Zestaw Falownik D12-T3-0R7G trójfazowy 3X400V, Skalarny, 0.75kW, 2.3A + Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0.73kW 18000rpm ER20



596,65 zł

  1. Ten produkt jest niedostępny.



1 687,50 zł

wycofany z oferty.
Jeden z produktów nie jest już dostępny. Nie można kupić tego pakietu
Zapytaj o produkt

Zapytaj o Zestaw Falownik D12-T3-0R7G trójfazowy 3X400V, Skalarny, 0.75kW, 2.3A + Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0.73kW 18000rpm ER20

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
ZAMÓW OBRÓBKĘ
Zapytaj o produkt

Zapytaj o Zestaw Falownik D12-T3-0R7G trójfazowy 3X400V, Skalarny, 0.75kW, 2.3A + Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0.73kW 18000rpm ER20

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

W zestawie Falownik D12-T3-0R7G i Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0.73kW.

Połączenie przemiennika częstotliwości D12-T3-0R7G zasilanego 3-fazowo i elektrowrzeciona Teknomotor serii SB o mocy 0.73kW to ekonomiczny zestaw dostosowany do wydajnej pracy ciągłej przy obróbce materiałów takich jak: drewno, pianki, tworzywa sztuczne.

Cechy zestawu falownika i elektrowrzeciona :

    • Zasilanie 3-fazowe - należy pamiętać że elektrowrzeciono podłączamy w konfiguracji „gwiazda”.

    • Sterowanie skalarne U/F

    • Obsługa protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU, RS485.

    • Zakres obrotów od 6000 obr/min do 18000 obr/min

    • Częstotliwość znamionowa 300Hz

    • Uchwyt ER20

    • Pojedyncze łożyskowanie wału

    • Chłodzenie powietrzem 

Zestaw zapewni bezawaryjną pracę w maszynach do obróbki materiałów, takich jak plotery CNC, frezarki. Doskonale nadaje się do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i innych miękkich materiałów. Idealny do frezowania materiałów kompozytowych, frezowania drewna i tworzyw sztucznych.

UWAGA: Przed uruchomieniem zestawu należy prawidłowo skonfigurować Falownik, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd elektrowrzeciona. 

Opis i parametry

Falownik skalarny D12 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami.


Falowniki EBMIA, seria D12 zasilane trójfazowo

Falowniki D12 zasilane trójfazowo służą do sterowania silnikami asynchronicznymi trójfazowymi prądu przemiennego. Jest to najczęściej spotykany w przemyśle typ silnika. Falownik skalarny D12 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami. 

Polecamy tę serię falowników do pracy z elektrowrzecionami do mocy 2,2kW, oraz w aplikacjach takich jak: pompy, sterowanie wrzecionami obrabiarek. 

Aplikacja falowników D12:

Za pomocą falownika D12, stworzymy prosty układ sterowania silnikiem indukcyjnym, wykorzystując panel falownika, zewnętrzne przyciski sterownicze i potencjometry. Można również wykorzystać sterownik PLC, lub protokół komunikacyjny MODBUS RTU na potrzeby bardziej skomplikowanych układów sterowania. Panel falownika możemy odłączyć i umieścić w dogodnym miejscu, przy pomocy dedykowanego kabla do panelu. Jeśli potrzebujemy kabla do panelu, innej długości możemy go zarobić z taśmy AWG28/10 oraz standardowych złącz IDC.

Konfiguracja falownika

Falownik fabrycznie skonfigurowany jest do pracy z silnikiem o częstotliwości znamionowej 50Hz połączonym w „gwiazdę”.  Falownik ustawiony jest fabrycznie dla silnika o mocy znamionowej takiej jak falownik przy obciążeniu typu G(ciężkie). Domyślnie sterowanie odbywa się z klawiatury panelu falownika, a zmiana prędkości obrotowej za pomocą wbudowanego potencjometru. Konfigurację falownika przeprowadzamy zmieniając kody parametrów przy pomocy przycisków panelu operatorskiego przemiennika częstotliwości. Kody poszczególnych parametrów są opisane w instrukcji obsługi. 

