Nasadki do kluczy

Nasadki do kluczy

Najważniejszym elementem klucza nasadowego jest część robocza, czyli tak zwana nasadka. W ofercie posiadamy wiele typów nasadek, jak choćby nasadki udarowe, nasadki zwykłe, nasadki izolowane, nasadki trzpieniowe, jak również nasadki z gniazdem wewnętrznym torx oraz nasadki Wera Zyklop Którą wybrać? Musimy wspomnieć o tym, iż jakość nasadki przekłada się de facto na jakość i sposób wykorzystania całego narzędzia. Wszystko to sprawia, iż jej wybór jest naprawdę istotny.

W jaki sposób dobrać nasadkę zarówno do klucza, jak i śrub i nakrętek, z którymi pracujemy?

Podział dotyczy nasadek 6 i 12-kątnych. Oczywiście liczba katów nasadki powinna odpowiadać liczbie kątów w śrubie – zwróćmy uwagę na to, iż nasadki 12-kątne mogą być stosowane również w śrubach 6-kątnych, ale nie odwrotnie.

Nasadka 12-kątna charakteryzuję się równiez tym, iż łatwiej można dopasować klucz do pokrętła. Praca nasadki sprawdzi się jednak przede wszystkim w przypadku śrub i nakrętek nowych i niezniszczonych. Jeżeli śruba jest wyrobiona bądź zardzewiała, jej odkręcenie będzie dużo łatwiejsze przy użyciu nasadki 6-kątnej

Poza liczbą kątów, ważne jest także odpowiednie dopasowanie nasadki. Należy podkreślić fakt, iż do czynienia mamy z dwoma systemami dotyczącymi rozmiarów – calowym i metrycznym.

Jednym z najważniejszych parametrów, który musimy wziąć pod uwagę, jest wysokość nasadek. Pod tym względem wymieniane są nasadki długie i nasadki krótkie. W przypadku nasadek krótkich długość produktów mieści się w granicy od 20 do 47 mm. Jeżeli chodzi natomiast o nasadki długie, ich długość przekracza zazwyczaj wartość 50 mm.

Rozwiń opis
Zwiń opis