Zestaw Falownik D12-T3-0R7G trójfazowy 3X400V, Skalarny, 0.75kW, 2.3A + Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0.73kW 18000rpm ER20596,65 zł1 687,50 zł

2 284,15 zł
Cena Brutto

1 857,03 zł bez VAT

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Zestaw Falownik D12-T3-0R7G trójfazowy 3X400V, Skalarny, 0.75kW, 2.3A + Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0.73kW 18000rpm ER20

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

W zestawie Falownik D12-T3-0R7G i Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0.73kW.

Połączenie przemiennika częstotliwości D12-T3-0R7G zasilanego 3-fazowo i elektrowrzeciona Teknomotor serii SB o mocy 0.73kW to ekonomiczny zestaw dostosowany do wydajnej pracy ciągłej przy obróbce materiałów takich jak: drewno, pianki, tworzywa sztuczne.

Cechy zestawu falownika i elektrowrzeciona :

    • Zasilanie 3-fazowe - należy pamiętać że elektrowrzeciono podłączamy w konfiguracji „gwiazda”.

    • Sterowanie skalarne U/F

    • Obsługa protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU, RS485.

    • Zakres obrotów od 6000 obr/min do 18000 obr/min

    • Częstotliwość znamionowa 300Hz

    • Uchwyt ER20

    • Pojedyncze łożyskowanie wału

    • Chłodzenie powietrzem 

Zestaw zapewni bezawaryjną pracę w maszynach do obróbki materiałów, takich jak plotery CNC, frezarki. Doskonale nadaje się do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i innych miękkich materiałów. Idealny do frezowania materiałów kompozytowych, frezowania drewna i tworzyw sztucznych.

UWAGA: Przed uruchomieniem zestawu należy prawidłowo skonfigurować Falownik, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd elektrowrzeciona. 

Opis i parametry

Falownik skalarny D12 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami.


Falowniki EBMIA, seria D12 zasilane trójfazowo

Falowniki D12 zasilane trójfazowo służą do sterowania silnikami asynchronicznymi trójfazowymi prądu przemiennego. Jest to najczęściej spotykany w przemyśle typ silnika. Falownik skalarny D12 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami. 

Polecamy tę serię falowników do pracy z elektrowrzecionami do mocy 2.2 KW, oraz w aplikacjach takich jak: pompy, wentylatory, sterowanie wrzecionami obrabiarek. 

Aplikacja falowników D12:

Za pomocą falownika D12, stworzymy prosty układ sterowania silnikiem indukcyjnym, wykorzystując panel falownika, zewnętrzne przyciski sterownicze i potencjometry. Można również wykorzystać sterownik PLC, lub protokół komunikacyjny MODBUS RTU na potrzeby bardziej skomplikowanych układów sterowania. Panel falownika możemy odłączyć i umieścić w dogodnym miejscu, przy pomocy dedykowanego kabla do panelu. Jeśli potrzebujemy kabla do panelu, innej długości możemy go zarobić z taśmy AWG28/10 oraz standardowych złącz IDC.

Konfiguracja falownika

Falownik fabrycznie skonfigurowany jest do pracy z silnikiem o częstotliwości znamionowej 50 HZ połączonym w „gwiazdę”.  Falownik ustawiony jest fabrycznie dla silnika o mocy znamionowej takiej jak falownik przy obciążeniu typu G(ciężkie). Domyślnie sterowanie odbywa się z klawiatury panelu falownika, a zmiana prędkości obrotowej za pomocą wbudowanego potencjometru. Konfigurację falownika przeprowadzamy zmieniając kody parametrów przy pomocy przycisków panelu operatorskiego przemiennika częstotliwości. Kody poszczególnych parametrów są opisane w instrukcji obsługi. 

