Zestaw Falownik D12-S2-1R5G jednofazowy 1X230V, Skalarny, 1.5kW, 7.0A + Elektrowrzeciono Teknomotor SB 1.1kW 18000rpm ER20



475,30 zł

2 004,51 zł
Cena Brutto

1 629,68 zł bez VAT

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Zestaw Falownik D12-S2-1R5G jednofazowy 1X230V, Skalarny, 1.5kW, 7.0A + Elektrowrzeciono Teknomotor SB 1.1kW 18000rpm ER20

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Zestaw Falownik D12-S2-1R5G Wagney plus Elektrowrzeciono Teknomotor SB o mocy 1,1 kW.

Zestaw Falownika D12-S2-1R5G zasilanego jednofazowo w połączeniu z Elektrowrzecionem Teknomotor SB o mocy 1,1 kW, stanowi kompleksowe rozwiązanie dedykowane do wydajnej obróbki różnorodnych miękkich materiałów, jak drewno, tworzywa sztuczne. Zestaw jest zasilany jednofazowo, z sieci 1X230V, a elektrowrzeciono należy podłączyć w konfiguracji "trójkąt". Zakres obrotów elektrowrzeciona mieści się w przedziale od 6000 do 18000 obr/min i posiada uchwyt narzędziowy typu ER20. Falownik oferuje sterowanie skalarne U/F i  obsługuje protokół komunikacyjny MODBUS RTU, RS485.

Zestaw ten gwarantuje niezawodną pracę i precyzyjne rezultaty w procesach obróbki materiałów, takich jak plotery CNC, frezarki, grawery oraz maszyny do obróbki modelarskich materiałów. Dzięki swojej wysokiej wydajności, zapewni doskonałą jakość obróbki drewna, aluminium, tworzyw sztucznych oraz innych materiałów miękkich. Idealny do frezowania materiałów kompozytowych, cięcia, wiercenia i frezowania tworzyw sztucznych, umożliwiając tworzenie detali o wysokiej jakości.

UWAGA: Przed uruchomieniem zestawu należy prawidłowo skonfigurować Falownik, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd elektrowrzeciona.

Opis i parametry

Elektrowrzeciona Teknomotor SB, to profesjonalne elektrowrzeciona renomowanego włoskiego producenta. Wrzeciona o mocy 1.1kW i mocowaniu typu ER20.

Zostały zaprojektowane do pracy z miękkimi materiałami takimi jak:

  • drewno, tworzywa
  • sztuczne,
  • pianki

Elektrowrzeciona  posiadają pojedyncze łożyskowanie wału, co zapewnia optymalne warunki pracy dla niewielkich obciążeń osiowych. Wrzeciona są fabrycznie wyważane dynamicznie, dostosowane do pracy ciągłej. Zakres dopuszczanych obrotów tych elektrowrzecion wynosi od 6000 obr/min do 18000 obr/min.

Elektrowrzeciona SB o częstotliwościach znamionowych 200 Hz oraz 300 Hz, muszą pracować z przemiennikami częstotliwości (pop. Falownik). Falownik do elektrowrzeciona może być zasilany jednofazowo, z sieci 1X230V – wtedy podłączamy elektrowrzeciono w konfiguracji „trójkąt”. Możemy wybrać również falownik zasilany trójfazowo 3x400V, wtedy elektrowrzeciono podłączamy w „gwiazdę”.

Zachęcamy do sprawdzenia zakładki „produkty powiązane”, znajdą tam Państwo falowniki rekomendowane do tego elektrowrzeciona oraz polecany przewód do połączenia z falownikiem.

Dane techniczne
Moc silnika
1.1 kW
Napięcie zasilania
230/380V
Chłodzenie
Powietrze
Wielkość
C41/47
Uchwyt
ER20
Obroty max. [obr/min]
18000
Częstotliwość
300 Hz
Typ łożyska
zwykłe
ATC
Nie
Opis i parametry

Zalety falowników D12:

  • Sterowanie skalarne U/F
  • Potencjometr na panelu falownika umożliwiający wygodą zmianę obrotów silnika
  • Obsługa protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU, RS485. 
  • Funkcje prostego PLC 
  • Programowalne zakresy prędkości silnika
  • zabezpieczenie termiczne falownika i silnika, zabezpieczenia przeciwzwarciowe falownika 
  • Wyjście analogowe 0-10V
  • Wygodny wyjmowany panel operatorski z wyświetlaczem LED 
  • 5 programowalnych wejść cyfrowych
  • programowalne wyjście przekaźnikowe 
  • Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA 

Falowniki EBMIA, seria D12 zasilane jednofazowo

Falowniki D12 zasilane jednofazowo służą do sterowania silnikami asynchronicznymi trójfazowymi prądu przemiennego. Jest to najczęściej spotykany w przemyśle typ silnika. Falownik skalarny D12 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami. 

