Filters
Filtruj

Napięcie zasilania

Napięcie zasilania

Wymiary [mm]

Wymiary [mm]

Prędkość obrotowa [Obr/min]

Prędkość obrotowa [Obr/min]

Moment obrotowy

Moment obrotowy

Przekładnia

Przekładnia

Średnica wałka [mm]

Średnica wałka [mm]

Średni pobór prądu [mA]

Średni pobór prądu [mA]

Maksymalny pobór prądu [mA]

Maksymalny pobór prądu [mA]

Rodzaj przekładni

Rodzaj przekładni

Czas realizacji

Czas realizacji

Nowe i Polecane

Silniki DC z przekładnią

Silniki DC z przekładnią

Silniki DC z przekładnią, czyli silniki prądu stałego stosujemy w aplikacjach, w których oczekujemy wysokiej mocy napędu przy niewielkich rozmiarach zewnętrznych. Oferowane przez nas silniki dc z przekładniami są fabrycznie wyposażone w przekładnie które pozwalają na optymalne wykorzystanie mocy i momentu obrotowego silnika. Oferujemy także silniki wyposażone w enkoder magnetyczny.

Do największych zalet silnika DC należą:

  • Prostota aplikacji : silniki DC wystarczy podłączyć do napięcia nominalnego aby obracały się ze znamionową prędkością. Zmianę kierunku biegu silnika dokonujemy za pomocą zmiany biegunów zasilania
  • Niskie napięcie zasilania: umożliwia zasilanie silników z baterii i akumulatorów bądź zasilaczy prądu stałego
  • Bardzo proste sterowanie prędkością: silnik DC zmienia prędkość obrotową proporcjonalnie do zmian napięcia zasilania. Sterowanie takim silnikiem odbywa się za pomocą zmian napięcia zasilającego bądź za pomocą modulacji wypełnienia impulsu (PWM)
  • wysoki moment przy zachowaniu niewielkiej masy i wielkości mechanicznej: silniki z przekładniami zapewniają bardzo wysoki moment obrotowy, przy zachowaniu niewielkich wymiarów, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla napędów pracujących w miniaturowych urządzeniach, oraz w ograniczonej przestrzeni.

Aplikacje silników prądu stałego:

Silniki DC z przekładnią używamy tam, gdzie nie potrzebujemy dokładnego pozycjonowania poruszanego obiektu, a moment i moc mają priorytetowe znaczenie. Znajdą one zastosowane w napędach rolek prowadzących, nawijarkach, urządzeniach ruchomych takich jak roboty mobilne czy w sprzętach gospodarstwa domowego. Najpopularniejszym przykładem aplikacji silników DC są mechanizmy podnoszenia szyb, czy napędy wycieraczek w samochodach. Spotyka się je również w urządzeniach Smart Home takich jak napędy rolet czy bram.

Silniki DC z wbudowanym enkoderem pozwalają na dokładne badanie położenia silnika, lub poruszanego nim obiektu. Za pomocą wbudowanego enkodera możemy bardzo dokładnie określić prędkość, pozycję silnika i kierunek jego obrotów. Wyjścia enkoderowe mają szeroki zakres napięć zasilania umożliwiający ich podłączenie do wejść mikrokontrolerów, sterowników programowalnych, liczników i innych urządzeń.

Istotną cechą silników prądu stałego, jest możliwość zasilania ich niskim napięciem. W przypadku silników oferowanych w naszym sklepie są to napięcia od 3 do 12 Volt, co umożliwia montaż tych urządzeń wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do napięcia sieciowego a zasilanie pochodzi z baterii lub akumulatorów. W przypadku zasilania ich z sieci, możemy użyć zarówno zasilacza stabilizowanego, impulsowego, lub niestabilizowanego. Silnik DC nie są „wybredne” jeśli chodzi o jakość ich zasilania. Najważniejsze, by źródło miało wystarczającą wydajność prądową.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.