UWAGA: Do pracy z elektrowrzecionami należy prawidłowo skonfigurować przemiennik częstotliwości, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd silnika (elektrowrzeciona z reguły mają wyższą częstotliwość znamionową niż 50Hz) 

Specyfika falowników zasilanych trójfazowo:

Przemiennik częstotliwości D12 umożliwia zasilanie silnika trójfazowego z sieci trójfazowej 3x400V. Aby można było pracować z silnikiem w takiej konfiguracji, zazwyczaj należy go przełączyć w „gwiazdę” za pomocą zmiany układu blaszek w puszce przyłączeniowej silnika. Zazwyczaj silniki indukcyjne do mocy 4KW mają możliwość przełączania „gwiazda 3x400” lub „trójkąt 3x230” Niektóre silniki występują jako połączone fabrycznie w „trójkąt” – w takim przypadku na ich tabliczce znamionowej będzie to opisane jako 3x230. W takiej sytuacji możemy zastosować falownik trójfazowy, musimy jednak prawidłowo skonfigurować parametry odpowiadające za napięcie na wyjściu falownika i kształt charakterystyki U/F.  Zdarzają się również silniki połączone fabrycznie w gwiazdę, wtedy na ich tabliczce będzie widniało 3x400V i znaczy to, że powinniśmy wybrać falownik zasilany trójfazowo. 

Zalety falowników D12:

 • Sterowanie skalarne U/F
 • Potencjometr na panelu falownika umożliwiający wygodą zmianę obrotów silnika
 • Obsługa protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU, RS485. 
 • Funkcje prostego PLC 
 • Programowalne zakresy prędkości silnika
 • zabezpieczenie termiczne falownika i silnika, zabezpieczenia przeciwzwarciowe falownika 
 • Wyjście analogowe 0-10V
 • Wygodny wyjmowany panel operatorski z wyświetlaczem LED 
 • 5 programowalnych wejść cyfrowych
 • programowalne wyjście przekaźnikowe 
 • Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA 
Dane techniczne
Moc
0.75 kW
Prąd wyjściowy
2.3 A
Sterowanie
Skalarne
Ilość wejść cyfrowych
5
Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość)
141.5 x 85 x 113 mm
Rodzaj zasilania
Trójfazowe
Protokół komunikacji
Modbus RTU
Wyjścia przekaźnikowe
1
Wejście analogowe
Tak
Wyjście analogowe
Tak
Opis i parametry

Elektrowrzeciono Teknomotor SB 0,73Kw 18000om ER20


Elektrowrzeciona Teknomotor SB, to profesjonalne elektrowrzeciona renomowanego włoskiego producenta.

Zostały zaprojektowane do pracy z miękkimi materiałami takimi jak:

 • drewno, tworzywa
 • sztuczne,
 • pianki

Elektrowrzeciona z  posiadają pojedyncze łożyskowanie wału, co zapewnia optymalne warunki pracy dla niewielkich obciążeń osiowych. Wrzeciona są fabrycznie wyważane dynamicznie, dostosowane do pracy ciągłej. Zakres dopuszczanych obrotów tych elektrowrzecion wynosi od 6000 obr/min do 18000 obr/min.

Elektrowrzeciona SB o częstotliwościach znamionowych 200 Hz oraz 300 Hz, muszą pracować z przemiennikami częstotliwości (pop. Falownik). Falownik do elektrowrzeciona może być zasilany jednofazowo, z sieci 1X230V – wtedy podłączamy elektrowrzeciono w konfiguracji „trójkąt”. Możemy wybrać również falownik zasilany trójfazowo 3x400V, wtedy elektrowrzeciono podłączamy w „gwiazdę”.

Zachęcamy do sprawdzenia zakładki „produkty powiązane”, znajdą tam Państwo falowniki rekomendowane do tego elektrowrzeciona oraz polecany przewód do połączenia z falownikiem.

Dane techniczne
Moc silnika
0.73 kW
Napięcie zasilania
230/380V
Chłodzenie
Powietrze
Wielkość
C31/40
Uchwyt
ER20
Obroty max. [obr/min]
18000
Częstotliwość
300 Hz
Typ łożyska
zwykłe
ATC
Nie