Polecamy tę serię falowników do pracy z elektrowrzecionami do mocy 2.2 KW, oraz w aplikacjach takich jak: pompy, wentylatory, sterowanie wrzecionami obrabiarek. 

Aplikacja falowników D12:

Za pomocą falownika D12, stworzymy prosty układ sterowania silnikiem indukcyjnym, wykorzystując panel falownika, zewnętrzne przyciski sterownicze i potencjometry. Można również wykorzystać sterownik PLC, lub protokół komunikacyjny MODBUS RTU na potrzeby bardziej skomplikowanych układów sterowania. Panel falownika możemy odłączyć i umieścić w dogodnym miejscu, przy pomocy dedykowanego kabla do panelu. Jeśli potrzebujemy kabla do panelu, innej długości możemy go zarobić z taśmy AWG28/10 oraz standardowych złącz IDC.

Konfiguracja falownika

Falownik fabrycznie skonfigurowany jest do pracy z silnikiem o częstotliwości znamionowej 50 HZ połączonym w „trójkąt”.  Falownik ustawiony jest fabrycznie dla silnika o mocy znamionowej takiej jak znamionowa moc falownika. Domyślnie sterowanie odbywa się z klawiatury panelu falownika, a zmiana prędkości obrotowej za pomocą wbudowanego potencjometru. Konfigurację falownika przeprowadzamy zmieniając kody parametrów przy pomocy przycisków panelu operatorskiego przemiennika częstotliwości. Kody poszczególnych parametrów są opisane w instrukcji obsługi. 

UWAGA: Do pracy z elektrowrzecionami należy prawidłowo skonfigurować przemiennik częstotliwości, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd silnika (elektrowrzeciona z reguły mają wyższą częstotliwość znamionową niż 50Hz) 

Specyfika falowników zasilanych jednofazowo:

Przemiennik częstotliwości D12 umożliwia zasilanie silnika trójfazowego z sieci jednofazowej  1x230V. Aby można było pracować z silnikiem w takiej konfiguracji, zazwyczaj należy go przełączyć w „trójkąt” za pomocą zmiany układu blaszek w puszce przyłączeniowej silnika. Standardowe silniki indukcyjne do mocy 4KW mają możliwość przełączania „gwiazda 3x400” lub „trójkąt 3x230” Niektóre silniki występują jako połączone fabrycznie w „trójkąt” – w takim przypadku na ich tabliczce znamionowej będzie to opisane jako 3x230. W takiej sytuacji możemy zastosować falownik jednofazowy.  Zdarzają się również silniki połączone fabrycznie w gwiazdę, wtedy na ich tabliczce będzie widniało 3x400V i znaczy to, że powinniśmy wybrać falownik zasilany trójfazowo. 

Zalety falowników D12:

  • Sterowanie skalarne U/F
  • Potencjometr na panelu falownika umożliwiający wygodą zmianę obrotów silnika
  • Obsługa protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU, RS485. 
  • Funkcje prostego PLC 
  • Programowalne zakresy prędkości silnika
  • zabezpieczenie termiczne falownika i silnika, zabezpieczenia przeciwzwarciowe falownika 
  • Wyjście analogowe 0-10V
  • Wygodny wyjmowany panel operatorski z wyświetlaczem LED 
  • 5 programowalnych wejść cyfrowych
  • programowalne wyjście przekaźnikowe 
  • Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA 
Dane techniczne
Moc
1.5 kW
Prąd wyjściowy
7.0 A
Sterowanie
Skalarne
Ilość wejść cyfrowych
5
Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość)
141.5 x 85 x 113 mm
Rodzaj zasilania
Jednofazowe
Protokół komunikacji
Modbus RTU
Wyjścia przekaźnikowe
1
Wejście analogowe
Tak
Wyjście analogowe
Tak