Filters
Filtruj

Liczba ostrzy

Liczba ostrzy

Średnica ostrza

Średnica ostrza

Długość całkowita [mm]

Długość całkowita [mm]

Średnica chwytu

Średnica chwytu

Material cz. skrawającej

Material cz. skrawającej

Długość robocza [mm]

Długość robocza [mm]

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Frezy do aluminium

Frezy do aluminium

Frezowanie aluminium wydaje się niezwykle łatwym procesem. Często ludzie, którzy nie są bezpośrednio zaangażowani w obróbkę aluminium, mają błędne poglądy. Uważają, że wystarczy wziąć wyważone, ostre, wypolerowane narzędzie i obrócić je z maksymalną prędkością, ustawić na średni posuw, a materiał będzie ciąć jak masło.

Frezy do aluminium z naszej oferty mają duże rowki, aby zapewnić maksymalną możliwą wydajność usuwania metalu. Charakteryzują się również mimośrodowym szlifowaniem zewnętrznych średnic, aby zapewnić im wytrzymałość i stabilność. W naszej kategorii posiadamy frezy do aluminium w wersjach 2 i 3 ostrzowych wykonanych z węglika spiekanego lub HSS/M2. Wysoko wydajne frezy do aluminium z oferty EBMiA dostępne są w różnych średnicach i długościach roboczych. Warto pamiętać o kilku istotnych czynnikach dotyczących obróbki aluminium.

W porównaniu z innymi materiałami aluminium jest dość proste w obróbce. Przynajmniej wydaje się, że jest o wiele łatwiejszy niż na przykład stal. Niemniej jednak istnieje kilka błędów, które można popełnić podczas obróbki tego materiału, w tym wybór niewłaściwego narzędzia, które wpływają na produktywność. Zrozumienie podstaw wyboru narzędzi, parametrów pracy i zaawansowanych technik frezowania aluminium może pomóc operatorom uzyskać przewagę konkurencyjną.

Kluczem do sukcesu jest właściwa kombinacja geometrii skrawania, materiału narzędzia i obróbki narzędzia, a także opcji zapewniających optymalne doprowadzenie chłodziwa.

Geometria narzędzia

Dostępnych jest kilka opcji powlekania narzędzi aluminiowych, w tym popularny złoty ZrN (azotek cyrkonu) i mniej znany, ale bardzo skuteczny TiB2 (dwuborek tytanu). Oprzyrządowanie niepowlekane może również zapewnić solidną wydajność obróbki. Jednak prawdziwym kluczem do wysokowydajnej obróbki aluminium jest znajomość prawidłowej liczby rowków i kąta spirali wymaganej dla danej operacji.

 Liczba Ostrzy

Frezy do aluminium są często dostępne w wersjach z 1, 2 lub 3 ostrzami. Przy większej liczbie rowków trudno byłoby skutecznie odprowadzać wióry przy dużych prędkościach, z jakimi można pracować w aluminium. Dzieje się tak, ponieważ stopy aluminium pozostawiają duże wióry, a pasma wiórów stają się mniejsze z każdym dodatkowym rowkiem frezu walcowo-czołowego.

Kąty spiralne

Narzędzia tnące do aluminium zazwyczaj charakteryzują się większymi kątami spirali niż standardowe frezy palcowe. Specjalistyczne kąty spirali dla aluminium wynoszą zwykle 35 °, 40 ° lub 45 °. Dostępne są również narzędzia ze zmienną spiralą, które stanowią doskonały wybór do ograniczania drgań i harmonicznych, jednocześnie zwiększając szybkość usuwania materiału.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Frezy do aluminium
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.