Wiercenie i Obróbka Otworu

Wiercenie i Obróbka Otworu

Sprawdź szeroką ofertę przyrządów do wiercenia i obróbki otworów.

Obróbka otworów kojarzona jest w pierwszej kolejności najczęściej z wierceniem. Wiercenie, pogłębianie, rozwiercanie są to procesy obróbki otworów realizowane zazwyczaj na wiertarkach, ale również na tokarkach frezarkach i centrach obróbkowych.

Wspólną cechą dla wiercenia niezależnie od wykorzystywanych maszyn i narzędzi jest obrotowy ruch główny oraz prostoliniowy ruch posuwowy. Oś otworu oraz oś narzędzia wykonującego pracę są równoległe.

Celem wiercenia jest wykonanie otworu w pełnym materiale tzw. obróbka zgrubna lub kształtująca. Jeżeli otwór wymaga większej dokładności stosuje się operacje rozwiercania. Kolejną odmianą obróbki wiertarskiej jest operacja pogłębiania, polega na obróbce różnie ukształtowanych powierzchni i wykonywana jest na części długości otworu.

Wiercenie może odbywać się na wiele sposobów zależnie od wykorzystywanych narzędzi:

  • Wiertarki i wiertarko frezarki - ruch obrotowy i posuwowy wykonywany jest przez narzędzie, gdy przedmiot pozostaje w spoczynku
  • Poziome wiertarki, tokarki uniwersalne i rewolwerowe - ruch obrotowy wykonuje przedmiot a ruch posuwowy narzędzie skrawające.
  • Na zaawansowanych tokarkach automatycznych ruch główny obrotowy może wynikać z sumowania lub odejmowania się prędkości obrotowych przedmiotu i narzędzia a ruch posuwowy może wykonywać przedmiot jak również narzędzie skrawające.

Obróbka otworów współcześnie jest realizowana przy użyciu wierteł pełnowęglikowych, wierteł z wymiennymi lub wlutowanymi płytkami z węglików spiekanych, nawiertaków i rozwiertaków, pogłębiaczy

Bogata oferta sklepu EBMiA w kategorii narzędzi do wiercenia stanowi solidną pomoc w obróbce otworów a długoletnie doświadczenie producentów takich jak IRWIN, BAILDON, BOSCH, DOLFAMEX i SANDVIK stanowi gwarancję doskonałej jakości oferowanych narzędzi.

Oferujemy profesjonalne i bardzo wytrzymałe  najlepszychwiertła producentów. Nasza oferta oparta jest między innymi o wiertła cylindryczne, kręte, stopniowe-kręte oraz trójostrzowe – kręte. Dostarczamy wiertła, które sprawdzają się doskonale w każdych warunkach, podczas wiercenia, powiercania, a także rozwiercania w każdym materiale.   Naszą ofertę opieramy na znanych producentach, między innymi firmach IRWIN, BAILDON, BOSCH, DOLFAMEX i SANDVIK. Narzędzia tych firm cechuje wysoka jakość wykonania oraz nienaganna wytrzymałość, której zazdroszczą inni producenci. Nasz sklep posiada w swojej ofercie wiertła specjalistyczne oraz typowe. Zapewnimy Państwu wiertła do obróbki szybkościowej, powlekane oraz przystosowane do wysokich prędkości obrotowych, a także wiertła stosowane do wiercenia ręcznie lub na maszynach konwencjonalnych.  

Dzięki szerokiej ofercie naszego sklepu znajdziecie u nas zarówno typowe wymiary wierteł, jak również te, które do typowych nie należą. Gwarantujemy wysoką jakość sprzedawanych narzędzi, zatem możecie być Państwo pewni, że zakupy u nas bardzo szybko się zwrócą, dzięki precyzyjnie wykonanym detalom oraz szybszej i efektywniejszej obróbce, a także mniejszemu zużyciu narzędzia.

Rozwiń opis
Zwiń opis