiot do stołu warsztatowego lub użyj imadła. Podczas wiercenia zawsze używaj okularów ochronnych.

Jak wiercić we szkle bądź płytkach?

Ponieważ szkło jest wyjątkowo gładkie i twarde, wiertło będzie chciało błądzić, gdy zaczniesz wiercić. Aby dać trochę oparcia, przyklej do szkła mały skrawek gęstej tektury (takiej jak karton). Rozpocznij przy bardzo niskich obrotach, aby utworzyć wgłębienie w szkle, następnie usuń karton i kontynuuj z mniejszą ilością obrotów. Jeśli wiercisz na poziomej powierzchni, możesz polać obszar odrobiną oleju. Upewnij się, że szkło jest mocno podparte z tyłu i wywieraj bardzo lekki nacisk na wiertło; naciśniesz zbyt mocno, a szkło pęknie. Wiertło tworzy czysty otwór po stronie, do której wchodzi, ale zwykle odpryskuje krawędzie otworu po drugiej stronie.

Wiertła do ceramiki

Niezależnie od tego, czy jest to nowa łazienka wyłożona kafelkami, czy już istniejąca, konieczność robienia otworów w ścianach wyłożonych kafelkami jest powszechnym zadaniem. Prawie wszystko, co można zamontować na ścianie — od instalacji sprzętu do rolek papieru toaletowego i mydelniczek po nową apteczkę — będzie wymagało przewiercenia płytek.

W większości przypadków te akcesoria łazienkowe będą montowane za pomocą kotew ściennych, więc przebicie się przez płytkę to tylko część pracy. Należy również przewiercić znajdujące się za nim podłoże w taki sposób, aby nie spowodować uszkodzeń, które uniemożliwiłyby działanie kotwy ściennej.

Standardowe wiertła nie działają na płytkach, ale nie martw się. Płytki ceramiczne można wiercić wiertłem z węglików spiekanych, podczas gdy szkło i porcelana wymagają wiertła diamentowego.

Wiertło do ceramiki z łatwością wwierci się w płytki, jednocześnie zmniejszając ryzyko pęknięć i odprysków, zapewniając szybkie i wydajne wykonanie prac, oraz profesjonalne wykończenie. Kupując u nas wiertła do szkła i ceramiki zobaczysz, że oferujemy szeroką gamę rozmiarów i marek, na pewno znajdziesz odpowiedni produkt do własnych potrzeb.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.