UWAGA: Do pracy z elektrowrzecionami należy prawidłowo skonfigurować przemiennik częstotliwości, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd silnika (elektrowrzeciona z reguły mają wyższą częstotliwość znamionową niż 50Hz) 

Specyfika falowników zasilanych trójfazowo:

Przemiennik częstotliwości D12 umożliwia zasilanie silnika trójfazowego z sieci trójfazowej 3x400V. Aby można było pracować z silnikiem w takiej konfiguracji, zazwyczaj należy go przełączyć w „gwiazdę” za pomocą zmiany układu blaszek w puszce przyłączeniowej silnika. Zazwyczaj silniki indukcyjne o mocy 3kW i mniejszej mają możliwość przełączania „gwiazda 3x400” lub „trójkąt 3x230”. Niektóre silniki występują jako połączone fabrycznie w „trójkąt” –na ich tabliczce znamionowej będzie to opisane jako 3x230. W takiej sytuacji możemy zastosować falownik zasilany z sieci 1x230V, musimy jednak prawidłowo skonfigurować parametry odpowiadające za napięcie na wyjściu falownika i kształt charakterystyki U/F. Silniki o mocy 4kW i większej mają możliwość przełączania „gwiazda 3x690” lub „trójkąt 3x400. Zdarzają się również silniki połączone fabrycznie w gwiazdę, wtedy na ich tabliczce będzie widniało 3x400V i znaczy to, że powinniśmy wybrać falownik zasilany trójfazowo. 

Zalety falowników D12:

  • Sterowanie skalarne U/F 0-999,9Hz
  • Potencjometr na panelu falownika umożliwiający wygodą zmianę obrotów silnika
  • Obsługa protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU, RS485. 
  • Funkcje prostego PLC 
  • Programowalne zakresy prędkości silnika
  • zabezpieczenie termiczne falownika i silnika, zabezpieczenia przeciwzwarciowe falownika 
  • Wyjście analogowe 0-10V
  • Wygodny wyjmowany panel operatorski z wyświetlaczem LED 
  • 5 programowalnych wejść cyfrowych
  • programowalne wyjście przekaźnikowe 
  • Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA
  • Częstotliwość wyjściowa: 0-999,9Hz
Dane techniczne
Moc
0.75 kW
Prąd wyjściowy
2.3 A
Sterowanie
Skalarne
Ilość wejść cyfrowych
5
Wymiary (mm)
141.5 x 85 x 113
Rodzaj zasilania
Trójfazowe
Protokół komunikacji
Modbus RTU
Wyjścia przekaźnikowe
1
Wejście analogowe
Tak
Wyjście analogowe
Tak
Opis i parametry

Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0,73Kw 18000om ER20


Elektrowrzeciono Teknomotor COM31400251

Elektrowrzeciono 31/40-C-SB-P-ER20-RH o mocy 0,73kw, renomowanego włoskiego producenta Teknomotor.

Zostało zaprojektowane do pracy z miękkimi materiałami takimi jak:

  • drewno,
  • tworzywa sztuczne,
  • pianki

Elektrowrzeciono posiada pojedyncze łożyskowanie wału (pojedyncze łożysko z przodu i pojedyncze łożysko z tyłu), zapewnia to optymalne warunki pracy głównie dla obciążeń promieniowych i niewielkich obciążeń osiowych. Wrzeciono jest fabrycznie wyważone dynamicznie, dostosowane do pracy ciągłej (S1). Zakres dopuszczanych obrotów elektrowrzeciona wynosi od 6000 obr/min do 18000 obr/min.

Elektrowrzeciona SB o częstotliwościach znamionowych 200 Hz oraz 300 Hz, muszą pracować z przemiennikami częstotliwości (pop. Falownik). Falownik do elektrowrzeciona może być zasilany jednofazowo, z sieci 1X230V – wtedy podłączamy elektrowrzeciono w konfiguracji „trójkąt”. Możemy wybrać również falownik zasilany trójfazowo 3x400V, wtedy elektrowrzeciono podłączamy w „gwiazdę”.

Zachęcamy do sprawdzenia zakładki „produkty powiązane”, znajdą tam Państwo falowniki rekomendowane do tego elektrowrzeciona oraz polecany przewód do połączenia z falownikiem.

Dane techniczne
Moc silnika
0.73 kW
Napięcie zasilania
230/380V
Chłodzenie
Powietrze
Wielkość
C31/40
Uchwyt
ER20
Obroty max. [obr/min]
18000
Częstotliwość
300 Hz
Typ łożyska
zwykłe
ATC
Nie